Digitální pevnost

Digitální pevnost https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251/digitalni-pevnost.jpg 4 2378 218

Geniální programátor vytvořil nerozluštitelný kód, který může zcela ochromit americké bezpečnostní složky – když je však nalezen mrtev, aniž by komukoli stihl předat klíč k rozluštění kódu a zmizí mu z prstu podivný prsten, začíná příběh plný hledání…

Literatura světová Romány
Vydáno: , Metafora

Digital Fortress , 1998

Ladinek
10.09.2013 2 z 5

Celkem slušná kniha, ovšem pokud jste četli ostatní Brownovy knihy, strašlivě předvídatelná.
... a pokud mohu říci jako někdo, kdo se pohybuje dost dlouho v oblasti informačních technologií, plná nesmyslů.

seredomi
25.08.2013 5 z 5

Já toho chlapa vážně žeru... ani kapka nudy, jen mě furt nutí číst a úplně všude! pecka

Nikar
21.08.2013 4 z 5

Je to moje druhá zkušenost s Brownem (po delší odmlce navíc), takže ji budu já hodnotit pozitivně, kniha dle mého měla spád a musela ji číst dá se říci jedním dechem. V jednom bodě jsem ji ale na chvíli odložila, to když David v nemocnici zjistil, že prsten má někdo jiný, tato část mě trochu nebavila - někdo má mít prsten, on ho hledá a najednou kuk, prsten má někdo jiný. Ale celkově se mi kniha líbila.

Mako123123
01.08.2013 4 z 5

Asi polovica knihy bola dejovo fajn ale fakt že sa hl. dej odohrával v ,,jednej budove, bol dosť ošemetný... proste ako keby som to čítal vo zvieracej kazajke,

evelinaevelina
31.07.2013 4 z 5

Typická "brownovka" - dobré čtení na současné letní dny. Ať u vody nebo na zahrádce ve stínu knihu máte během dne přečtenou. Děj má spád, souhlasím ovšem s tím, že princip i tzv. závěr v hrubých obrysech je předvídatelný dost dopředu.

AshlinkaV
29.07.2013 4 z 5

Jako vždy u Brownovy knížky jsem měla dost napětí a s chutí jsem četla jak vše dopadne.... Vždy když mám náladu na něco podobného, sáhnu po jeho knížce a zatím mě nezklamal... Proto mi nevadí, že jsou jeho knížky psány hodně podobně jen s jinými postavami a zápletkou :-)

Makovník
23.05.2013 4 z 5

Dan Brown píše velmi čtivě, o tom žádná. Je mistrem napětí a zaručeně vás udrží v pozornosti po celou dobu celé knihy. Totéž platí o Digitální pevnosti, nemohl jsem se od ní odtrhnout. Kdybych nepřemýšlel u této knihy a jen ji "hltal", musím dát 5*. Ale tady mi něco chybělo – děj se odehrává prakticky jen na dvou místech, závěr je děsně natáhnut, i když jsem už dávno výsledek znal. Dále mi přijde, že tady je náhody až příliš, a jelikož už jsem nedávno před tím četl Pavučinu lží, tušil jsem, jak to všechno dopadne...
I přesto, že v knize bylo na mě poměrně dost chyb (+ např. šifra v závěru), byla pro mě kniha čtenářským zážitkem.
Dám 4*, ale dlouho jsem váhal, jestli nedám jen 3. Zatím nejhorší od Browna.

myka
24.04.2013 4 z 5

Digitální pevnost je druhá kniha Dana Browna, jež se mi dostala do ruky. Četla se mi dobře a bývala by byla snad i velmi dobrá, kdybych ji četla jako první. V Brownových knihách je stále stejný kolotoč spádu děje, dost negativně ovlivňující čtení dalších jeho děl, nehledě na některé momenty, které jsou jednoduše k neuvěření, nelogické a často absurdní.

Možná ale právě to, že jsem Digitální pevnost četla až jako druhou, zajistilo této knize dost vysoké hodnocení. Linie děje byla samozřejmě průhledná a velmi brzo jsem si vydedukovala závěr. Autor mě ke konci však dokázal dokonale zmást a můj názor na konec poněkud znejistěl, až jsem byla ráda, že to dopadlo podle mých prvotních dohadů.

Ihunger
06.04.2013 5 z 5

Vynikajúce čítanie, takýto žáner mi presne vyhovuje, napätie, trochu sci-fi, informačné technológie ...

tery23
26.03.2013 4 z 5

Dobré čtení, kniha mě bavila, jen konec předvídatelný..

Wichita
21.03.2013 3 z 5

Myslím, že nejlépe knihu vystihla umbra.

umbra
09.03.2013 3 z 5

Místy stěží uvěřitelné, ale přesto stále čtivé.

Tinuse
07.03.2013 5 z 5

Moje první "detektivka", od které jsem se nemohla odtrhnout. Kniha mi nedovolila nepřemýšlet ani při obědě jak to bude dál a hlavně přemýšlení o pevnosti jako takové. Velmi strhující až do samého konce.

Lzicenka
05.03.2013 3 z 5

Možná by se Brownovy knihy měly číst s časovým rozestupem, klidně i několikaletým, až čtenář trochu pozapomene děj. Pak by každá kniha byla originál. V Digitální pevnosti trochu nelogické zvraty jak píše Coonan a možná až moc překombinované. Ale jinak svižná oddychovka, která udrží v napětí. Zvlášť když nemáte jinou knihu po ruce...

between
20.02.2013 5 z 5

Skvělá knížka. Pořád mě udržovala v očekávání co bude dál.

gotham
13.02.2013 3 z 5

Knížky Dana Browna jsou obecně dost založené na konspiracích, spekulacích a občas i neligočnostech, ale čeho je moc, toho je příliš. Problém není v postavách jako takových, ty byly napsané skvěle, ale ten příběh to chtělo udržet alespoň v nějakých reálnějších mezích. Ale řekl bych, že se poté Brown poučil a v dalších knížkách se ,,držel při zdi" . 60%

Lenka Žofka
08.01.2013 3 z 5

Můj první Brown, který mě donutil si sehnat další knihy....a pak teprve to bylo zklamání za zklamáním.....

koko.roman
19.12.2012 5 z 5

Člověk jako by se ocitl v jiném světě.Úplně mne to vtáhlo do děje.

vekune
19.12.2012 1 z 5

Tak to byla hodně slabá kniha v porovnání s ostatními.

evafort
03.10.2012 odpad!

Super knížka, moc se mi líbila

vraždy thrillery napětí internet kryptografie, šifrování počítačové viry

Dan Brown
americká, 1964