Digitální minimalismus

Digitální minimalismus https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425192/mid_digitalni-minimalismus-vhL-425192.jpg 4 154 32

Zkroťte návykové technologie a získejte zpět svůj čas a koncentraci. Digitální minimalisté jsou spokojení lidé, kteří nezažívají strach, že jim v online světě něco utíká. Nemají nutkavou potřebu neustále kontrolovat mobil, protože dobře vědí, které činnosti mají smysl a přinášejí jim skutečné uspokojení. Autor přelomové knihy Hluboká práce tentokrát bije na poplach před závislostním chováním v digitálním světě, které se plíživě proměnilo v normu. Cal Newport přesvědčivě ukazuje, že nutkavé používání sociálních sítí a dalších digitálních výdobytků nám neposkytuje žádný hlubší užitek, ale naopak nás připravuje o čas, soustředěnost a naplňující mezilidské vztahy. Řešením je digitální minimalismus: používání technologií, při kterém se soustředíme na malý počet pečlivě vybraných digitálních aktivit. V knize se mimo jiné dozvíte: • Jak provést digitální úklid a jak si po něm nastavit pravidla pro používání technologií. • Pro koho je naše pozornost zdrojem zisku a jak funguje tzv. ekonomie pozornosti. • Kolik desítek hodin měsíčně můžete díky digitálnímu minimalismu získat oproti průměrnému uživateli Facebooku. • Proč je digitální minimalismus účinnější než utopická snaha o úplnou digitální abstinenci. • Jak si zařídit pravidelné dávky samoty a získat potřebnou koncentraci.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika Věda
Vydáno: , Jan Melvil

Digital Minimalism , 2019

Andrushka
30.12.2020 4 z 5

Dobrá kniha, nenásilné pojetí jak uchopit digitální detox.

FrutyZ
29.12.2020 3 z 5

Kniha mě na prvních stránkách příliš nezaujala. Čekal jsme více vědeckého přístupu. Postupem čtení nabývala na větších obrátkách. V knize se objevuje mnoho tipů, jak zatočit se závislosti na sítích. Bravurně vysvětluje, jak fungují sítě a jakým stylem se nás snaží dostat. Knihu doporučují jako doplnění k tématu závislosti a manipulaci s naší psychikou.

veriszv
22.12.2020 4 z 5

V knize je spoustu zajímavých tipů a myšlenek, ale podle mě taky i spoustu takové té omáčky navíc, bez které bych se obešla. Ale určitě má kniha co předat a něco si v ní najde každý...

8634
12.11.2020 5 z 5

Uzasna kniha, ktera mi pomohla pojmenovat problem, kteremu celim uz velice dlouho: pocit prazdnoty pri uzivani socialnich siti. Kniha obsahuje jak popisy zalozene na ruznych studiich tak prakticke tipy jak se od socialnich siti a celkove "tupeho skrolovani" odsvobodit. Za me jedna z nejlepsich knich jez se dotyka aktualnich temat co jsem v posledni dobe cetl.

annacte
10.09.2020 4 z 5

zajímavá kniha plná praktických tipů, o něco více se mi ale od stejného autora líbila Hluboká práce - obsahovala méně tipů do praxe, byla však pro mě více motivační

misowi84
07.05.2020 5 z 5

Výborná kniha se zajímavými myšlenkami. Rozhodně doporučuji.

Zania
24.02.2020 4 z 5

Knih o digitálním detoxu, minimalismu apod. jsem četla hodně kniha byla zdlouhavá a některé průzkumy mě nezajímaly, ale kniha je čtivá a některé poznatky opravdu stojí za to si přečíst. Knihu můžu doporučit jako jednu z těch lepších.

Gooverka
20.02.2020 4 z 5

Ač jsem podobných knih četla v minulosti několik, tahle byla určitě nejaktuálnější a nejpovedenější. Více než co jiného jsem se zamyslela nad tím, jak sama sociální sítě používám a potvrdila jsem si, že po mobilu sahám hlavně ze zvyku a možná i z nudy. Určitě je to kniha, ke které se budu vracet, protože bude platná i za několik let. Hodně se mi líbilo, že autor propojoval historii a způsob práce lidí v minulosti s tím, jak dnes sociální sítě používáme.

pszabo
26.01.2020 5 z 5

Kniha mi změnila život. Místo mnoha hodin týdně na sociálních sítích, jsem si uvědomil důležitější aspekty života. Kniha obsahuje praktické návody, odůvodnění, odkazy na výzkumy a příběhy mnoha lidi. Doporučuji!

Alena_S
06.01.2020 3 z 5

Na minimalistu je to poměrně ukecané. Neříkám, že nemá pravdu, nebo že by kniha nepřinesla nic nového, ale moc omáčky se opakuje už od anotace.
Jsou konkrétní programy a postupy, jak se digitálním rozptýlením vyhnout nebo je umenšit, aby jejich uživatel minimalismu dosáhl. Například Babautovo Soustředění je přímo zmiňuje. Klasiku "kup si tlačítkový mobil a běž do lesa" asi není potřeba omlít třicetkrát jinak.

peedbook
10.12.2019 5 z 5

Výborné čítanie .

knihovna1
04.12.2019 5 z 5

Kniha je velmi čtivě napsána. Autor mi byl velmi sympatický svou zpovědí o svých pocitech, trávení času a že nemá žádný účet na sociálních sítích. Jeho názory na závislost např. na mobilu, hrách, obrazovkách i pochvale též sdílím. Ve své knize uvádí, jak se jeho známí vyrovnali se závislostmi i bohatstvím, jak lze změnit styl života. Kniha je velmi inspirativní, nevyvolá ve Vás špatné svědomí, ale naději, že se můžete mít a cítit lépe!