Dievčatko z krajiny drakov 1. - Mezzarthys

Príbeh sa odohráva na dvoch kontinentoch, ktoré v pradávnej minulosti tvorili jeden celok. Pred tisíckami rokov však Zamykač času pevninu oddelil na dva kontinenty. V jednej z nich, Mezzarthys, sa uchovali prastaré čarodejné schopnosti, okrem ľudí je osídlená duchmi a nadprirodzenými bytosťami, čas tu plynie pomalšie. Druhý kontinent, Krajina Drakov, je naša súčasná civilizácia. Najlepšiemu čarodejníkovi z Mezzarthys sa podarilo otvoriť časopriestorové tunely do Krajiny Drakov. Vtedy čarodejnica Attanai v detskom veku ušla do Krajiny Drakov. Založila si tu rodinu, z ktorej jej zostala vnučka. Attanai ju pošle do Mezzarthys k svojím sestrám, mocným čarodejniciam. Zlá čarodejnica Hissatam totiž chce jej vnučku využiť na získanie moci v Mezzarthys. Podľa prastarých predpovedí môže čarodejnici k prevzatiu vlády dopomôcť dieťa... Dievča si v novej krajine musí zvykať na nové príbuzné, odlišnú civilizáciu a orientovať sa v silách dobra a zla. Aby ju Hissatam nevypátrala, musí sa maskovať, nikto nesmie poznať jej meno, preto je pre všetkých iba Dievčatko....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/50_/50948/dievcatko-z-krajiny-drakov-mezzarthys-50948.jpg 4.214

Dievčatko z krajiny drakov (1.)

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Ikar (SK)

Wiqqux
07.09.2013

Knihu som čítala ešte ako malá, ale pamätám si, že som sa od nej nevedela odtrhnúť. S kamarátkou sme sa vedeli hodiny rozprávať o dobrodružstvách Dievčatka. Boli sme z toho úplne mimo. :)

RadeneWriter
06.06.2012

po prvých stránkach som sa nedokázala od knihy odtrhnúť, jednoducho závislosť.

Autoři knihy

Igor Molitor