Dievča zo Sieny

Dievča zo Sieny https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166428/dievca-zo-sieny-166428.jpg 5 4 3

Autor v tomto pútavom a prekrásnom príbehu chcel obohatiť veriacich i neveriacich. Kniha je vlastne životopisom sv. Kataríny Sienskej, ktorá zasvätila svoj život obetavej službe chorým a chudobným. Zároveň svojím mystickým životom získala uznanie a dôveru mnohých osobností svetského i cirkevného života svojej doby. 1. apríla 1375 dokonca získala od Pána stigmatizáciu, no prosila Pána, aby stigmy neboli navonok viditeľné. Knihu odporúčam všetkým, ktorí chcú spoznať dievča, horiace zápalom a horlivosťou v službe chudobným a chorým.... celý text

Domca1
Domca1
22.05.2020

Pútavo vyrozprávaný príbeh malej a predsa veľkej svätice. Mám rada tento typ kníh, ktorý vás núti vyhľadať si o danej osobnosti aj niečo viac, zisťovať historické reálie... Musím tiež vyzdvihnúť nádhernú jemnú obálku v tónoch nebeskej modrej. Niekedy som sa však strácala v záplave mien talianskych šľachticov, mešťanov, rehoľníkov, hodnostárov atď., tie mi naozaj dali zabrať.

Shindo
Shindo
30.12.2018 3 z 5

Pekne a pútavo napísaný životopis Kataríny Sienskej, známej katolíckej svätice. Nevýhodou knihy je brožovaný obal, ktorý sa môže veľmi rýchlo opotrebovať.

Karcoolka2210
Karcoolka2210
18.08.2018 5 z 5

Zasa ďalší žiarivý príklad oddanosti Bohu. Zaujímavé čítanie, aj z pohľadu kresťanských dejín.

Louis de Wohl
německá, 1903 - 1961