Dievča v zrkadle

Dievča v zrkadle https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391520/bmid_dievca-v-zrkadle-bHV-391520.jpg 4 64 25

Katarína Gillerová: Dievča v zrkadle /text na obálku/ Katarína Gillerová je obľúbená slovenská autorka, ktorá má na svojom konte už šestnásť kníh. Jej najnovší román opäť ponúka pútavý dej s prekvapujúcimi zvratmi a témy, ktoré chytia za srdce každú ženu. Hotely, koncertné sály, ustavičné cestovanie – tak vyzeralo detstvo Olívie, ktorej rodičia mali kapelu. Chýbali jej kamarátky a pocit rodinnej istoty. Tú neskôr nachádza ako dospelá v Jonášovej rodine. Olívia sa snaží potlačiť traumy z detstva a teší sa na spoločný život s Jonášom. Do jej plánov nečakane zasiahne príchod nového šéfa do firmy – bývalého spolužiaka, ktorého kedysi odmietla. Keď sa šéf rozhodne využiť túto príležitosť, aby sa jej pomstil, Olívia nachádza oporu v kamarátke Dorote, ktorá sa sama snaží vyrovnať so životnými sklamaniami. Nádejou pre Dorotu sa stáva sympatický osamelý muž, ktorý ju zahŕňa pozornosťou. Keď však kamarátky nájdu v pivnici jeho vily ukrytú bábiku a detské oblečenie, nádej sa mení na podozrenie...... celý text

Kaja1
16.12.2022 4 z 5

Takovou knihu jsem po čtení náročnějších knih potřebovala. I přes nelehké dětství z nich vyrostli skvělí lidé, kteří se ve světě neztratí.

Toňula
15.10.2022 4 z 5

Hezký ženský příběh z pera oblíbené autorky, o tom, jak smutné dětství ovlivňuje dospělý život hrdinky, o smutných ztrátách a nečekaně nalezeném štěstí.

Evka27
22.09.2022 3 z 5

Tak nějak mi jich všech bylo líto i přes snad dobrý konec.

laura
16.05.2022 3 z 5

Láska si nevybírá, všechno jednou stejně skončí.
Zapomeň na minulost a miluj mě navždy.
Iluze štěstí má možná moji tvář,
pod dubnovým sluncem do polibků nám Chopin hrál.
Tu dívku v zrcadle, nezná ji každý,
má trochu zvláštní příběh a tiché kroky v dešti.
Dnes ráno nepláču, neodcházej, prosím,
víno jsme už dopili, zmámení, žízniví, bosí.
Hra na milování v cizích ložnicích skrytá,
pokud mi uvěříš, nemusíš se víc ptát...

Asi každý, kdo četl některou z knih této autorky, pochopil, že o slova písně tu vlastně vůbec nejde ;)

Zajímavé, čtivé, předvídatelné. Občas jsem hlavní hrdinku nechápala, její zaslepenou - a bezdůvodnou - zášť k příteli z dětství a její zaslepenou a tupou odevzdanost v osobním životě.

Příběh dvou přítelkyň, které i přes všechnu bolest, kterou jim osud naložil, dokázaly věřit, bojovat a nevzdávat se. Něžné, milé, ale i bolavé a zraňující. Stejně jako život.

Jen jako by tomu něco malinko chybělo...

LeSk
25.04.2022 3 z 5

Příběh byl fajn, příjemné, oddychové odpolední čtení, nic náročného. Občas mi vadilo přeskakování z minulosti do současnosti, měla jsem v tom často zmatky. Jinak fajn kniha s předvídatelným zakončením. Doporučuji.

Dixinka
02.04.2022 5 z 5

Moc pěkný romantický příběh. Pohladí po duši.

Kniholenka9
08.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Jde o příběh obyčejných lidí, kteří spolu jako malí vyrůstali, ale jejich cesty se rozešly na střední škole. Roman se opět setká s Olívií, až když se stane jejím šéfem. Velmi čtivá, ale předvídatelná kniha, která stojí za přečtení.

Zuzulinka
02.03.2022 5 z 5

Čtivá kniha.. Na mne předvídatelný příběh. Přesto doporučuji přečíst.

dana8437
16.02.2022 5 z 5

Opět milá červená knihovna, tuhle spisovatelku já můžu. Ráda doporučuji dál, jako vždy hezká zápletka i děj, který příjemně plyne.

knihovnička007
11.02.2022 3 z 5

Autorka dle mého skloubila moc věcí, moc příběhů... Její knihy mám ráda, jsou to takové příjemné oddechovky.

Maky1505
27.10.2021 5 z 5

Mám ráda tuto autorku, její knížky jsou pro mě oddych, člověk tam nachází příběhy lidí kolem sebe.

josska
23.10.2021 4 z 5

Spisovatelku mám ráda a přečtu si i další knihy,,moc se mě to líbilo, prostě ze života,na proložení super,,,a na tom že stará láska nerezaví,něco bude.....

Januli
02.10.2021 3 z 5

Tak já vám nevím... i přes všechny ty tragické situace co se v knize odehrály, tak mi přijde preslazena....

m.valova
02.10.2021 4 z 5

Jako vždy nezklamala,už vím co mám čekat,příběhy z každodenního života,láska,zklamání a v něčem třeba i trocha nadsázky,ale tato slovenská spisovatelka je u mě jistota oddechu, relaxu a pohody.

Alena1957
27.09.2021

Poutavý příběh, moc pěkně se kniha četla, doporučuji.

certik003
26.08.2021

(SPOILER) Chtěla jsem letní oddechové čtení, to bych dostala, kdyby autorka neměla potřebu do jedné knížky nacpat všechno špatné, co si jenom dokážete vymyslet. Přitom stačil příběh Olivie a Jonáše a jeho velké rodiny a do toho znovuobjevený kamarád z dětství. Ale to asi nestačí, musíme dostat kamarádku s šíleným osudem a když si najde přítele, musí ho taky nutně potkat šokující tragédie. I kapelu z toho nelze vynechat. Autorka zřejmě chtěla stupňovat napětí, jenomže to dělá úplně špatně. Jako kdyby si říkala: čím bych ještě svoje čtenářky mohla šokovat? Co jsem sem ještě nehodila? Jo, už to mám, ještě pedofil, to bude ono, to budou čtenářky čumět! Jenomže scéna z kotelny už jenom vyvolává údiv, jestli to fakt myslí vážně. Ke cti autorky musím dodat, že jsem na konci čekala epilog, kde se Olivie potká s Jonášem a toho bude doprovázet jeho manželka Majka se třemi dětmi, ale tady mě teda příjemně překvapila. Jinak knížce nemůžu upřít čtivost a chápu, že autorka má spoustu nápadů a inspirace kolem sebe. Je ale nutné všechno použít v jednom příběhu?
21/2

zdehan
11.08.2021 5 z 5

Moc pěkná kniha která se čte sama mám rada tuhle spisovatelku ještě nezklamala.

MarieBerky
29.07.2021 3 z 5

Krásna obálka, děj předvídatelny takovy průměr. Nenadchne ale neurazí.

alnahu
28.07.2021 3 z 5

V tomto příběhu sledujeme osud Olive a jejích rodičů-životní příběh,který se může stát komukoliv.

zuzana2599
23.07.2021 4 z 5

Jak já tomu mamánkovi Romanovi držela palečky... Opět moc pěkné, nenáročné, oddechové, někdy lehce předvídatelné, ale svěží čtení z pera mé oblíbené slovenské autorky. Čtení, které vůbec nenudí, je obrazem našich životů a já vždy s radostí sáhnu po dalším z příběhů paní autorky. Tentokrát jsem příběh o Olivii dočetla s uspokojením, neboť dopadl podle mých představ. Stará láska totiž nerezaví !