Dievča s bocianími nohami

Dievča s bocianími nohami https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17873/dievca-s-bocianimi-nohami-17873.jpg 3 8 1

Po smrti nevlastnej matky žije gymnazistka Erika v starej bratislavskej vile Matilde len s otcom a vydatou nevlastnou sestrou Gabikou. Žije síce v dobrých materiálnych podmienkach, ale v emocionálnej neistote, ktorú zapríčinila skorá strata matky. Prežíva hlboký pocit opustenosti, ale aj prvú lásku. Jej búrlivé dospievanie napokon poznačí náhla smrť otca a nutnosť opustiť snový dievčenský svet. Napriek mnohým tragédiám je tu láska a tá dáva príbehu vyznieť optimisticky.... celý text

minusha97
06.03.2017 1 z 5

Doma máme nehorázne veľa Čajok ešte z čias mojej matky a vzhľadom k jej náhlemu rozhodnutiu rozpredať ich, som si povedala, že tak si ich reku prečítam. Keď som bola mladšia bolo mi ich pár nanútených, lebo že vraj to bola vhodnejšia literatúra pre mladé dievča ako to, čo som v tej dobe čítala a vtedy som tieto knihy neznášala.

Dnes sa na to pozerám inak, ale stále si myslím, že tento skvost nie je nič moc. Hlavná hrdinka je nehorázne patetická, nič ju nebaví, nič sa jej nechce a nie a nie sa naučiť troche životnej pokory. Je skoro dospelá, ale je vidno, že je najmladším rozmaznávaným dieťaťom, ktoré sa neustále musí na niekoho alebo niečo, akokoľvek absurdné upínať. Príbeh je len kulisou pre jej neustále nariekanie.

Priznám sa, že ma veľmi prekvapilo, že práve táto kniha sa dočkala v roku 2007 druhého vydania, lebo v tejto edícii vyšlo aj pár dobrých knižiek, ktoré neboli tak nudné a nehorázne datované ako je práve táto.