Dietologie pro lékaře, farmaceuty, zdravotní sestry a nutriční terapeuty

Dietologie pro lékaře, farmaceuty, zdravotní sestry a nutriční terapeuty https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276618/bmid_dietologie-pro-lekare-farmaceuty-zd-vTB-276618.jpg 5 1 1

Předkládaná publikace je určena lékařům, farmaceutům, zdravotním sestrám a především nutričním terapeutům, kterým by měla zprostředkovat základní orientaci v léčbě dietou a poskytnout informace o významu potravin v prevenci a léčbě chorob. Potraviny a způsob výživy se podílejí na vzniku až 75 % veškerých onemocnění, přičemž u mnohých z nich, jako je například ateroskleróza, hypertenze a cukrovka, jsou hlavními faktory. Dietologie se tudíž řadí k významným medicínským oborům.... celý text

konicekbily
13.12.2018 5 z 5

Po mnoha předchozích letech strávených s dietním stravováním a po letošním infarktu jsem si vypůjčil v naší knihovně odbornou publikaci o jídle. Za mnoho let se náhledy odborníku změnily, nechci říci, že otočily, ale je to trochu jinak, než za mého středního věku. Aby se člověk správně rozhodl jak dál ve stravování, potřebuje poradit. A tato kniha se k tomu hodí dokonale, i když je trochu moc "vědecká".

Autoři knihy

Štěpán Svačina
česká, 1952

Kniha Dietologie pro lékaře, farmaceuty, zdravotní sestry a nutriční terapeuty je v