Diana – Její pravdivý příběh

Diana – Její pravdivý příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25707/diana-jeji-pravdivy--25707.jpg 3 87 17

Vydání knihy způsobilo celosvětovou senzaci. Díky uváděným rozhovorům s Dianinou rodinou a nejbližšími přáteli i exkluzivním fotografiím z rodinného alba začala být brzy vnímána, v duchu svého titulu, jako Dianin skutečný životní příběh. Dotisk r. 1997.

Literatura světová , Literatura naučná , Biografie a memoáry

Vydáno: , Columbus (ČR)

Diana: Her True Story by Andrew Morton , 1992

Čtenářka73
Čtenářka73
02.01.2023 2 z 5

Tahle knížka mi vůbec nesedla, ani ne tak obsahem, jako stylem. Autor skáče od jednoho k druhému, někdy se opakuje, jindy vynechává důležité momenty. Ve větách se nahodile střídá přítomný čas s minulým, text často odkazuje na „loňské“ léto, „minulý“ prosinec, což bych chápala v novinách nebo v časopise, ale u knížky to působí divně. Přijde mi, že ani překlad to moc nevylepšil.

zaba335
zaba335
28.07.2021 5 z 5

Poutavý příběh většiny života této skvostné osoby. Životopis a domněnky princezny Diany jsou očima autora, který o ní mluví za ni.
Nedokážu posoudit co je pravda a co je trochu přitažené za vlasy. Ale to nemůžeme posoudit nikdo, protože pravdu nikdo nezjistí. Každopádně kniha mě moc bavila a jsem ráda, že jsem se dozvěděla zase něco víc.

anna492
anna492
12.05.2021 3 z 5

Je těžké hodnotit knihu jako takovou a nehodnotit přitom hlavní aktéry. Dianu mám ráda, myslím, že si hodně vytrpěla, nicméně kniha byla opravdu napsaná jednostranně. Jedná se vlastně o Dianin popis, ovšem z úst autora knihy. Ve snaze o objektivitu jsou v textu průběžně vzpomínky/komentáře i dalších osob, Dianiných přátel či rodiny. Tyto “další zdroje informací” však na objektivitě nepřidávají. Při četbě jsem si nejednou vzpomněla na Meghaninu Cestu za svobodou, inspirace touto knihou mi přijde více než zřejmá.

Jiitush
Jiitush
29.12.2020 2 z 5

Kniha obsahuje zajímavé informace, otázkou však je, nakolik jsou pravdivé. Vadí mi celkové jednostranné vyznění knihy, autor nadržuje Dianě, všechny zveřejněné historky očerňují Charlese a královskou rodinu, Dianiny aférky jsou zde zmíněné pouze jako "přátelské vztahy".
Literárně kniha není žádný skvost, chtělo by to lepší chronologii, lepší členění odstavců, kapitol, klidně kratší kapitoly, ale logičtěji rozdělené, ne takový slovní a myšlenkový guláš, jaký nám autor předložil. Překlad z angličtiny do češtiny by taky potřeboval stylisticky upravit.

Ana72154
Ana72154
29.10.2019 2 z 5

Tak toto rozhodně ne. Jedním slovem: slátanina. Na to kolik, už jsem knížek o Dianě přečetla, tak toto byla hrůza. Nedalo se to číst, všimla jsem si, že autor přeskakoval z "přítomnosti" do minulosti a najednou zase psal v "přítomnosti". A styl písma, jakým je text napsán, tomu taky nijak nepomohl.

4444913
4444913
02.04.2019 odpad!

Miluji když se totální slátanina plná lží nazve Její pravdivý příběh..Škoda času,peněz i místa v knihovně.

Vivienca
Vivienca
11.01.2019 2 z 5

Pokud si odmyslím, že jde o veřejně známou osobnost, byl by to celkem pěkný (i když dosti naivní) příběh. Ovšem bráno z realistického hlediska, zdá se mi, že té naivity je tam přece jen trochu moc. Diana pro mě byla idolem, ale pokud si knížku zasadím do kontextu reality a aktuální situace, mám pocit, že mezi řády toho o své emocionální nestabilitě a celkové slabosti charakteru prozradila možná více než sama chtěla. Knížka je jen jednostrannou výpovědí o její královské kariéře - taková trpká třešnička na kyselém dortu.

Zedisková
Zedisková
23.07.2018 2 z 5

Myslím, že příběh není na 100 procent pravdivý, protože princezna Diana byla ve skutečnosti mnohem více promiskuitní. Její promiskuita prakticky nemá konkurenci. V jádru to byla hodná, ale naivní žena, která hledala lásku, ale místo ní našla vždy jen sex. Jsou případy, kdy bulvár je pravdivější, než knihy, co se tváří jako životopisné.

medlovice
medlovice
26.06.2018 3 z 5

Kdo ji neměl rád ? Já ji mám pořád za princeznu lidských srdcí . Tuto knihu jsem dostala do knihovny s balíkem dalších . Styl psaní je kostrbatý , v každé větě anglické jméno nebo slovo , takové je to nezáživné, nepřínosné , fotky o ničem , prostě si Diana zaslouží něco lepšího .

Clarice
Clarice
13.04.2018 4 z 5

Vzhledem k datu prvního vydání v textu ještě není zohledněn Dianin trpký konec a celkově postrádá odstup a kritické zhodnocení. Autor knihu zakládá na výpovědích osob z Dianina okolí, ale i jí samotné (zveřejněno až po smrti), takže obsahuje celkem podrobné informace ze zákulisí. Mnohdy si ovšem protiřečí, třeba v otázce Dianiny plachosti, sebedůvěry, reakce na zájem veřejnosti atd. Hodně ze zde zveřejněných informací je zachyceno v dokumentu z roku 2017 Diana: In Her Own Words. Ale pokud jste milovník britské královské rodiny, tak vám v knihovně rozhodně nesmí chybět, třeba i kvůli bohaté obrazové příloze, obsahující kousky z archivu jejího otce.

Radka89
Radka89
18.10.2017 4 z 5

Ke knihám o Dianě se vrácím ráda, tuto jsem již v minulosti četla, ale nyní mi opět přišla vhod..

1spb2007

Pro mě zajímavý příběh!

PetiJelinkova
PetiJelinkova
22.08.2016 3 z 5

Pro mě průměrná knížka. Nedokázala jsem se vůbec začíst. Za mě 3 hvězdičky :)

Moniks
Moniks
15.10.2013 1 z 5

Vubec jsem se nemohla začíst ..nevím , prostě to nešlo ...jestli špatne psané nevím nedočetla jsem .

jindra13
jindra13
24.09.2013 5 z 5

Moc pěkná knížka, neměla to holka vůbec jednoduchý.

D.-e.-e.-
D.-e.-e.-
03.02.2013 odpad!

Nemohu popřít, že jsem díky knize získala nějaké informace. Mám ale zato, že je špatně napsaná nebo se nezdařil její překlad, popřípadě obojí. Strohý až chudý jazyk a novinářský styl mi vůbec nevyhovoval. Nevyvolával ve mě ani ty nejmenší emoce, které od tak silného příběhu, jakým Dianin bezpochyby je, podvědomě očekávate. Čím hlouběji knihu prožívám, tím ji považuji za zdařilejší. Zde se žádné pocity nedostavily, což je, myslím, obrovská škoda.