Dialógy svätých z mramoru

Dialógy svätých z mramoru https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211678/bmid_dialogy-svatych-z-mramoru-211678.jpg 5 1 1

Stoštyridsať tichých svedkov: toľko je svätcov a svätíc na Kolonáde Námestia sv. Petra. Z ich balkóna, ktorý sa ako dve ramená rozprestiera do “divadla sveta”, pozorujú ľudské osudy, komentujú ich, hovoria o svojej skúsenosti a na začiatku tretieho tisícročia odovzdávajú silné posolstvo kresťanom dneška. “Dialóg”, ktorý sa vám dostáva do rúk, je zostavený na základe autentických výpovedí a životopisov týchto svätcov a svätíc a snaží sa nielen dostať ich z anonymity, ale predovšetkým nám chce pomôcť spoznať mnohých našich “starších” bratov a sestry.... celý text

Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , Spoločnosť Božieho Slova

Piccoli dialoghi fra santi di marmo

martunka
10.01.2015

Tuto knihu čtu právě teď, už podruhé.
Objevila jsem ji v karmelitánském nakladatelství a podařilo se mi ji koupit v knihkupectví U Michala v Brně. Mimochodem, tohle knihkupectví je super, obvzlášť pro ty z vás, kdo si rádi přečtete křesťanskou duchovní literaturu.
Na této knize se mi nejvíc líbí to, jak se autorovi povedlo propůjčit hlas světcům a světicím. Myslím, že nějak takhle bych si jejich charaktery také představovala.
Nejvíce mě oslovil celkový ton knihy a témata, která autor v knize nastínil. Vedlo mě to k zamyšlení.

světice světci Vatikán

Autorovy knížky

Luigi Padovese
italská, 1947 - 2010
2008  100%Malé rozhovory svatých

Kniha Dialógy svätých z mramoru je v