Diagnóza: k smrti odsouzen

Diagnóza: k smrti odsouzen https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2762/diagnoza-k-smrti-odsouzen-2762.jpg 4 83 16

V tomto románu sledujeme osud mladé lékařky, jejíž podezření na příznaky smrtelné otravy ohrožují její profesionální i soukromý život. Abby Dolanová je slibnou lékařkou, miluje svého manžela, který s ní odchází do menšího, okresního města. Zde Abby dostává místo na pohotovostní službě. Jednoho dne se zde objevuje pacient se záhadnými příznaky. Zjišťuje, že nejde o ojedinělý případ a její kolega jí potvrzuje, že se tak děje díky velikému chemickému koncernu ve městě. Začíná se hra na kočku a na myš.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Aktuell

Critical Judgement , 1996

denib
denib
13.12.2023 4 z 5

Dobrá, napínavá kniha plná akce. Až jsem se neubránila tomu, abych si hlavní hrdinku Abby představovala tak trochu jako Ramba. Co všechno zvládla a vydržela by slušelo lecjakému hrdinovi z akčních filmů :-) I rozuzlení záhady bylo nepravděpodobné. Ale tyhle nedostatky přebíjí fakt, že jsem se při čtení prostě bavila. Zase jednou jsem byla zvědavá a napnutá, jak to celé dopadne a navíc se to výborně četlo.

Bax9
Bax9
03.05.2023 4 z 5

Na knihu, resp. audioknihu, jsem narazila úplnou náhodou a byla jsem příjemně překvapená. Bylo to napínavé, příběh zajímavý, hlavní hrdinka sympatická, i když opravdu trochu Jack Ryan :-), ale to se dá pochopit, v té době jely akčňáky. :-) Celkově hodnotím dobře, příjemná oddychovka s napětím, akorát na zkrácení nudné cesty autem do práce.

janina66
janina66
14.04.2023 3 z 5

Audiokniha.
Je vidět, že kniha je víc než 25let stará. Zejména vyšetření, zavádění přístrojů na pohotovosti. V knize to bylo až zbytečně zdlouhavě popisováno. První půlka byla až nudná, ale konec to trochu vylepšil. I když z doktorky Ebby se stala neohrožená Xena. Tohle se mi nelíbilo a od autora už nic číst nebudu.

BlackBlade
BlackBlade
07.01.2023 4 z 5

Příběh mladé a schopné lékařky je vsazen do maloměsta, které je ve všech směrech více či méně pod vlivem velkého továrního komplexu.
Celý příběh mě zaujal, ale v závěru už doktorka budila trochu dojem špičkového agenta typu Jack Ryan / James Bond. Ale jinak si 4**** hvězdy zaslouží.

Belanna
Belanna
29.12.2022 4 z 5

Tak teď nevím, zda Život opisuje od pana Palmera a nebo zda je to opačně.
Ale přesně takhle to prostě chodí ....
Napínavé, poutavé, navíc z lékařského prostředí. Pozvolné počáteční tempo se zrychluje.
Akce narůstá a doktorka Abby si sáhne až na dno.

maličkán
maličkán
24.07.2022 4 z 5

Pěkná kniha, jako všechny, co jsem zatím četla od Palmera.

georginaa
georginaa
18.10.2020 4 z 5

Příběh je o doktorce Abby, která pracuje na pohotovosti. Jednoho dne přivezou pacienta s podivnou nákazou a ona zjistí, že to není ojedinělý případ. Dokonce se spustí boj o přežití.

zimolka
zimolka
01.02.2020 5 z 5

Napínavé,zajímavé čtení.

Stanas513
Stanas513
30.11.2018 5 z 5

Knihu jsem četla formou e-knihy, takže jako večerníček v posteli. Z počátku jsem se nemohla začíst, ale za polovinou příběh dostal spád a už jsem ho nepustila. Zakončení sice nebylo happy, zlo nebylo potrestáno úplně, ale takhle to vlastně chodí i v reálném životě.

zimka.r
zimka.r
15.02.2018 4 z 5

Opět příjemné čtení, zápletka i rozuzlení. Už teď se těším na další knížku.

tuldas
tuldas
26.07.2016 4 z 5

velmi napinavé

MAXA71
MAXA71
16.02.2016 4 z 5

Napínavé a dobré čítanie. Nečakané rozuzlenie. Super.

marcela6320
marcela6320
29.07.2015 5 z 5

napínavé a velmi hezké čtení

Liana
Liana
14.04.2014 5 z 5

Úžasný, pútavý príbeh. Nevedela som prestať čítať, až kým som neotočila poslednú stranu. Teším sa na čítanie ďalších kníh od tohto autora. Odporúčam všetkým milovníkom trilerov.

keri.H
keri.H
16.12.2013 5 z 5

Velice zajímavý příběh. :) Hodně moc mě kniha zaujala a líbila se mi . :)

lenocka2013
lenocka2013
18.10.2013 4 z 5

Putavy pribeh, velmi ma zaujal. Odporucujem.

Michael Palmer
americká, 1943 - 2013
1992  82%Přes mrtvoly
1997  85%Diagnóza: k smrti odsouzen
1995  81%Smrtící léčba
2010  86%Talár a dres / Cesta svatojánských mušek / Významný pacient / Voda, kámen, srdce
1993  84%Spiknutí sester

Kniha Diagnóza: k smrti odsouzen je v