Diagnóza doktorky Scofieldovej

Diagnóza doktorky Scofieldovej https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33219/bmid_diagnoza-doktorky-scofieldovej-1Cm-33219.jpg 4 76 18

Mladá neuroložka se snaží odhalit příčinu křečových záchvatů malého chlapce a musí při tom překonat řadu překážek.

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Smena

The Scofield Diagnosis , 1977

m2056
07.09.2023 5 z 5

Kniha se čte dobře je to síla ten příběh stojí za to číst.

iva1154
03.01.2022 3 z 5

Vůbec jsem nečekala, že by mě snad taková starší kniha - ještě v nějakém salátovém vydání vypůjčeném od známé - mohla zaujmout. Takže mohu pouze poděkovat čtenářské výzvě za to, že se člověk dostane ke knihám, ke kterým by se normálně nedostal.

miša63
25.01.2021 5 z 5

Příběh lékařky, která se nebojí prosadit své. Kniha se dobře čte.

peeetta
30.10.2020 4 z 5

Velmi zajímavá i když starší kniha. V té době ještě neznali současné postupy v neurochirurgii. Bylo napínavé, jak postupují, aby zjistili správnou diagnózu.

Silmarien
28.03.2019 4 z 5

Príjemná oddychovka z lekárskeho prostredia, dala som na odporúčanie kolegyne, keď som ju poprosila, nech mi nájde niečo "klasické z lekárskeho prostredia, kde bude hlavnou postavou žena a nebude to nič typu Robin Cook". Dostala som starosvetský príbeh s mnohými výrazmi z lekárskej terminológie, prípadom, ktorý bolo treba riešiť, byrokraciou, mocným mužom v pozadí, tvrdohlavou ženou, náznakmi feminizmu a zároveň to bolo všetko namiešané v príjemne sa čítajúcom príbehu, o ktorom sa mi možno nebude snívať nadšením, ale ktorý rozhodne neurazil.

čekanka13
01.05.2018 2 z 5

Nevím, kniha mi nesedla. Příliš upovídané.

moudivlacek
06.03.2018 5 z 5

Tak to zas byla knížka jako ušitá pro mne. Miluji knihy z lékařského prostředí, notabene téměř na hranici psychologického románu. Je tu otázka řečená už tolikrát na světě - zvládne vysokou funkci lépe muž nebo žena - po profesní stránce určitě oba a co po psychické, jsou ženy labilnější, ustojí při práci i své další role?
Navíc je tu skvěle vylíčen příběh holčičky a chlapce a jejich rodičů, různé rodičovské lásky, různé přístupy k dětem, oba rodičů před nejhorším možným a jejich reakce na to.
Nechci moc prozrazovat, ale kdo má rád tuto problematiku, určitě doporučuji tuto knihu přečíst - opravdu stojí za to!

adelinka
03.02.2018 4 z 5

Taktiež rýchle čítanie. Hlavnou postavou úspešný žena, ale ktorá to tiež v živote nemala ľahké a musela si prejsť krízovým obdobím. Ale ako lekárka je veľmi dobrá a nebojí sa povedať si svoj názor.

cantona
08.12.2015 4 z 5

Další pěkná kniha od Henryho Denkera. Je o ambiciozní a sebevědomé lékařce, která se chce stát přednostkou neurologického oddělení jedné nemocnice a opět musí čelit lidem z vyšších vrstev, kteří šéfují této nemocnici a jejich povýšeného jednání. Jelikož si už v životě prošla peklem, tak si s nimi dokáže poradit. Teď se ještě musí vypořádat s malým pacientem a jeho záchvaty a taky s jeho rodiči, kteří patří též do již zmiňované vyšší vrstvy.

ovpana
19.06.2015 4 z 5

Zajímavý a napínavý příběh z lékařského prostředí, hezky se čte.

rengers
20.09.2014 5 z 5

Hlavní myšlenka knihy je psychologie rodiny a dítěte. Děj se sice odehrává převážně v lékařském prostředí, ale rozhovory hlavních hrdinů je směrován na domácí půdu a rodinné zázemí. Je tam i trochu nemocniční politiky bojující s lékařskou etikou. Knížka se mi líbila, kdo má rád psychologii vřele doporučuji.

Kate84
19.09.2014 3 z 5

Kdo si myslí, že to bylo o svatbě, vyléčení a povýšení, knihu buď nečetl nebo fakt nevim... Ale zas taková bomba to nebyla...

macer1991
26.07.2013 4 z 5

Tato kniha vysla neskôr pod nazvom Doktorka

macer1991
26.07.2013 4 z 5

Knihu som citala pred 25 rokmi .... odstartovala moje obdobie lekarskych thrillerov

rtesarova88
11.05.2013 5 z 5

Úžasná kniha jako všechny od tohoto autora. Zajímavý, napínavý dej od začátku do konce.

vladuš
14.04.2013 5 z 5

Příběh z lékařského prostředí,velmi mě zaujal,doporučuji přečíst.

acnalb
05.02.2013 5 z 5

Knížka se četla moc pěkně, děj měl spád.

kika 13
07.11.2012 4 z 5

Vyléčení,svatba a povýšení v práci to jsou hlavní myšlenky románu.

lékařské prostředí americká literatura neurologie léčba, terapie

Henry Denker
americká, 1912 - 2012