Diagnóza doktorky Scofieldovej

Mladá neuroložka se snaží odhalit příčinu křečových záchvatů malého chlapce a musí při tom překonat řadu překážek.

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33219/diagnoza-doktorky-scofieldovej-1Cm-33219.jpg 4.249

The Scofield Diagnosis (1977)

Vydáno:, Smena

čekanka13

Nevím, kniha mi nesedla. Příliš upovídané.

moudivlacek

Tak to zas byla knížka jako ušitá pro mne. Miluji knihy z lékařského prostředí, notabene téměř na hranici psychologického románu. Je tu otázka řečená už tolikrát na světě - zvládne vysokou funkci lépe muž nebo žena - po profesní stránce určitě oba a co po psychické, jsou ženy labilnější, ustojí při práci i své další role?
Navíc je tu skvěle vylíčen příběh holčičky a chlapce a jejich rodičů, různé rodičovské lásky, různé přístupy k dětem, oba rodičů před nejhorším možným a jejich reakce na to.
Nechci moc prozrazovat, ale kdo má rád tuto problematiku, určitě doporučuji tuto knihu přečíst - opravdu stojí za to!

adelinka

Taktiež rýchle čítanie. Hlavnou postavou úspešný žena, ale ktorá to tiež v živote nemala ľahké a musela si prejsť krízovým obdobím. Ale ako lekárka je veľmi dobrá a nebojí sa povedať si svoj názor.

cantona
08.12.2015

Další pěkná kniha od Henryho Denkera. Je o ambiciozní a sebevědomé lékařce, která se chce stát přednostkou neurologického oddělení jedné nemocnice a opět musí čelit lidem z vyšších vrstev, kteří šéfují této nemocnici a jejich povýšeného jednání. Jelikož si už v životě prošla peklem, tak si s nimi dokáže poradit. Teď se ještě musí vypořádat s malým pacientem a jeho záchvaty a taky s jeho rodiči, kteří patří též do již zmiňované vyšší vrstvy.

ovpana
19.06.2015

Zajímavý a napínavý příběh z lékařského prostředí, hezky se čte.

rengers
20.09.2014

Hlavní myšlenka knihy je psychologie rodiny a dítěte. Děj se sice odehrává převážně v lékařském prostředí, ale rozhovory hlavních hrdinů je směrován na domácí půdu a rodinné zázemí. Je tam i trochu nemocniční politiky bojující s lékařskou etikou. Knížka se mi líbila, kdo má rád psychologii vřele doporučuji.

Kate84
19.09.2014

Kdo si myslí, že to bylo o svatbě, vyléčení a povýšení, knihu buď nečetl nebo fakt nevim... Ale zas taková bomba to nebyla...

macer1991
26.07.2013

Tato kniha vysla neskôr pod nazvom Doktorka

macer1991
26.07.2013

Knihu som citala pred 25 rokmi .... odstartovala moje obdobie lekarskych thrillerov

rtesarova88
11.05.2013

Úžasná kniha jako všechny od tohoto autora. Zajímavý, napínavý dej od začátku do konce.

vladuš
14.04.2013

Příběh z lékařského prostředí,velmi mě zaujal,doporučuji přečíst.

acnalb
05.02.2013

Knížka se četla moc pěkně, děj měl spád.

kika 13
07.11.2012

Vyléčení,svatba a povýšení v práci to jsou hlavní myšlenky románu.

Henry Denker

Henry Denker