Diabolik

Diabolik https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351294/bmid_diabolik-Tsa-351294.png 4 533 142

Diabolik série

Stvořená chránit. Předurčená ničit... Vypadá jako člověk, ale není člověk. Je nemilosrdná, je neporazitelná, je oddaná. Jmenuje se Nemesis a je diabolik. Bytost, jejíž existence má jediný smysl: zabíjet či zemřít pro tu, jejíž život má ochraňovat: Sidonii – dceru galaktického senátora… Nemesis a Sidonie jsou spolu od malička a jsou na sebe napojené jako sestry. Když se Sidoniin otec přidá na stranu rebelů a je Imperátorem žíznícím po moci prohlášen za kacíře, přichází odplata. Sidonie je povolána na galaktický dvůr jako rukojmí. Její přítomnost má zajistit senátorovu poslušnost a držet ho tak v šachu. Je jisté, že Sidonii hrozí smrt a proto existuje jen jediná možnost: Nemesis se musí stát Sidonií a odjet na dvůr místo ní. Nemesis, stroj na zabíjení bez emocí a schopnosti citu, se ocitá uprostřed politických intrik a úskoků. Musí hrát roli člověka, kterým ale není. Nesmí dát najevo, kým vlastně je. Jenže nepokoje v různých částech Impéria nepřestávají. Imperátor nemíní tolerovat neposlušnost a tak je čas zapojit do hry své rukojmí…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Diabolic , 2016

bara2004
22.07.2018 4 z 5

Kniha mě příjemně překvapila. Fantasy mě nikdy moc nelákalo, ale Diabolik bylo příjemné čtení. Nemesis mi sedla okamžitě a její postavu jsem obdivovala až do konce. Autorka umí čtenáře vtáhnout do děje a jen tak ho nepustí. Konec byl trošku uspěchaný a upřímně mě trošku zklamal po tak úžasném ději, který se odehrával. Taky myslím, že to není úplně kniha pro mladší. Co si budeme povídat, Nemesis plánovala zabít skoro každého a některé další postavy měli taky dost temné stránky. Za mě 4*

Anne Leyyd
14.07.2018

Nedočteno. What on Earth! V podstatě kanibalismus, lámání vazů a stahování z kůže pro zábavu? REALLY? NUP!

Jsem na 100 % přesvědčená, že to šlo napsat drsně, ale jinak!

Rozhodně nedoporučuji. A už vůbec ne mladším 16-17 let. Děs. Fuj a hrůza. Jakkoliv se mi námět líbil, tak toto tedy ne!

Lily-fairy
13.07.2018 4 z 5

Krásné, čtivé... Ale v učitých ohledech zklamala.
Čekala jsem knihu nabitou akcí a zvraty, ale ono je to postavené na emocích. Hodně. Je to vlastně sci-fi romance

Lokina
01.07.2018 5 z 5

Diabolik mě hodně překvapil a z knihy mám velmi příjemný pocit.
Svět, který autorka vykreslila, je hodně temný, nepředvídatelný a svým způsobem i krásný, zvláště ty části, které popisují život ve vesmíru na veliké lodi.
Příběh odsýpal svým tempem, byl čtivý a svižný.
Postava Nemesis byla dobře napsána, její charakter mě bavil a byla příjemnou změnou v té záplavě hrdinek v YA literatuře.
Konec mi přišel uspěchaný a ani nijak sem si ho neužila. Proto věřím, že druhý díl začne tam, kde první skončil. A modlím se, aby nastavil takovou úroveň jako jeho předchůdce. :-)

JanaT.
29.06.2018 5 z 5

Jak v poslední době čtu spíš jen fantasy, prišla mi změna prostředí za vesmír vítaná. Kniha se čte dobře, děj má spád, o překvapivé momenty není nouze. Téma probuzení citů u umělé bytosti mě pobavilo, i když některé momenty jsou až moc sladké...

Eleanor-ka
12.06.2018 3 z 5

Ačkoli už dlouho od nakladatelství Fragment toho příliš moc nečtu, toto bylo celkem zajímavé překvapení - vzhledem také k okolnostem, že sci-fi a podobné vesmírné záležitosti nejsou mým šálkem kávy. Prima nápad, napínavé zpracování a úžasná obálka, viďte? :) Oddechová záležitost.

Lethania
09.06.2018 4 z 5

Docela dobré sci-fi. Já jsem sice zvyklá na komplikovanější sci-fi knihy, ale příběh se mi hodně líbil. Snad další díl bude stejně dobrý jako první.

Local_Bunny
20.05.2018 4 z 5

Po dlouhé době hodně kvalitní sci-fi, u kterého jsem do poslední chvíle pořádně nevěděla, co se stane a uvnitř jsem věděla, že mě ten zvrat překvapí. Četla se úplně sama, až mě mrzelo, že jsem se za jeden večer pročetla až na konec.

Zaráží mě jen žánr pro mládež a dívčí romány, jelikož, co si budeme, akčních scén málo nebylo :D

NemesisTrimble
17.05.2018 5 z 5

Za mě je to jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Líbil se mi jak nápad, tak i celý příběh a styl psaní. Od prvního pohledu jsem si ji zamilovala. Možná proto jsem ji kamarádce ve škole čmajzla a okamžitě začala číst :D. Naštěstí mi to nijak nerozmlouvala a půjčila mi ji. Doteď jsem jí za to vděčná.
Rozhodně mohu jen doporučit.
Nemesis T.

kneslova
14.05.2018 5 z 5

Za mne s drobnými výhradami výborná kniha, nenudíte se ani chvilku.

Satanela
29.04.2018 5 z 5

Skvělá knížka! Miluju to napětí, když se mi z minuty na minutu mění názory na jednotlivé postavy:)
Určitě doporučuji, hlavně všem milovníkům knížek z budoucnosti:))

Karoli_FA
25.04.2018 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem zatím přečetla. Ten příběh, ten svět, ty postavy, všechno jsem si to zamilovala.
Tahle kniha zůstane hodně dlouho v mé mysli!
Chci víc! :D

Lorej
21.04.2018 5 z 5

Tahle knížka má od všeho trochu - romantika, napětí, dobrodružství, akce, zrada,... A už jen kvůli pestrosti příběhu jsem do knihy byla ponořená od rána do večera, dokud nebyl konec.
Myslím si, že děj dokáže zaujmout velký okruh čtenářů, každý si tam něco najde. Mně se nejvíc líbil popis vzdálené budoucnosti, kde je vědění zakázáno a vše určuje víra. Přesto že společnost má supermoderní stroje, návrátila se do středověku.
Takže rozhodně doporučuji!

Dreamy_Trap
12.04.2018 5 z 5

Panebože. Já tenhle skvost zbožňuju!!❤❤

Nemám slov a každý, kdo četl Loď mezi hvězdami a líbila se mu, tak z tohohle budu unesen.

Holumar
11.04.2018 1 z 5

Nějak nejsem ohromená. Četla jsem na doporučení. Rozhodně to není jako Reset. Závěr mi přišel plytký a zbytečně přeslazený. Ve smyslu, že to dopadlo, jak jsem očekávala po první návštěvě fóra. Knížku jsem přelouskala během dne a myslím že i to jí ublížilo. Za mě prostě příjemná sci-fi oddechovka pro mladý. Jen jsem prostě četla i lepší.

Brambu
08.04.2018 3 z 5

Velice zajímavý příběh. Autorka nás zavede do světa či spíše galaxie, kde vláda a tyranie vládne světu a neposlušnost se netoleruje a je krutě potrestána. Lži a intriky ovládají impérium a ten nejprohranější vyhrává. Tak trochu jiná "Hra o trůny" s roboty a lidskými humanoidy.

Veronicess
06.04.2018 3 z 5

Najviac sa mi páčila hlavná postava, Nemesis. Bola brutálna a zároveň aj neočakávane sympatická. Tiež tu bol veľmi pekne opísaný vzťah medzi dvomi dievčatami a to akou silou bojovali jedna za druhú.

Zbytok knihy bohužiaľ nebol až taký ohromujúci. Od sveta, ktorý autorka vytvorila som očakávala asi viac. Ľúbostný vzťah mi prišiel tak divný a nerealistický, až som očakávala jeho zakončenie veľkou zradou. A na konci bolo na môj vkus príliš veľa celkom očividných dejových zvratov jeden na druhom.

Postava Nemesis si ma však získala a čítanie knihy som si užila.

LilianaFalcon
29.03.2018 2 z 5

Zajímavý nápad, ale zklamalo mě provedení. Resp. nevyhovoval mi styl, jakým to bylo napsané. Pro mě to bylo vyloženě nečtivé, takže jsem to nezvládla ani do půlky.
Na druhou stranu věřím, že někdo, kdo je zvyklý na Sci-fi víc než já, tak to ocení.

planet129
27.03.2018 3 z 5

Příběh byl skvělý a hlavně poutavý, Avša mi tam něco chybělo, proto 3,5/5

bibi.r
24.03.2018 3 z 5

Tak si trochu říkám, že už nebudu číst knížky na něčí doporučení :D. Vždycky očekávám hodně a dostanu... No prostě míň.
Prvních asi 100 stran se hrozně táhlo. Nemesis mi k srdci nepřirostla a třeba skutečná Sidonie byla fakt nudná.
Očekávala jsem, že až Nemesis přijede na Imperátorův dvůr, tak se to teprve fakt rozjede, ale... No nic moc.
Musím však ocenit zajímavý nápad, i konec, který překvapil.
Prý má být další díl. No to jsem zvědavá o čem bude, protože konec nezůstal nějak otevřen.

pro dívky pro dospívající mládež (young adult)

S. J. Kincaid
americká