Diabolik

Diabolik https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351294/bmid_diabolik-Tsa-351294.png 4 532 142

Diabolik série

Stvořená chránit. Předurčená ničit... Vypadá jako člověk, ale není člověk. Je nemilosrdná, je neporazitelná, je oddaná. Jmenuje se Nemesis a je diabolik. Bytost, jejíž existence má jediný smysl: zabíjet či zemřít pro tu, jejíž život má ochraňovat: Sidonii – dceru galaktického senátora… Nemesis a Sidonie jsou spolu od malička a jsou na sebe napojené jako sestry. Když se Sidoniin otec přidá na stranu rebelů a je Imperátorem žíznícím po moci prohlášen za kacíře, přichází odplata. Sidonie je povolána na galaktický dvůr jako rukojmí. Její přítomnost má zajistit senátorovu poslušnost a držet ho tak v šachu. Je jisté, že Sidonii hrozí smrt a proto existuje jen jediná možnost: Nemesis se musí stát Sidonií a odjet na dvůr místo ní. Nemesis, stroj na zabíjení bez emocí a schopnosti citu, se ocitá uprostřed politických intrik a úskoků. Musí hrát roli člověka, kterým ale není. Nesmí dát najevo, kým vlastně je. Jenže nepokoje v různých částech Impéria nepřestávají. Imperátor nemíní tolerovat neposlušnost a tak je čas zapojit do hry své rukojmí…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Diabolic , 2016

Míjuš
07.12.2019 5 z 5

Nejprve, protože mi to zkrátka nedá...S přihlédnutím k jiným, spíše negativním recenzím kvůli jakémusi napínavému očekávání...Prosím vás, je to young adult kniha pro mládež, tudíž logicky přece nemůžete očekávat příběh alá thrillery od Nesba nebo horory od Kinga...

Kniha má krásný, sci-fi propracovaný příběh, který může být místy sice předvídatelný, nicméně nenáročné čtenáře upoutá od začátku až do konce. Ten detailní popis Chrysantema a jednotlivých interiérů vesmírných lodí, ze kterých je poskládaný, včetně samotného vesmíru, planet...Naprostá nádhera! Práci s takovou fantazií vždycky oceňuji.

A postavy? Kromě těch typicky lidských bytostí, přes geneticky upravované, které vzhledově vypadají jako lidé, ale přesto jim určité lidství chybí, až po modifikované křížené mazlíčky stvořené k zábavě...Krásná práce.

...Že by se autorka snažila čtenáře přiblížit k jejímu vhledu či představě do vzdálené, ale zároveň blízké zmodernizované budoucnosti?...

Líbilo se mi, jak se příběh měnil a prolínal - od drsnějších kapitol po ty spíše emotivní a naopak - plus samozřejmě to, že se hlavní hrdinka postupně mění z totálně přímého ochránce a zabijáka v bytost, která přece jenom má své vlastní city, emoce, rozhodnutí a celkově vlastní život, který závisí jen a jen na ní a na směru, který si sama určí.
Upřímně jsem zvědavá, až si přečtu druhý díl. Zajímá mě, jak to bude s Nemesis, Tyrusem a Impériem pokračovat dál.

Kačí137
09.10.2019 3 z 5

Musím uznat, že když jsem se rozhodla knížku konečně přečíst, měla jsem ji během dvou dnů přečtenou. Je to pěkně napsané. Sice trochu naivní a takové holčičí, ale dobrý. Některé zvraty v knize mě přišly nelogické a zbytečné. Jakoby spisovatelka chtěla, aby byla knížka drsnější a hrubší. Dobrá relaxace a zase trošičku něco jiného.

teer.h
10.09.2019 5 z 5

To byla jízda. Kniha plná intrik a zvratů. Mě se to líbilo! Kniha mě celkeem pohltila a četla se skvěle. Popravdě jsem nevěděla co od ni čekat, ale Nemesis jsem si velmi oblíbila, i to, kým se stala. Těším se na další díl!

Catwoman292
31.08.2019 2 z 5

Kniha byla poklidná, příjemná, ale čekala jsem mnohem více. Těšila jsem se na nějaký bod zlomu, neočekávaný zvrat, ale konec byl spíše zamotaný. Z nemilosrdné hrdinky se nám stává křehká květinka.. Kniha byla předvídatelná a v podstatě mi bylo jedno, jak to celé dopadne..

Havel0303
22.08.2019

Ta kniha nemá logiku!

knihomolka27
29.07.2019 5 z 5

Přečetla jsem jí a ani nevím jak. Úžasně propracovaný příběh a vývoj hlavní netypické hrdinky. Tohle by zkrátka měli zfilmovat.

Nikollinka
13.07.2019 5 z 5

Téma této knihy mi přišlo velmi zajímavé a dobře jsem udělala, že jsem si ji přečetla.. za mě rozhodně dobrá kniha k zamyšlení.

ReniHan
22.06.2019 2 z 5

Za mě zklamání. Kniha byla sice čtivá, ale velmi předvídatelná. Námět mi nepřišel nijak extra nápaditý (kniha by se měla jmenovat Replikant). Další díl číst nebudu.

Denisa153
14.06.2019 2 z 5

Že já se vždycky řídím podle recenzí. Čekám naprostou pecku a ono nic. Bylo to psáno stylem, že mi v podstatě bylo úplně jedno co se tam děje. Je zajímavé, že u knih některých autorů ani nedýcháte napětím, i když víte jak to dopadle, ale tady prostě nic. Jen jsem čekala až už bude konec. Nijak jsem ani nepostřehla ten moment kdy se do sebe zamilují - což mi taky přišlo celkem divné. Roky nemohla milovat a nejdenou je bláznivě zamilovaná? No znovu bych si určitě nepřečetla.

alekis
27.05.2019 3 z 5

Příběh má, podle vysokého hodnocení, spoustu nadšených čtenářů, či spíše čtenářek. Je to totiž ve skutečnosti romance, jenom trochu ozvláštněná kulisami fantasy. Takže každý, kdo se dá do čtení, by s tím měl počítat.
Navíc - maličkost ke stylu vyprávění. Někteří autoři píší tak, že člověk cítí každé slovo, každý obrat, všechno to spolu hraje, zvučí, zní... Tohle si jenom tak pomalu kráčí, žádná velká sláva.
Hlavní hrdina je sice urostlý, svalnatý a krásný, a hlavní hrdinka - diabolik - je neobyčejný mix geneticky stvořeného zabijáka a dívky toužící po lásce, ale něco tomu chybí... I když dramatický závěr tomu přidá jednu *.
Budiž. Nelámejme nad Diabolikem hůl. Věřím, že mladé a mladší čtenářky si čtení naplno užijí :).

mrousek
08.05.2019 5 z 5

Takže jak popsat kniha Diabolik?
Pravděpodobně jako něco naprasto geniálně napsané, vymyšlené a celá tahle kniha mě uchvátila, jako dlouho žádná. Autorka psala naprosto dokonale, v kapitolách se dalo vyznat a především text byl neskutečně čtivý - rozhodně jí závidím, že tak krásně píše.
Děj nestál na místě, ale neustále se posouval kupředu a konec byl velkolepý - hltala každé slovo a byla jsem jak překvapená, tak i udivená (v dobrém slova smyslu), jak to vlastně všchno dopadlo.
Takže pokud máte rádi fantasy a sci-fi, tenhle příběh rozhodně neodkládejte!

LiLLu
26.04.2019 2 z 5

No, knihu jsem několikrát na zacatku odlozila, ze je to pro me moc YA. Aurorce stačilo pet slov aby vytvorila šílene nebezpecné imperium a tech pet slov opakovala na kazde strance aspon trikrát, neli víckrát. Pokus o vytvoreni imperia v budoucnosti nevim kolik rok,ji moc nevysel. Dokázala se motat jen ve slovech imperium, imperator, excesori atd...z toho vseho jste meli mit dojem jak jsou kruti, nebezpeční a kdovicojeste...Zápletky aby jste meli pocit ze nemuzete verit nikomu ji moc nesly, velice předvídatelne a opravdu jednoduche...
Závěrem toto je velice light imperium s lovestory pro mlade:-))))
vic se mi to ani rozebirat nechce, do druheho dilu nejdu.

Destnik
22.04.2019 5 z 5

Knížka za mě bezvadná. Nemohla jsem se utrhnout, bavila mě ta nepředvídatelnost a to jak nic pořádně netušíte. Nejvíc mě ale nadchla ta myšlenka, že lidstvo už dospělo tak daleko, že bylo potřeba se zase o kus vrátit. Luxus

Charmedka
13.04.2019 3 z 5

Ač mě kniha bavila, hlavně mě zajímalo, co bude dál, jak se příběh vyvine, tak se mi četla velmi obtížně. Strávila jsem u ní víc jak týden, stránky vůbec neubývaly, četla se mi pomalu a bohužel nejhorší je, že ač jsem chtěla vědět, jak příběh dopadne, neměla jsem tendenci ji otevřít při každé volné chvilce a pokaždé mi dělalo problém navázat.

Rozhodně ale kniha není špatná, naopak. Příběh je zajímavý, navíc naprosto nepředvídatelný, absolutně netušíte, kdo je ten opravdový padouch, nedá se nikomu věřit, přesto jsem občas měla pocit, že to nedočtu. Pokračování si ale určitě přečtu ráda, jsem zvědavá, co se bude dít dál.

Mikky01
15.03.2019 4 z 5

Diabolik je kniha, na kterou jsem se víc než dost těšil. Celou knihu jsem si užil, už jen přečtení za pár dní je důkazem toho, že se jedná o opravdu čtivé a docela překvapující dílo. Protože některé události, které se staly, bych nečekal ani ve snech. Tím si mě autorka získala ještě více. Líbil se mi její styl popisu prostředí, ve kterém se nacházeli hlavní hrdinové i to, jak se věnovala důmyslným věcičkám, které obklopují jejich každodenní všední život.

rampapa
05.03.2019 5 z 5

Wow.Čekala jsem něco jako v obyčejných sci-fi knížkách. Ale tohle jsem teda fakt nečekala. Už od začátku jsem si velmi oblíbila Nemesis. A sledovala jsem(nebo spíš hltala jsem stránku po stránce) jak to ani bude až do konce knížky. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl.
Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi knížky o sci-fi.

heliiinka
09.02.2019 5 z 5

Yound adult pletichaření. Mám ráda tohle politické přetahování o moc. Trošku netypická hlavní hrdinka i svět budoucnosti jsou fain, byť milostná nit byla velmi předvídatelná. Na další díly se určitě těším.

jvetvicka
28.01.2019 2 z 5

Začátek skvělý, imperátor pěkný pošuk, intrika střídá intriku a nikdo si nemůže být jistý životem. Zhruba od polovičky knihy je to ale totálně přeslazené. "Robotka" se totiž zabouchne do imperátora číslo 2 a od té doby je ten děj jak z červené knihovny. Autorka navíc používá snad pět vět pořád dokola, aby vyjádřila tu mega romantiku. Konec to pak zase trochu zlepšuje. Kdyby to bylo méně love story a trochu víc postav, tak to klidně mohlo být jak Hra o trůny :)

Betti
26.12.2018 5 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se vžila do toho světa a pochopila, jak to tam funguje a rozdělila si v hlavě postavy. Ale poté už šlo čtení velmi rychle. Nemesis se setkávala se spoustami osobami a nikdy jste úplně nevěděli, komu věřit. S hlavní hrdinkou jste se celou dobu poznávali a všímali si, že se postupem času "zlidšťuje", i když byla jen stroj. Zároveň tam byla hezky zformulována myšlenka, že když se přestaneme v budoucnu zajímat o to, co je kolem nás a jak to funguje, upadneme do zapomnění.

pobijecmuch
06.12.2018 odpad!

Toto nestojí, ani za komentář. Bohužel, až později jsem se dočetl, že je to literatura pro hodně mladé dívky. A mladý nejsem a dívka už vůbec ne. Takže nazdar, bazar.

pro dívky pro dospívající mládež (young adult)

S. J. Kincaid
americká