Drasticky dojemný Dexter

Drasticky dojemný Dexter https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208/bmid_dexter-drasticky-dojemny-dexter-kZy-208.jpg 4 388 56

Dexter série

Dexter Morgan se ocitá pod velkým tlakem. Skutečně pro něj není snadné být etickým sériovým vrahem - zejména když se pokouší vyhnout neotřesitelnému podezření nebezpečného seržanta Doakese (který je pevně přesvědčen, že je Dexter vražedným maniakem... v čemž má pochopitelně pravdu). Při pokusu svést Doakese ze stopy musí Dexter sáhnout až na dno svého bezvadně fungujícího umění předstírat. Když právě nepracuje jako specialista pro analýzu krevních vzorků v oddělení miamské policie, tráví většinu volného času se svou spokojenou přítelkyní Ritou a jejími dvěma dětmi, popíjí pivo a pomalu se stává prvním světovým sériovým domácím povalečem. Ale jak dlouho si Dexter vydrží hrát na schovávanou, namísto na rozřezávání vrahů? Jak dlouho vydrží jeho Temný společník, než ho přinutí nechat téhle šarády a znovu osvobodit netvora uvnitř? V čase zkoušek zasáhne náhoda. Napříč Miami si klestí cestu obzvláště zrůdný psychopat - muž, jehož zvrácený způsob vraždění bere dech dokonce i Dexterovi. Jak procitají Dexterovy temné choutky, jeho sestra Debora (čerstvě povýšená a ocelově tvrdá policistka miamského oddělení vražd) je do případu osobně zatažená. Brzy se ukáže, že takového netvora dokáže dopadnout pouze jiný netvor - ale ne dřív, než je unesen i jeho úhlavní nepřítel; teprve pak se může Dex naplno opřít do pátrání po nové hračce. Pokud ho ovšem nová hračka nedostane dřív... Dexter Morgan je okouzlující netvor... děsivý hrdina... sériový vrah, který zabíjí jen zlé lidi. Fascinující a zábavné čtení. Autor Jeff Lindsay skrze svého hrdiny prokazuje, že je jedním z nejoriginálnějších a nejbarvitějších vypravěčů posledních let.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , BB art

Dearly Devoted Dexter , 2005

Dinosaur
16.11.2015 5 z 5

(10/10) "Den rychle plynul, měl jsem jen jeden výjezd na místo činu, pouze rutinní vražda rozsekáním pomocí zahradního náčiní. Jasně amatérská práce; ten idiot se pokusil použít elektrický střihač živého plotu a podařilo se mu přidělat mi další práci, než konečně dorazil svou ženu zahradnickými nůžkami. Skutečně odporná spoušť a jen si zasloužil, že ho dopadli na letišti. Dobře provedené rozporcování těla je především čistá práce, alespoň jsem to vždycky tvrdil. Žádné krvavé cákance a cáry masa na zdech. Tohle prostě nemělo nejmenší úroveň."

Asi jsem se zamiloval. Převelice mě baví Dexterovy myšlenkové pochody, smysl pro humor a jeho od emocí odproštěný pohled na svět. Kniha se se seriálem bohužel či bohudík už úplně rozchází. Bohužel proto, že by seriál podle této knihy byl určitě zajímavý, bohudík kvůli tomu, že jsem seriál již viděl a tak nejsem ochuzen o napětí a možná také trochu i kvůli tomu, co za záporáka si na nás v tomto díle autor přichystal, protože něco takového jsem vážně ještě nikdy neviděl. Skoro mě až děsí, že něco takového vůbec může někdo vymyslet, natož aby to někoho nedejbože skutečně napadlo praktikovat. Brr. Každopádně mě druhý díl bavil ještě víc než první, takže se mi asi rozjíždí další závislost.

(Následující část prozrazuje událost z konce předchozí knihy, takže kdo ji nečetl, ať čte dál jen na vlastní nebezpečí.)

Trochu mě zarazilo, že Debora trochu více neřešila to, jak to s Dexterem skutečně je, ale na druhou stranu... dojem z knihy mi to nijak nezkazilo a protože nejspíš i mezi jednotlivými díly uplynul v ději nějaký ten čas, tak se to dá asi i celkem pochopit. Vlastně si i možná umím představit, že bych něco takového vzal jako fakt a ani se nesnažil dotyčného nějak "napravovat", protože proti tomu, co Dexter dělá, ve své podstatě nic nenamítám.

Když se pak nad osobností Dextera zamyslím víc, přijde mi svým způsobem až "nevinný". Jistě, do normálního člověka má daleko, ale právě díky tomu se snaží vést na oko normální život a až na lidi, které bych stejně nelitoval vlastně nikomu (úmyslně) neubližuje. Což mě tak trochu vede k otázce, zda Dexter nakonec není lepší než spousta lidí, které by většinová společnost označila za víceméně normální. Jsem zvědavý, jestli v dalších knihách přijde něco, co můj názor změní nebo mi Dextera nějakým způsobem zprotiví (i když doufám, že ne). (12. 6. 2015)

gigieretino
06.09.2015 4 z 5

Zajímavá myšlenka autora...Pěkný příběh. Jako seriál v TV byl Dexter dobrý jen do 3. série, kdežto knihy jsou úplně lepší a napínavější.

Maverick
09.07.2015 5 z 5

Opět skvělý díl, škoda že se autoři TV seriálu nedrželi předlohy, rád bych ji vyděl ve filmové nebo spíše v seriálové podobě! Na druhou stranu 2. série seriálového Dextera je taky top!

schmidtec
28.06.2015 2 z 5

Dexter byl pro mne vždy jen ten seriálový- a u toho to také zůstane. Kniha mne velmi zklamala. Nemám ponětí, zda-li se jedná jen o tento nepodařený kousek, určitě mám v plánu skočit po dalších dexterových knihách, ale tento počin byl pro mne osobně velkým fiaskem... nezáživným, nudným a naprosto jiným Dexterem, než kterého znám.

sarekaslukova
21.06.2015 5 z 5

Skvělý! Knížka se mi četla opravdu dobře, u Dextrových myšlenkových pochodů jsem se opravdu bavila. Když jsem se začetla, tak jsem se od knížky nemohla prakticky odtrhnout. Doufám, že další díl mě nezklame a bude stejně dobrý, jako tento a předešlý díl.

Dymond
20.05.2015 4 z 5

Trochu drastický, ale čte se to dobře, nechybí ani dávka černého humoru... Jsem zvědavá na další díl...

PETERYY
17.01.2015 5 z 5

O fous lepší, než první díl. Kniha je napínavá od začátku do konce. V některých knihách mě popisování pocitů hlavní postavy nudí, ale Dexterovy vnitřní rozmluvy jsou vtipné a nyní bych si už Dextra bez nich nedokázal představit.
Napínavá detektivka, při které si budete říkat:,, Kdo to odnese příště"

michimuller
28.12.2014 5 z 5

Po drasticky děsivém přišel drasticky dojemný Dexter o kus lepší jako první kniha. I když názvy knih tohoto autora jsou opravdu drastické na zapamatování, stojí za to přečíst další knihu. Velice napínavý a čtivý děj, naprosto skvěle jsem se bavila a doporučuji všem strávit s Dexterem pár večerů.

Ricmont
21.11.2014 5 z 5

Druhý díl knižní série o Dextrovy je důstojní nastupce svého předchůdce. Druhý díl měl od svého staršího bratříčka výhodu že stanice Showtime se rozhodla vydat se se seriálem vlastní cestu. Jeff Lindsay napsal skvělý první díl a myslím si že s klidem můžu říct že druhý díl je o stupínek lepší.

Lenyaa
22.10.2014 5 z 5

Dexter opět nezklamal..... Skvělá kniha, jednoznačně doporučuji!!!

Dominik Fajkus
21.10.2014 5 z 5

Excelentní díl, který mě zaujal zápletkou i humorem. Jednoznačně nejlepší díl knižní série. Jen škoda, že tento díl nebyl zfilmován.

rabor
13.07.2014 5 z 5

Myslel jsem, že začít druhým dílem nebude vadit; viděl jsem přece seriál, takže bych měl být v obraze. A ejhle, první překvapení, bylo to jako jít do divadla kde hrají stejní herci ale úplně jinou hru. Oproti seriálu méně napínavou, možná trochu drsnější, ale na druhou stranu odlehčenější díky pořádné porci cynického a černého humoru. Kniha mě dobře bavila, a jelikož jsem od ní nic víc neočekával, splnila svúj účel na výbornou. Určitě to není poslední kniha z této série, kterou si přečtu…zrovna teď přemýšlím, koho budu muset zabít, abych získal první díl :)

ElisR1
08.07.2014 4 z 5

Dexter opět nezklamal. U čtení se pobavíte a budete napnutí. No prostě se od toho nedá odtrhnout, dokud nebude dočteno.

Bunburistka
11.06.2014 4 z 5

Čtení jsem si opravdu užívala. Čtivé, rychlé, napínavé a dost drastické :D Doporučuji !

orangerose
06.06.2014 5 z 5

vynikající akční díl ,už se těším na další díl ze série Dexter :D

Carcoolka
31.03.2014 3 z 5

Jestli jsem prvnímu dílu dala nakonec čtyři hvězdičky, protože mě příběh sériového vraha, který sice zabíjí jen další vrahy (hlavně vrahy dětí), ale jeho Temný spolujezdec na sedadle duše u toho vrní slastí, opravdu zaujal, tak druhému dílu, který podle mě není zdaleka tak dobrý, musím dát maximálně tři. Možná mi jen nesedlo zvýšení akčnosti, četnější popisy Temného společníka, které mi připadaly už trochu jako klišé nebo předvídatelnost vývoje (Cody, Deb a Chutsky...), ale každopádně do dalšího dílu se už nepustím.

Lefty86
07.03.2014 5 z 5

Nejlepší díl knižního Dextera z prvních třech. Danko byl hroznej magor

marlowe
28.02.2014 3 z 5

Až teď, po přečtení druhého dílu, jsem konečně schopen formulovat základní rozdíl mezi seriálem a knihou. Nuže tedy: „Knižní“ Dexter je (alespoň pro mě) daleko méně lidsky akceptovatelný! Prostě je mnohem zvrácenější, než jeho filmové alter ego – a já si kladu otázku, proč trávit volný čas právě s TAKOVÝMHLE kamarádem…
A ještě jedna věc mně u knihy nadmíru vadila: jazyk. To, co TOLIK miluji např. u Chandlera (barvitá, neotřelá, vtipná přirovnání) tady působí násilně a chtěně a z textu jako sláma z bot čouhá autorova snaha šokovat cynismem a jízlivostí.
Děkuji pěkně, ale tenhle krvavý bifteček už příště raději ne…

Lady Dracula
06.01.2014 3 z 5

Po přečtení druhého dílu Dextera mám zvláštní pocity. Ubylo vtipných poznámek (nebo je mé zvrhlé já nepostřehlo?) a přibylo "romantičnosti". Ale nějak mě vztah Debory nechytil za srdce, asi nejsem správně naladěná.
Každopádně musím uznat, že měsíční tango s dr. Dankem zase tak špatné nebylo. Kupodivu se mi tady ty "lidské polštáře" líbily. Jenom Doakes jaksi nebyl správňácky hnusný, postrádal tu pravou dravost.
Ale autor jede v zajetém rytmu a to je plus. Přesto mám však pocity mírného zklamání. Uvidíme, co bude dál :)

123adela
09.12.2013 4 z 5

Knihu jsem četla bohužel až po shlédnutí seriálu a ten mě oslovil o něco víc ač je kniha skvělá.

zfilmováno sérioví vrazi černý humor Florida zfilmováno – TV seriál

Jeff Lindsay (p)