Dexter v temnotách

Dexter v temnotách https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209/dexter-v-temnotach.jpg 4 299 34

Dexter série

Jeden z nejsympatičtějších sériových vrahů-mstitelů čelí svému nejsilnějšímu protivníkovi... Zlu tak hroznému, že vyděsí dokonce i Dexterova vnitřního netvora - a málem ho připraví i o smysl pro humor. To vše vás čeká v tomto zvráceně vtipném a temně fascinujícím románu. Je zlo živoucí? Doktor Jerry Halpern se to pokouší zjistit v rámci své průpravy na velký doktorát. Mezitím se Dexter Morgan potýká s několika nepříjemnostmi, které na něj dolehly - v neposlední řadě jde i o plánování svatby s Ritou, aby dovršil svůj převlek za hodného hocha. Pak však Dexe coby policejního analytika povolají k případu: jeden z Halpernových studentů je nalezen upálený, zneužitý a bez hlavy (zjevně jde o oběť nějakému dávnému božstvu) - a Dexter si uvědomí, že se může jednat ještě o někoho daleko zvrácenějšího, než je on sám. Brzy se zdá, že Temný společník v Dexterově hlavě prchl a ukryl se. A když něco takhle vyděsí vašeho přátelského sériového vraha ze sousedství, víte, že jde o něco vážného... A jak kolem Halperna a Dextera krouží smrt, ukazuje se, že je to velmi osobní; zejména když má teď Dex rodinu, kterou musí chránit. Dexter si postupně uvědomuje, že nevlastní děti s ním nejspíš sdílejí jeho mimořádného koníčka - fascinaci smrtí. Dokáže jim pomoci usměrnit jejich touhu po krvi, tak jako on ovládá tu svou? Ale aby se to Dexterovi podařilo, musí se vyrovnat s jedním zmrzačeným seržantem z minulosti, a co je ještě důležitější: musí zůstat naživu... Bizarní, ironické a báječně zábavné: Dexter v temnotách sestupuje ještě hlouběji do mysli jedné z nejpůsobivějších postav současné románové tvorby. Skvělé tvůrčí schopnosti Jeffa Lindsaye dosahují v jeho zatím nejskvělejším románu plného rozletu.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , BB art

Dexter in the Dark , 2007

Criosphinxx
Criosphinxx
30.12.2022 3 z 5

(SPOILER) Dexter řeší svatbu, děti na něho začínají tlačit, někdo po něm jde a ještě ho opouští “Temný společník” - to vše se tu děje! A přesto mě to bavilo ze všech těch dílů nejméně.

Byly tu samozřejmě momenty, které nutí člověka číst a dozvědět se pravdu a opět nechyběl černý humor, ale ta mystika (ačkoliv to mám rád) mi prostě k Dexterovi nesedí.

Doufám, že další díly se zase vrátí spíše ke krimi, než k horroru, ale i tak si to přečtěte, pokud máte Dexe rádi.

Mája873
Mája873
31.01.2022 5 z 5

Dexter je super... Ani tenhle díl mě nezklamal,... Autorův záměr s vrahem mstitelem je prostě geniální, tajemný společník, který žije v Dextrovi tentokrát zmizí a nechá ho najednou samotného...

Hakate
Hakate
12.09.2021 4 z 5

Serie Dextera je skvělé a i když jsem mezitím přečetla již mnoho knih, Dexter bude asi vždycky jedním z mých TOP seriových vrahů.
Skvělá kniha, skvělá serie.

Dody345
Dody345
26.02.2021 4 z 5

Nevím, jestli je to tím, že předchozí díl byl tak skvělý, ale třetí kniha Dextera mě až tak nezaujala. Řekl bych, že takové slabší čtyři hvězdičky. (Dále možné spoilery) Kniha se rozjížděla dobře, když si Dexter došlápl na Úhoře a ten v poslední chvíli vypadal, že mu je to vlastně jedno, že zemře, ale sdělil mu ať se náš milý Dexter připraví na to co ho bude čekat. Pak se ukázalo, že je někdo pozoruje a já si říkal, tak to bude zajímavé, čeká nás souboj "dvou velikánů". Ale ta mystičnost mi zde prostě neseděla. Kdyby to prostě byl jen nějaký uctivačný kult tak bych to bral, ale to že Moloch si přeskakoval z člověka na jiného člověka mě teda moc nezaujalo. Závěr mi přišel takový uspěchaný a zvláštní (zaujal mě jen ten moment, kdy Dexter vešel do pokoje a okolo byly ve vitrínách stovky hlav). Každopádně se mi líbil děj s Codym a Astor, kteří mě v knize baví mnohem více než v seriálu, kde zejména Astor byla poté hodně otravná. Tady oba tito malí záškodníci jsou dobří a bavilo mě, když si povídali s Dexterem či "Debie". Každopádně těším se na další díl, který se snad bude podobat více těm prvním dvěma knihám.

kofola33
kofola33
19.04.2020 5 z 5

Dexter zmateny, ztraceny, tapajici, nechapajici, vystraseny....ale porad stejne vtipny...a to jeste netusi, co ho ceka v manzelsti s Ritou....ostatne ja taky ne a proto jdu na dalsi dil.

Ester71
Ester71
03.02.2020 5 z 5

Opět vtipný, ironický, démonický Dexter. Tentokrát se stavy, které ani on sám nechápe. Bavil mě.

Julinka679
Julinka679
27.09.2018 4 z 5

Třetí díl Dextera je trochu horší ale stále hodně dobrý :-)
Dexter proměnu v "dobrého chlapa" završí svatbou s Ritou ale než k tomu dojde, čeká ho hodně nepříjemností. Temný společník se ukryl a tak je toho na chudáčka Dextera příliš... Hodně se mi líbí jeho vztah k Astor a Codymu, je to "dobrý táta", což jen přispívá k jeho proměně na "dobrého manžela a chlapa"...
Opět je kniha hodně vtipná, ironická a dobře čtivá. Už se těším na další díl :-)

Mišička99
Mišička99
09.04.2018

Mužů začít číst třetí díl nebo to má sebe navazuje? Seriál jsem neviděla.

danny_21
danny_21
23.03.2018 3 z 5

Třetí pokračování charismatického kráječe Dexe je pro mě trochu zklamání, protože kvalitou nedosahuje předchozích dvou dílů. U mě je to jak nevýrazným záporákem, únavným a úmorným přešlapováním miláčka Dextera na místě a obecně celá zápletka včetně mystického pozadí mě příliš nenadchla, včetně zapojení vyženěných dítek do akce. Alespoň typický cynismus a vtipné hlášky hlavního hrdiny na adresu ostatních smrtelníků zůstaly, přesto to u mě nestačí na nic lepšího než lepší průměr - 60 %

nothing_forever
nothing_forever
04.09.2017 4 z 5

Ách, tak to bylo báječné počteníčko. Ještě lepší, než první dva díly. Propojení Dexterova příběhu s historickými postavami a momenty ze Starého zákona mi přišlo jako skvělý nápad. Ohromně jsem se pobavil nad novým a typicky "Dexterovským" pohledem na krále Šalamouna a jeho život. K tomu, aby čtenář hlavní linku pochopil, předpokládá autor aspoň základní znalosti židovsko-křesťanského náboženství a Starého zákona.
Na začátku příběhu mi začalo být jasné, že Dexter se dostal do problémů takových rozměrů, ze kterých se jenom těžko dokáže vysekat. Kdybych neměl v knihovně dalších pět dílů, předpokládal bych, že to je Dexterův konec. Vybudilo to moji zvědavost na maximum a autor umně příběh neustále šponoval. Pro mně teda finále vůbec nebylo předvídatelné. Velice se mi líbilo, jak to nakonec dopadlo a kdo koho zachránil. A ta pointa na Dexterově svatbě - tak to byla opravdu třešnička na dortu. Pan Lindsay mě přesvedčil, že umí psát i skvělé koncovky.
Přijde mi, že autor brilantně opisuje svět, jak ho vidí Dexter. Dexterovy pocity, názory, postřehy a vtípky se mi zdají zajímavé, vtipné a uvěřitelné. Dokazují, že autor je pan Spisovatel s úžasnou invencí.
PS. Taky vám jde chování Deborah na nervy jako mně?

trudoš
trudoš
03.07.2016 3 z 5

Dexter v temnotách je třetí knihou v řadě příběhů psychopatického vraha-mstitele. Jenže hrdina tentokrát nebojuje s někým sobě rovným, ale rovnou s pohanským bohem zla. Touto změnou žánru z dosavadního kriminálního thrilleru na thriller hororový Jeff Lindsay pravděpodobně rozladí valnou většinu fanoušků. Na jeho obranu je třeba říci, že oblíbená postava nic neztratila ze svého morbidního kouzla, pouze zápletka rapidně pozbyla na síle. Dexter Morgan se v průběhu děje neustále potácí na místě, aniž by do případu vnesl alespoň trochu světla a paradoxně sám záporák je vlastně ten, kdo hýbá dějem. Což je stejnou měrou únavné jako otravné.
I když je tohle pro celou sérii zcela netypické dobrodružství bezesporu krokem stranou - pro detektivkáře příliš fantasmagorické, pro hrůzomilce příliš předvídatelné - osobitý styl vyprávění, černočerný humor, sarkastické poznámky na „civilizované lidstvo“ a amorální cynismus miláčka zabijáka z něj stále dělají báječné čtení pro chvíle trudomyslnosti.

Dinosaur
Dinosaur
16.11.2015 5 z 5

(9/10) Bohužel se musím zařadit k těm, kterým třetí díl přijde trochu slabší a také mi úplně nesedlo to "nadpřirozeno", i když bylo celkem zajímavé vidět Dextera vyvedeného z míry. Samozřejmě netvrdím, že je kniha špatná, jinak by si ode mě jen těžko mohla vysloužit 4,5 hvězdičky zaokrouhlených na pět (zaokrouhlení nahoru vyplývá z toho, že mi zdejší hodnocení přišlo až moc nízké), opět jsem ji přečetl skoro na jeden zátah a zajímalo mě, jak se to celé vyvrbí, ale předešlý díl mě zkrátka bavil víc. (14. 6. 2015)

sarekaslukova
sarekaslukova
30.07.2015 4 z 5

Bohužel se také musím přidat k většině zastánců toho, že tento díl byl slabší, jakoby s Temným společníkem odešlo i to kouzlo. I závěr případu byl uspěchaný a bez šmrncu.

michimuller
michimuller
28.12.2014 4 z 5

Trošku změna nebo pokus o inovaci posunout Dextera do trochu jiné polohy filozofického Dextera, který tak nějak více pitvá co by kdyby, než ho nechat v jeho temné surové přítomnosti. Vložení odbočení děje entity "TO" se mi líbilo u Kinga, zde mi to přišlo nadbytečné, stejně jako příliš velkého prostoru věnovanému přípravou svatby. Ale příběh kultu Molocha byl úžasný, temný a určitě nenudil a těším se na další knihu, kde by se mohl vrátit starý Dexter.

Ricmont
Ricmont
26.11.2014 5 z 5

Dexter v temnotách se drží stejné šablony jako jeho dva starší bráškové až na jednu vyjímku tentokrát sledujeme příběhy hned tří. Na knize je cítit že se Lindsay pokoušel o velkolepé zakončení Dextrova příběhu a můžem mu jen děkovat že to neudělal a vznikli i další knihy. Příběh sám o sobě nebyl vůbec špatný ale zároveň chápu ty co tvrdí že zde chybí Dextrův humor a my místo toho sledujeme jen jak se mění velký lovec Dexter ve vystrašenou obět. Na závěř ano sice tento díl nedosahuje takové kvality jako minulé dva ale i tak si zaslouží pozornost až do konce.

Bunburistka
Bunburistka
18.06.2014 3 z 5

Tento díl mi přišel slabší, než předchozí dva. Byl takový protáhlejší, zdlouhavý. Na druhou stranu musím vyzdvihnout hlavní zápletku či téma, TO bylo zajímavé :),

orangerose
orangerose
09.06.2014 5 z 5

další napínavé pokračováni Dextera, už se těším až začnu čist 4 díl

harumi
harumi
22.05.2014 3 z 5

Ouha... možná, že jsem nebyla připravení na "filozofického Dextera". Kniha je spíš o hledání původu Temného společníka. Opravdu dlouho jsem ji četla, ale nakonec se mi vlastně líbila. Je to trochu něco jiného.

jethro.tull
jethro.tull
10.03.2014 2 z 5

POZOR, možný SPOILER! Předchozí dva díly se mi zdály lepší, zvláště u druhého dílu série jsem se dost bavil. V této třetí knize opustí Dextera Temný společník a mám dojem, že autor je na tom podobně. Došla mu prostě šťáva a potřeboval dojet, načerpal tedy něco nekvalitního do nádrže a jelo se dál. Myslím, že dojel s tím řepkovým olejem v nádrži do slepé uličky. Nápad s „TO“ není nejzdařilejší. Přitom já byl spokojen s vysvětlením, proč je Dexter Dexterem v předchozích dvou dílech, a nepotřeboval jsem nějaké náboženské pozadí a vysvětlení existence zla.

Lefty86
Lefty86
07.03.2014 2 z 5

Z první trilogie jasně nejslabší. až na jedno přepadení žádné napětí.