Devět nocí

Devět nocí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401329/bmid_devet-noci-A5P-401329.jpg 4 142 39

Devět dní série

< 2. díl

Hrozba byla zažehnána. Bezprostřední nebezpečí pominulo. Sera a Lee mohou konečně žít své životy, tak, jak si je ve vidině svobody vysnili. Jenomže tam, kde mělo zářit hrdinství, zůstalo v očích lidu selhání. Prosperita Bloku upadá, zatímco Citadela svírá Sabrii v ještě krutější formě diktatury. Bez elektřiny se lidské potřeby rychle mění v boj o koryto a povstalecké praktiky se až příliš začínají přibližovat těm citadelským. A když je cena za normální život pro Leeho příliš vysoká, rozhodne se Sera zaplatit ještě vyšší. Osud Sabrie leží v rukou toho, kdo se první dostane k memoáru. Zničit. Zachránit. Zneužít. Každá strana má jiné úmysly. Jenomže kolik těch stran vlastně je??... celý text

Janadvorackova
05.02.2024 3 z 5

Mám ráda dystopie, moc.
Zaujal mě už první díl, i když některé výhrady k chování Sery bych měla už tam.
Ovšem ve druhém snad zblbla, nebo co. Proč se skoro třicátníci chovají jako náctiletí? To příběhu hrozně škodí.

JirkaDitt
04.02.2024 5 z 5

Stejně jako předešlý díl, samá chvála :-))

Drakon013
27.12.2023 5 z 5

Protože se mě líbil první díl, tak jsem rovnou pořídil i Devět Nocí. Přestože jsem už měl velká očelávání, tak druhý díl byl za mě ještě lepší než ten první. To, co dělalo první díl dobrým je tu stále a ještě v lepší formě a příběh se autorce povedlo ukočírovat do překvapivého a uspokojivého konce. To je pro mě obzvlášť cenné, protože už jsem četl/viděl/hrál hned několik příběhů, které byly po většinu času dobré, ale kde to zabili slabým nebo nesmyslným koncem. A špatný konec pak vrhá stín i na zbytek díla. Tady jsem byl naštěstí plně spokojen :)

Maud22
05.09.2023 5 z 5

Po devíti dnech nastalo Devět nocí. Sera a Lee přežili a navíc zachránili i ostatní, ovšem za jakou cenu? Všechny dobré skutky jsou po zásluze potrestány, to přece známe. Tak chvilku trvá, než se oba z dělnických pozicí u Povstalců dostanou zase na jiná místa, Lee jako velitel vlastní armády, již si ovšem musí napřed vycvičit, a Sera jako knihovnice. Do děje vstupuje postava nového velitele Jestřábů a jeho dcery. Dalo by se to zkráceně charakterizovat jako cesta do Citadely a zase zpět, je to však zatraceně dobrodružná cesta s dějovými zvraty, při níž pochopíme, jak svět přežívá a co vlastně zbylo z lidstva, jež se v podstatě úspěšně snaží zlikvidovat sebe samo. Ani chvíli jsem se nenudila a jelikož život pokračuje dál, dovedla bych si představit i další pokračování.

TaLu
23.01.2023 4 z 5

Líbilo se mi ještě více, než první díl. Děj i postavy mi přišly propracovanější, uvěřitelnější.
Celý vyprávěný příběh měl spád a byl bez hluchých míst.
Napínavé střety jednotlivých světů i hrdinů udržely mou pozornost. Autorka se neleká ani ožehavých témat jako je život v totalitní diktatuře, zmanipulování lidí pomocí náboženství, následky válek, nejednoznační záporáci a podobně. Jedině mi přijde zvláštní, že by od zániku civilizace uplynulo nějakých 125 let a už by nikdo nevěděl, jak daná společnost vypadala. Myslím, že jako lidstvo jsme vynalézavější, co se týče ukrytých psaných pamětí a podobně.
Podle konce nelze vyloučit další díl, i když nějak nevím, čeho by se mohl týkat. Nu...je tu tajemná společnost " za mořem" tak třeba....

Renatas
08.04.2022 4 z 5

Perfektní pokračování Devíti dní. Nabízí zajímavé zamyšlení nad fanatismem, náboženstvím, tíze rozhodování a zodpovědnosti.

Hanjimka
21.03.2022 4 z 5

Dost dobré. První díl se mi sice líbil malinko víc, ale tento se dostal taky hodně vysoko. Napínavé až do konce.

iwosh
27.01.2022 4 z 5

Nebylo to špatné, ...

anndrra
19.05.2021 5 z 5

Nechce mi rozebírat detaily, kvůli spojlerům, tak napíšu jen: Dobré to bylo. Můžu dostat ještě?

Vknihách
21.12.2020 5 z 5

Po dočítaní e-knihy Devět dní som si vravela, čo také zaujímavé môže byť v pokračovaní tohto príbehu. Avšak Strachotová ma veľmi príjemne prekvapila. Máme tu napätie takmer na každej strane, neuveriteľné zvraty,kopec akčných scén,rozvinutie (ne)vzťahu Sery a Leeho, neskutočné politické machinácie,prevraty,boje, nové vzťahy a nové postavy… Štýl písania autorky mi veľmi sedí a opäť,ako v prvej časti,aj tu sa striedajú uhly pohľadu, nie sme zaťažovaní zbytočnými a zdĺhavými opismi a charakery postáv sú (takmer) vždy jednoznačné(pretože z niektorých mi narastajúcim počtom strán padla sánka). Veľkolepé finále knihy podtrhoval zvrat za zvratom! Perfektná dráma! Doslova som sa o postavy bála a očakávala len to najhoršie. Určite vám túto sériu odporúčam

kolby
25.11.2020 4 z 5

Spočiatku vznikal dojem, že emocionálno-teenagersko-romanticko-hysterická linka bude leitmotívom celej "dvojky", po preklopení sa cez druhú polovicu knižky sa to celé pretransformovalo do absolútnej brutálne nadupanej pecky plnej skvelej akcie, bojových scén, vojenskej taktiky. Labúžo. To pravé orechové. Klobúk dolu pani Strachotová (v ďalšom románe o kus menej tej nevyzretej romantiky, bo ma picne, prosííím)

knihomolkajanca
30.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Jelikož jsem první díl slupla jako malinu, netrvalo dlouho a do mé knihovničky přibyl i tento kousek. A musím říct, že jsem jej opět přelouskala bleskovou rychlostí. Autorka prostě píše čtivě, a tak vám stránky ubíhají pod rukama jedna za druhou.

Co se týče příběhu, přišel mi zajímavý, nechybělo pár nečekaných zvratů a dostatek akce. Přestože někdo hodnotí první část jako rozvláčněnou, musím říct, že mi trochu klidu nevadilo. Protože jakmile došlo ke zlomu, akce už nepřestala až do konce.
Už v prvním díle mi obě hlavní postavy byly sympatické, a tak jsem byla zvědavá, jak se to se Serou a Leem vyvrbí dále. Musím říct, že na mě nakonec v této romantické lince bylo možná trochu moc obratů, jestli spolu Sera a Lee budou nebo ne. Někdy mi to přišlo pochopitelné, ale zvlášť na začátku mi oba chováním připomínali spíše puberťáky než dospělé. Nicméně nevadilo mi to natolik, aby to pokazilo celkový dojem z knihy.

Z dalších postav musím rozhodně vyzdvihnout otce Felebiuse, se kterým jsme se setkali již v prvním díle. Za mě rozhodně skvělá postava a mimo hlavní postavy možná i nejzajímavější - z prvního dílu spíše zákeřná, ve druhém tak nějak nevíte, co si o něm vlastně myslet, ale své činy si rozhodně dokáže obhájit.
Trochu mě mrzelo, že Ronald a Amélie byli tak průhlední a snadno jsem dokázala odhadnout, že Amélie ve finále sehraje velkou roli. Také odhalení Améliiny totožnosti mě příliš nepřekvapilo.

Pokud jsem to správně pochopila, tak by tohle měl být závěrečný díl, což mě osobně docela mrzí, jelikož si myslím, že by ještě bylo o čem psát. Osobně by mě docela zajímalo, jak to se Sabrií a povstalci vlastně všechno dopadne. A taky jsem milovník dlouhých knih i sérií, takže mě docela mrzelo, že jsem se musela se Serou a Leem rozloučit tak brzy. V budoucnu se ke knihám určitě ještě vrátím a jsem ráda, že jsem na ně vlastně úplně náhodou narazila a našly si své místečko u mě v knihovně.

linda_pauer
30.05.2020 5 z 5

Druhý díl se mi líbil víc, než první. Už kvůli tomu, že jsem dostala odpovědi na svoje otázky z prvního :D Celkově se to ale líp četlo - autorka prostě umí psát. Na tomhle příběhu se mi hrozně líbí, že věci tam nejsou jen černé a bílé. Někdy i dobří lidé musí dělat špatné věci - budí to dojem skutečnosti. A člověka do donutí s postavou přemýšlet..

Artinka
10.05.2020 4 z 5

Tohle pokračování určitě první díl nezahanbí. Ačkoli jsem oproti prvnímu dílu strhla jednu *, určitě bych se čtením neváhala. Druhý díl akční příběh dále rozvíjí a obohacuje o trochu toho politikaření, zrad a vztahů. Tak šup sem s třetím!

janyska13
27.04.2020 5 z 5

Pokračování, které si kniha zasloužila. Skvělý, nečekaný, boží! Všichni si to přečtěte, povinně!

Jack Bauer
19.04.2020 3 z 5

Věřit a pochybovat. Druhý díl se mě zdá o hodně slabší než Devět dní, do poloviny knihy je příběh velmi rozvláčný, atmosféru už známe z prvního dílu, omílání toho samého stále dokola, teenagerovsky napsané. Po druhé mě to nějak nesedlo, i když spád to má a opět dokáže vtáhnout hned ze začátku do děje, ale třetí díl už asi číst nebudu. pro mě i přes svoji krutost moc dětinsky napsané.

Knizectvi
22.03.2020 4 z 5

Pokračování 9 dní je ještě lepší než první díl. Za obě knihy moc děkuji nakladatelství @fantom.print
Vzhledem k tomu, že se jedná o pokračování, nebudu se nijak rozepisovat o ději. Recenze na první díl je zde na profilu.
Vracíme se do světa ovládaného církevními fanatiky, kterým vzdorují povstalci, které ale také sžírá korupce a politické machinace. Dozvíme se odpovědi na spoustu otázek z prvního dílu a to je velmi uspokojující, splnilo to mé očekávání, možná dokonce předčilo. Ale zároveň se nám otevírá spoustu nových možností, tím pádem by mohl být možný další díl, kterému se rozhodně nebráním a naopak bych ho přivítal. Opět se přesvědčíme co vše dokáže láska a silný cit. Také je tu velmi pěkně předestřeno, že ne vše musí být dobré a zlé, totiž že někdy je prostě potřeba jít prostě cestou menšího zla. Každou další drobností bych Vám toho asi spoustu vyspoileroval a to rozhodně nechci. Proto prostě napíšu, že je to jedno z mála neklišoidních a dost promyšlených sci-fi které jsem četl. Pokud jste ještě nečetli ani jeden díl, okamžitě se do nich pusťte a pokud jste četli první a váháte….. druhý je mnohem lepší. Další důkaz toho, že čeští autoři prostě umí.
Hodnotím čtyřmi hvězdami, jenom proto, že pět si nechávám pro knihy, které mě zasáhnou trochu víc. Rozhodně doporučuju každému kdo má aspoň trochu rád sci-fi.

TulipB
22.02.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila, má spád, bylo těžké se "odtrhnout" :-). Je propracovanější než první část.

proni
31.01.2020 4 z 5

Paráda-přečteno za dva dny a dvě noci :), po přečtení 1.dílu jsem nutně potřebovala zjistit jak to dopadne v Bloku a v Citadele s hlavními hrdiny..

Vercutka
08.12.2019 3 z 5

V prvé řadě je nutné podotknout, že autorka má skvělý styl psaní, který mě ihned vtáhl do děje a mimo realitu. Co mě však neskutečně rušilo, byl pocit, že čtu knihu pro mladistvé. Sera, Lee a jejich přátelé na mě působili jako banda puberťáků, kteří se vydávají na turistický výlet, kde občas někoho zabijí. Odhalení zrádce Bloku mi přišlo odfláknuté. Knihu jsem neodložila jen ze zájmu, co to je ten Memoár. Poslední kapku jsem dostala, když si puberťáci rozdali pusinky před hlavní bitvou, pak už jsem musela přeskakovat. Závěr překvapivý. První díl super.