Devět nocí

Devět nocí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401329/bmid_devet-noci-A5P-401329.jpg 4 142 39

Devět dní série

< 2. díl

Hrozba byla zažehnána. Bezprostřední nebezpečí pominulo. Sera a Lee mohou konečně žít své životy, tak, jak si je ve vidině svobody vysnili. Jenomže tam, kde mělo zářit hrdinství, zůstalo v očích lidu selhání. Prosperita Bloku upadá, zatímco Citadela svírá Sabrii v ještě krutější formě diktatury. Bez elektřiny se lidské potřeby rychle mění v boj o koryto a povstalecké praktiky se až příliš začínají přibližovat těm citadelským. A když je cena za normální život pro Leeho příliš vysoká, rozhodne se Sera zaplatit ještě vyšší. Osud Sabrie leží v rukou toho, kdo se první dostane k memoáru. Zničit. Zachránit. Zneužít. Každá strana má jiné úmysly. Jenomže kolik těch stran vlastně je??... celý text

duben
01.12.2019 5 z 5

Jak jsem prvnímu dílu dal jen 3 hvězdy ze zvažovaných 4, tak tenhle díl zlepšil asi vše co mi na tom prvním dílu vadilo ... tedy ehm, až na ty turopalmy, ty tam byly pořád :) ... milostná linka lehce ustoupila akci, začalo to být mnohem napínavější a hlavně díky zajímavě pojatému intru u každé kapitoly, která naznačuje děj mimo linku viděnou hlavními aktéry a často i v jiném čase, přidalo se tam napětí dozvědět se víc, zjistit jaká rozhodnutí se udělala, proč je utopická společnost ve stavu jakém je a spolu s akčním dějem mě to moc nenechalo knihu odložit. Navíc i ten závěr se mi celkem líbil a ke zbytku děje mi celkem sednul. Líbí se mi i možné úvahy které kniha na úplný závěr probudí, zda by opravdu společnost takhle fungovala a jestli společnost tak jak je směřuje k možným problémům s neponecháním přírodního výběru apod. ... a štolomský syndrom mě jako název moc pobavil už u prvního dílu ;)

Roscata
04.11.2019 5 z 5

Devět nocí je skvělé pokračování knihy Devět dní. Od začátku do konce je příběh nabitý akcí a díky tomu se nemáte šanci odtrhnou od čtení.
Sera a Lee to neměli vůbec lehké, a to jak v případě jejich vztahu, tak i co se týče (ne)záchrany celé Sabrie. Myslím ale, že se s tím vším nakonec poprali dobře.
Už v prvním díle vám dojde že si Citadela schovává velmi cenné tajemství ale že půjde o něco takového mě opravdu nenapadlo. A i přesto, že chápu jednání otce Felebiuse, stejně jako Sera s ním tak úplně nesouhlasím.
Jediné co bych vytkla, je minimum informací o Sabrii a její historii, které v knize jsou. I když to příběhu nijak nepřekáží, já bych takový detail ocenila.
Série je to výborná a těším se, čeho dalšího se od autorky dočkáme.

Tesset
11.09.2019 4 z 5

Možná ještě lepší než první díl, akorát mi přišlo, že to bylo samá akce, samá akce a najednou dost rychlé zakončení. Aby se to neslo v podobném duchu jako celý příběh, viděla bych to na ještě jeden díl. Jinak mě mrzí, že tam nebyl více vykreslen ten svět po katastrofě, ona samotná a tak. Nevadí, třeba autorka přijde s dalšími příběhy, kde to bude. Jedna z nejlepších českých knih současnosti.

druzickaster
29.07.2019 3 z 5

Kvalitativně vzrůstající tendence. Opět se budu opakovat, perfektní postapo námět, tentokrát i lépe popsaný svět, ale postavy? Sera, ach bože ta mě tak neskutečně Sera-la. Autorka si s ní tak nějak neví rady. Buď je tedy bojovnice, tvrdá a nekompromisní, nebo je ufňukaná rozmazlená holka. Obě varianty vytvoří jen paskvil, se kterým se toho nedá moc dělat. Seřino tisíc a jeden styl ronění slz, v tom tedy byla vskutku dobrá...a její neustálé urážení a odrážení mne dohnalo až ke stavu, kdy jsem si říkal, že by jí už někdo z Citadely měl opravdu odkrouhnout.... Ostatní postavy budiž, ale pokud další díl, tak víte bez koho :)

uziRM
10.06.2019 4 z 5

Musím říct, že jsem po tomto příběhu sáhl bez nějakého velkého očekávání, ale nakonec se z něj vyklubaly dva dost odlišné a dobře propracované "světy" Citadely a Bloku. Je pravda, že v některých momentech si mi postavy zdály až moc naivní, ale na druhou stranu jsem si při čtení vzpomněl na sérii Legenda (Marie Lu), což mě opravdu mile překvapilo.

tiffani1212
06.06.2019 5 z 5

Krásné zakončení, které mi potvrzuje, že čeští autoři mají co říct. Těším se na další počin autorky.

Bašťák
26.04.2019 4 z 5

Po hodně povedeném prvním dílu jsem velmi rád zakoupil díl druhý. Nejdřív jsem si po přečtení cca 100 stránek myslel, že snad autorka změnila žánr knihy, protože takovou nudu a "červenou" knihovnu jsem tedy nečekal, hrůza :) NAŠTĚSTÍ ta akční záležitost, která se následně rozehraje od okamžiku objevu "memoáru", to tedy byla opravdu jízda až do konce knihy a v tom je autorka opravdu skvělá a důvod proč se mi nakonec kniha dost líbila. Jediné co mi (jako scifíka ze staré školy) trochu vadilo je, že jsme se v závěru v podstatě vrátili do bodu nula a čekal jsem nějaké zásadnější změny v "dějinách" Sabrie, ale příběh spíš řeší vztahy mezi postavami než postapo svět do kterého je posazen. Děkuji za zábavné čtení.

N.E.
24.04.2019 5 z 5

Pokračování knihy Devět nocí mě úplně odrovnalo a pohltilo, knihu jsem přečetla jedním dechem a nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout. Vyvíjení postav je neuvěřitelné, kniha je plná akce a člověk se úplně těší na další a další čtení, protože je napnutý jak kšandy a hltá postupně každé slovo, větu, stránku až zjistí, že konec přichází a musí zjistit, jak vše dopadne. Shrnuto podtrženo, můžu říci, že první díl byl velmi dobrý, ale tento druhý díl byl naprostá bomba!!!

Markysek45
15.03.2019 5 z 5

Skvělé pokračování už tak nadupaného příběhu, kde akce střídá akci a vy se prostě nemůžete od čtení odtrhnout. Děj se mi celou dobu odehrával před očima jako film a to se až tak moc často nestává. Výborné! Jen je škoda, že jsou pouze dva díly, protože bych jich zvládla klidně pět.

groula
11.03.2019 5 z 5

velká chyba byla nechat si mezí prvním a druhým dílem tolik času a toliko knih.
Vůbec sem se nebyl schopnej vžít do postav, který v minulém díle byly zcela samozřejmé.
Kniha je minimálně stejně dobrá jako první díl, jen je skutečně třeba číst je po sobě.
Já to neudělal a byla to chyba....

Blaufik
05.03.2019 5 z 5

Celý příběh je vlastně jako na horské dráze. Spousta akce při které vám srdce bude chtít vyskočit z hrudi a budete zapomínat dýchat. Vše se před vámi bude odehrávat jako film, kde nejste pouhým divákem, ale jeho součástí. Po malém uklidnění dané situace a vašeho tepu se objeví další scéna při které vám bude jasné, že bude opět plná bojů a vypjatých scén.

Veronica.Key
02.03.2019 5 z 5

První díl byl dobrý, druhý byl pecka! :-) Po dlouhé době jsem měla pocit, že veškerou akci opravdu prožívám s postavami. Obvykle totiž čtu akční pasáže, řekla bych, bez zaujetí.
Čím jsem se dostávala dál, tím to bylo lepší.

ReziEngli
21.02.2019 5 z 5

Úúú, tak tohle byla teda jízda! Řekla bych, že to bylo ještě napínavější, než jednička. Akce střídala další akci, napětí nepovolilo, každou stránkou celý příběh jen gradoval, až nakonec vybouchl jako chodba v Hoře. U konce jsme se culila jak sluníčko, jsem ráda, že to takto skončilo :) Ačkoliv jsem předtím četla jedničku a hned na ni navázala dvojkou, měla jsme prvních pár stránek trošku problém se začíst, ale fakt to trvalo jen pár stránek. Líbí se mi, jak druhý díl krásně navazuje přímo na ten první. Jen jedna věc mi vrtá hlavou - nějak jsem nepobrala ty poznámky na začátku každé kapitoly. Vysvětlí mi to někdo?

milunka21
20.02.2019 5 z 5

Klidně bych dala víc hvězdiček. druhý díl je ještě lepší, napínavější, akčnější a ten konec? Wooow.

luculi
19.02.2019 5 z 5

Velice dobře provedené pokračování Devíti dní. Plné akce a bojů, ale i vztahových dilemat, problémů vzniklých danou dobou a důvěrou v lidi. Čtivá a rychle plynoucí kniha, která mě opravdu bavila na každé stránce. A i když bych měla nějaké připomínky, v celkovém pohledu zpět jsou malicherné... :-)

nai.ivka
17.02.2019 4 z 5

Nahuštěná knížka, nečekané zvraty, nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Nečekala jsem až takovou jízdu. Těším se až autorka napíše další knížku.

Lukasitch
15.02.2019 5 z 5

Na Seru a Leeho jsem se těšil. Autorka navázala tam, kde u prvního dílu skončila a to jak v příběhu, tak kvalitou. Co se české sci-fi/fantasy tvorby týče, jsem spíše náhodný objevitel než její častý čtenář, neřkuli milovník (pominu-li to, že mým velkým oblíbencem je Robert Fabian), a tato dilogie byla pro mě opravdu příjemným a zábavným objevem.
Snad bych tu jen lehce vzlykl nad korekcí textu. Minimálně v ebooku se objevilo pár chyb, kterým se dalo snadno vyhnout. Nepamatuji se, bylo-li tomu tak i u knihy první.

ivca79
15.02.2019 5 z 5

Druhého dílu jsem se nemohla dočkat. Opět kniha, kterou jsem nerada odkládala a zejména na konci jsem knížku v noci velmi nerada odložila, ale jinak bych ráno byla asi úplně mrtvá, takže dočteno až ráno ve vlaku. Díky mezeře mezi díly bych si příště přečetla znovu první a navázala, protože už mi nějaké souvislosti unikly.

Airin
07.02.2019 5 z 5

Druhý díl Devět nocí mě velmi překvapil. Musím říct, že se mi tento díl líbil ještě více, než díl první. Příběh se nikde nezdržuje a krásně odsýpá, na návrat ke knize a ke svým oblíbeným postavám jsem se vždycky moc těšila! Konec mě úplně dostal, fakt jsem tohle nečekala :O
Devět nocí je skvělá knížka s postapokaliptyckými prvky, se kterou si můžete být jistí, že se nudit nebudete. Myslím si, že si u každého tato série zaslouží šanci! :)))