Devět dní

Věřit a nepochybovat. Lee Parker věří, Sera Trantorová věří – pouze každý něčemu jinému. Vleklé války nejen že měly fatální dopad na tvář přírody, ale rozdělily lidstvo na dva nesmiřitelné tábory. Životním krédem kněžích je askeze. Hlavními hodnotami jsou čistota, zbožnost a také absence citu. Proti této nesmyslné víře stojí Povstalci, kteří bojují za návrat původního světa. A jejich přesvědčení je neméně houževnaté, jak brzy na vlastní kůži pocítí Parker, nejlepší voják z elitní jednotky Jestřábů a vykonavatel kněžské vůle, který má jasný úkol: přivést do Citadely Povstalkyni Seru živou. Ovšem ani Seřiny pevně vštěpované morální zásady nezůstanou ušetřeny tvrdé zkoušky. Brzy však oba shledají, že uprostřed nezmapované divočiny budou muset čelit novému nebezpečí – záhadnému atmosférickému jevu známému jako Růžová bouře, z jejíchž purpurových blesků dosud nevyšel nikdo živý. Budou Sera s Leem první a budou to ještě vůbec oni? Otočil se snad svět naruby, nebo byl takový i předtím? Dva úhly pohledu, dvě přesvědčení. A pravda ukrytá někde úplně jinde. více informací na www.devetdni.cz...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/358751/devet-dni-6zA-358751.jpg 4.279

Devět dní (1.)

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Fantom Print
1. vydání originálu:2017
Počet stran:320
Autoři obálky:Jakub Kowalczyk, Lukáš Tuma
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7398-393-2

zluk

Poměrně příjemný, čtivý počin, který jako prvotina vůbec není špatný. Hrdinové jsou sympatičtí a člověk má tendence jim fandit. Příběh vtáhne poměrně přirozenně do děje a potom ubíhá bez nějakých brzd až do konce.

Saphira

Knížka mě do sebe vtáhla super dějem, je velmi pěkně napsaná, a i když mě Sera někdy štvala, příběh se mi moc líbil. Je to taková oddychová postapo kniha, ale přiznám se, že konec, a tím myslím júplně poslední stránku, se mi fakt nelíbil a doufám, že spisovatelka brzy napíše pokračování, protože i mě by zajímaly ty odpovědi, nejen Leeho :)

southpaw

Přiznám se, že postapo můžu a propracovaný a skvěle vymyšlený svět "Devíti dnů" mi absolutně sedl. Příjemně vyvážená směs akce, napětí, romantiky, za mě prostě ano! :-) Kdyby autorka chtěla napsat pokračování, přinejmenším jednu prodanou knihu má jistou. :-)

OldřichHanton

Devět dní je klasická Young Adult dystopie o lásce dvou mladých lidí, každého z jiné znepřátelené frakce, v postapokaliptickém světě. Přestože se jedná o autorčinu prvotinu, je napsaná poctivě a četla se mi docela dobře, přestože se autorka nevyvarovala mnoha žánrových klišé a jisté předvídatelnosti. Těm co je tato knížka určena se líbit asi bude, ale Já na to mám bohužel už asi špatný věk a pohlaví. :-)

Airin

Tako kniha pro mě byla příjemným překvapením. Už od první stránky na Vás dýchne akční atmosféra, která Vás doprovází až do konce knihy. V každé kapitole se neustále něco děje a Vy jen přemýšlíte, co dalšího si pro Vás autorka připravila. Postapokalyptický svět se mi líbil, především nebezpečná džungle a všechny její nástrahy, včetně Růžové bouře. Devět dní je opravdu promyšlená a důkladně připravená kniha a mohu ji doporučit nejenom milovníkům postapokalyptických románů :))

Melic

Přiznám se, že mě kniha nebavila. Vinu na tom nese hlavně postava Sery, která mě doslova otravovala. Když si odmyslíme exotičnost vykresleného světa budoucnosti, zbude nám taková akční love story. Věřím, že čtenářkám se bude líbit více než čtenářům. Za mě jen 2 *.

Siwan

Až na to, že i všichni z Expendables by mohli hlavní hrdince a ostatně i hrdinovi závidět schopnost přežít nepřežitelné, tak děj knihy svižně ubíhá a především část s jeskyní mě bavila dost. Jinak co se postapo týká, tak pro mě tak nějak ne úplně uvěřitelné, možná propracované, nevím...prostě mi tam něco úplně nesedělo.
Ale to je spíš taková drobnost, na kterou se v dobře ubíhajícím ději dá snadno zapomenout.

Kikimora

Super kniha, která vtáhne dějem, ale....
Občas jsem se ztratil v tom, co se děje a snažil jsem se zas chytit tu správnou "nit", abych se do čtení zase zakousl...
Někdy to v knize vypadalo, jako bych si zavřel oči a ocitl se přímo v ději knihy, až na to, že se v knize člověk občas ztratil tak super, doporučuji! :)

MahtielM

Knížka mě úplně neuchvátila, ale ani neurazila. Přišlo mi to nasazované na klasický scénář, kdy bych očekávala větší akci a momenty překvapení. Vzhledem k tomu, že se jedná o autorčinu prvotinu, tak jsem zvědavá, zda se to v příštích dílech rozjede.

Bašťák

Wow - to se rozhodně spíše povedlo a to jako že hodně. Po přečtení se u mě dostavil velmi intenzivní pocit, že jsem právě zhlédl nějakou nadupanou akční (áčkovou) filmovou záležitost. Postapokalyptický svět je docela uvěřitelný a dostatečně "šílený" až někdy zamrazí. První díl (no musí být další, jinak by to nedávalo smysl) otevře několik otázek a linií, které nejsou do konce vysvětleny, tak uvidíme. Nejlepší pasáže knihy jsou podle mě ty "putovní" kdy hlavní hrdinové "procházejí krajinou". Způsob útěku z citadely mi přišel již malinko neuvěřitelný (pokud tedy lze v sci-fi něco takového namítat.) Závěr naštěstí spláchne pochybnosti. Děkuji za tuto knihu, řadím v knihovně někam k mým oblíbeným sériím jako Silo a Metro.

nai.ivka

Super začátek série, už aby byl další díl. Nechce se mi věřit, že to je prvotina.

Channach

Kdybych to neviděla na vlastní oči, neuvěřím, že příběh Devět dní vzešel z českého pera. Jedná se debut talentované, mladé autorky Zuzany Strachotové. Z pohledu do Sabrie (a naší možné budoucnosti) mně běhá mráz po zádech. Neskutečná brutalita pod rouškou ctnosti, bezcitnost tam, kde by měl být cit. Dala bych 4,5*. Více v recenzi v záložkách - Chrudimka.cz.

Anneine

Velmi pekne pocteni, nemohla jsem se odtrhnout. Genialne popsany postapokalypticky svet bez pouziti dlouhych popisu. Ocenuji, jak do sebe vse zapada a ze autorka nechava prostor pro predstavivost kazdeho ctenare. Vzdalene dej pripomina film Equilibrium, ale prinasi novinku v podone Ruzove boure. Moc se tesim na dalsi dil! Jedina vytka, kterou mam, se tyka hlavni hrdinky, ktera mi misty prijde az moc ufnukana, nerozhodna a iracionalni. Musim rict, ze mi to trochu lezlo na nervy. Avsak napeti pribehu a zvlastni atmosfera knihy toto vykompenzovaly... ;) Autorce gratuluji k povedenemu dilu a tesim se na pokracovani!

Arocrynn

Skutečně zajímavý start - doufám, že - nové série. Člověk by ani nepoznal, že se jedná o prvotinu autorky: svět promyšlený, propracovaný, vymazlený, přesto neubíjí zbytečnými detaily. Postavy? Uvěřitelné, skutečné, lidské(!) Nejsou černo-bílé, jsou jak ve skutečném životě. Motivace postav jsou dány jejich výchovou, pocity, zkušenostmi, nikoli "přidělenou rolí". Úplně cítíte, jak se utváří a mění, a stále reagují a rozhodují se na základě nových skutečností. Končím se superlativy, ať uměle nezvyšuji očekávání od knihy ještě před jejím přečtením. Někdy je lépe nevědět. ;-)
Přeji autorce udržení inspirace a motivace k dalšímu psaní - a těším se na další knihy!

Blaufik

Devět dní je knihou, kterou by si rozhodně měl přečíst každý fanoušek postapokalyptických příběhů. Je zde spousta akce a žádná hluchá místa. Autorka vytvořila svět, který má perfektně promyšlený a to do sebemenších detailů.
Myslím, že se na české literární scéně objevila autorka, která má rozhodně co nabídnout, a doufám, že se brzy dočkáme pokračování této nadějné série.

acul.p

Skvělá kniha, spousta akce, napětí a i trocha nepřeslazené romantiky pro nás holky :) Snad se brzy dočkáme pokračování :)

EngliTer

Skvělé české sci-fi! Předčilo i některé zahraniční :) Rozhodně se těším na druhý díl! Už aby byl!

Štěchýto

Díky zkušenostem odsuzuji (často dopředu) naše autory SF/fantasy. Ale i přes nespočet spálení se brakem, dávám postapo tematickým knihám stále šanci. Prvních několik kapitol Devíti dní jsem pročítal a radar na nonsense (nesmysly, vatu, přehnané klíčové náhody, klišé, laciné vtipy atd. atp.) mi automaticky vyhledával na plné obrátky. Místo na další zklamání v řadě jsem narazil na promyšlenou infrastrukturu jednoho postapo světa i jeho příběhu. Tempo a technika vyprávění spustí v hlavě film, který je jednou velkou survival (kupodivu reálné a fungující praktiky) jízdou až do poslední strany. Z charakterů (měst/postav) nesálá dualismus, což mě velmi zaujalo, už jen proto, že za neumělou duší postav běžně utíkám spíše do (ne)zkažené japonské literatury. Jde o svěží vítr do plachet českého SF/fantasy a těším se na pokračování. Víc takových prvotin!

Leachim_
29.12.2017

kniha, ktera bori zavedene koncepty jasne zanrove urcenych knih s konkretni cilovou kategorii, je to nekolik zanru, ktere se vsechny odehravaji v postapo svete, ktery se tim vsim nenasilne prolina a pripomina neustale ze veci uz nebudou jako driv. nikdy. Postavy spolu funguji naprosto uveritelne a realisticky, prostredi by klidne sneslo vic popisu, ale na prvotinu super. Za me absolutne nejoblibenejsi postava Otec Felebius.

groula
28.12.2017

Skvělá kniha. Hned od začátku vtáhne do děje. Dej ubíhá, kapitoly naskakuji a najednou je konec.
přiznám se že ten me trochu překvapil. Čekám, že v dalších dílech bude nějaké vysvětlení ;-)
napnutej sem jak ksandy ;-)

ivca79
20.12.2017

Přečteno za dva dny. Co dodat. Vidím označení série, takže doufám, že se brzy objeví pokračování.

Cari
11.12.2017

Mohou se vyskytovat SPOILERY: K mému překvapení se mi kniha líbila! Hned mě vtáhla, od první stránky! Což se mi už dlouho nestalo. Teda až na ještě jednu knihu, kterou jsem ale otevřela až potom. Postavy se mi líbily, ale ještě víc tedy Parker. Líbilo se mi to, jak si stal za svým. Co se mi i přes románek líbilo? Že když se v jedné části jejich cesty rozešly, nebylo to žádné: Zůstan, nemůžu bez tebe žít! :D To by mě asi otrávilo. Hrozně se mi zamlouval styl, jakým autorka píše, takže mi stránky utíkaly opravdu rychle. Růžová bouře je originální prvek a vlastně musím říct, že se mi líbil i celý ten svět. Jediná věc, která se mi trochu nelíbila, bylo to fňukání Séry. Někdy se tam prostě nehodilo. Ale kdo ví, být v její situaci, možná bych podlehla brečícímu maratonu. :D Na to, že je to prvotina, je to vážně hodně dobře napsáno. Já bych řekla, že nadprůměrně. Autorka se rozhodně nemá zač stydět. Poutavé, plné akce a dobrodružné, to já můžu! Ubírám hvězdičku za otevřený konec... protože to já nemusím. Otevřené konce mě vyloženě rozčilují. Vždy mám chut autora proklít až do desátého kolene! :D Těším se na druhý díl. :)

milunka21
20.11.2017

Naprostá pecka. Naposled jsem takto nadšená byla u jiskry v popelu. Autorka mě opravdu hodně překvapila. Propracovaný, originální a naprosto chytlavý děj.

adela3429
13.11.2017

Nebudu lhát, když jde o fantasy nebo sci-fi, jsem vůči českým autorům poněkud skeptická. Ale Devět dní mě dokázalo nalákat jak anotací, tak obálkou, takže jsem se nakonec rozhodla, že dám knížce šanci. A rozhodně toho nelituju. Naopak jsem za to zatraceně ráda! Opravdu příjemné překvapení, které mě bez problému nalákalo na pokračování. Věřím, že se kniha na trhu chytne a dalšího dílu se dočkáme. :)

Dejvid1982
12.11.2017

Absolutní souhlas s předchozími komentáři. Pecka. Přečteno během neděle. Perfektní svět, postavy, skvěle popisované bojové scény, parádně rozložený děj, který ani chvíli nenudil a pěkne gradoval. Ani se mi nechce věřit, že je to prvotina. Těším se na další knížky autorky.

Polariss
10.11.2017

Mazec. Co víc říct? Dočteno na jeden zátah včera (dneska) v noci. Kdybych neviděl na obálce české a k tomu ženské jméno, s klidem bych si tipl zahraniční tvorbu. V tomhle si musí každý něco najít. Bavila mě ta propracovanost a detaily, které člověk pochopí až později, nebo když nalistuje zpět. Bavily mě postavy, odlišné, různorodé a hlavně UVĚŘITELNÉ. Líbil se mi svět a hlavně se mi líbilo minimum vykecávání! Poslední dobou jsem alergický na nic neříkající popisy, jenom aby sága byla "epická"! Tohle byla epická jízda. Mám teď jen jednu otázku. Kdy bude druhý díl?

OndřejMergl
08.11.2017

Hned od začátku se kniha veze na vlně akce a napětí, obzvlášť jsem ocenil bojové scény jako vystřižené z hollywoodských trháků. Na proti tomu nepříliš důvěryhodně působilo přežívání značných zranění, kde by hlavní hrdince mohla i kočka se svými devíti životy závidět.

Co mi velice sedělo byla chemie mezi ústředním párem, zvláště ve chvíli, kdy spolu museli přežít v jedné jeskyni. Neustálé jiskření, jak na úrovni bojové, tak i romantické, dodávalo knize obrovskou šťávu.

Jsem rád, že kniha v druhé polovině nespadla do přílišného politikaření mezi frakcemi, ale opět nabídla pořádnou dávku vystřílených nábojů i dalších dramatických situací.

Celkově lze i říci, že kniha poskytuje čtenáři určitý soubor morálních poučení do života a snaží se předejít možnému apokalyptickmu scénáři, který by naší civilizaci mohl teoreticky hrozit.

Mně osobně se tedy tato elektronická kniha zrovna trefila do noty, obdivuji mladou českou autorku, že zvládla něco tak nabušeného a pokud vyjde někdy pokračování, rád si ho přečtu.