Devět dní

Věřit a nepochybovat. Lee Parker věří, Sera Trantorová věří – pouze každý něčemu jinému. Vleklé války nejen že měly fatální dopad na tvář přírody, ale rozdělily lidstvo na dva nesmiřitelné tábory. Životním krédem kněžích je askeze. Hlavními hodnotami jsou čistota, zbožnost a také absence citu. Proti této nesmyslné víře stojí Povstalci, kteří bojují za návrat původního světa. A jejich přesvědčení je neméně houževnaté, jak brzy na vlastní kůži pocítí Parker, nejlepší voják z elitní jednotky Jestřábů a vykonavatel kněžské vůle, který má jasný úkol: přivést do Citadely Povstalkyni Seru živou. Ovšem ani Seřiny pevně vštěpované morální zásady nezůstanou ušetřeny tvrdé zkoušky. Brzy však oba shledají, že uprostřed nezmapované divočiny budou muset čelit novému nebezpečí – záhadnému atmosférickému jevu známému jako Růžová bouře, z jejíchž purpurových blesků dosud nevyšel nikdo živý. Budou Sera s Leem první a budou to ještě vůbec oni? Otočil se snad svět naruby, nebo byl takový i předtím? Dva úhly pohledu, dvě přesvědčení. A pravda ukrytá někde úplně jinde....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/358751/devet-dni-6zA-358751.jpg 4.320

Devět dní (1.)

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Fantom Print

Cari
dnes

Mohou se vyskytovat SPOILERY: K mému překvapení se mi kniha líbila! Hned mě vtáhla, od první stránky! Což se mi už dlouho nestalo. Teda až na ještě jednu knihu, kterou jsem ale otevřela až potom. Postavy se mi líbily, ale ještě víc tedy Parker. Líbilo se mi, to jak si stal za svým. Co se mi přes románek líbilo? Že když se v jedné části jejich cesty rozešly, nebylo to žádné: Zůstan, nemůžu bez tebe žít! :D To by mě asi otrávilo. Hrozně se mi zamlouval styl, jakým autorka píše, takže mi stránky utíkaly opravdu rychle. Růžová bouře je originální prvek a vlastně musím říct, že se mi líbil i celý ten svět. Jediná věc, která se mi trochu nelíbila, bylo to fňukání Séry. Někdy se tam prostě nehodilo. Ale kdo ví, být v její situaci, možná bych podlehla brečícímu maratonu. :D Na to, že je to prvotina, je to vážně hodně dobře napsáno. Já bych řekla, že nadprůměrně. Autorka se rozhodně nemá zač stydět. Poutavé, plné akce a dobrodružné, to já můžu! Ubírám hvězdičku za otevřený konec... protože to já nemusím. Otevřené konce mě vyloženě rozčilují. Vždy mám chut autora proklít až do desátého kolene! :D Těším se na druhý díl. :)

milunka21
20. listopadu

Naprostá pecka. Naposled jsem takto nadšená byla u jiskry v popelu. Autorka mě opravdu hodně překvapila. Propracovaný, originální a naprosto chytlavý děj.

JackieDecker
14. listopadu

VAROVÁNÍ: komentář obsahuje spoilery!!!

Abych to nějak shrnula, přiznávám, že nechápu ten absolutní Boom v komentářích u této knihy. Sama jsem se na ni moc těšila, ale výsledek zdaleka nedostál mým očekáváním. Hlavní hrdinka je absolutně nesympatická a její projevy působí, jakoby sama autorka neměla jasno v tom, jaká Sera Trantorová vlastně je. Na jedné straně rádoby drsňačka, která ale v každé druhé chvíli hystericky pláče. Pokud ona byla vůdkyní nějaké povstalecké jednotky, nechápu, že se pod jejím velením její lidé dočkali té osudné mise, kde vychcípali…
Takže když pomineme po všech směrech nesympatickou hlavní hrdinku, tak máme postapokalyptický svět, který nepřináší do oblasti sci-fi nic nového. Snad kromě Růžové bouře, která působí relativně zajímavě.
Navíc obě hlavní postavy od samého začátku působí, jako loutky své autorky, která je prostě potřebovala dostat do té jeskyně i za cenu ignorace jejich charakterů a celkově situace, do níž se dostali. Celá první část knihy byla neskutečně předvídatelná a nudná. Jediné pozitivum na ní bylo, že se Sera s Leem na konci první části opět rozdělili.
Autorka celkově má velmi zvláštní styl psaní, který mi tak úplně nesedl. Některé obraty byly vyloženě divné, a když se pokoušela o dramatičnost, působilo to na mě spíš komicky. Třeba ve chvíli, kdy se Sera pokoušela Leeho „oživit“ a zlomila jehlu injekční stříkačky při pokusu píchnout mu adrenalin do srdce, jsem dostala vyloženě záchvat smíchu. Nebo při popisu situace, cituji: „Udělala několik nejistých kroků směrem k blízkému stromu, než se jí kolem krku sevřela paže. Instinktivně se ruku pokusila odtáhnout, ale její snaha byla naprosto marná. Pak ji síla zvedla do vzduchu a Sera se začala dusit.“ Tady si člověk vyloženě říká, že Lee Parker je asi rytíř Jedi, když ji zvedla Síla! :D
Za mě osobně, tam měli oba dva zemřít, ale budiž… Ona by pak autorka neměla moc o čem psát, takže dejme tomu.
Vadila mi absence popisů. Ve chvíli, kdy se Sera probudila a koukala do „tlamy“ jakési vakožížaly, o které nevíme vůbec nic, a se o pár kapitol dozvíme, že blesky růžové bouře zasáhly pouze jehličnany, protože byly domovem malých tvorů (včetně vakožížal) opravdu netuším, jak vypadaly, ani jak byly velké. To samé, jaký je rozdíl mezi palmou a turopalmou? Nechápu.
To kniha druhá začala o poznání zajímavěji. I když neméně předvídatelně. Sera i Parker se mají účastnit poslední mise. To je ale náhodička, že se při ní opět střetnou!

S čím mohu souhlasit je, že je v knize poměrně dost akce, i když mě osobně přišla popsaná většinou dost zmateně.
Každopádně se mi knihu podařilo dočíst. Za mě osobně se jedná o průměrnou romantiku zasazenou do sci-fi prostředí. Spousta věcí mi tam nedávala logiku a nečetlo se mi to úplně samo, jak jsem doufala. Každopádně si ale nemyslím že by šlo o ztrátu peněz nebo času, je to příjemná oddechová kniha, pro dlouhé zimní večery a jednodušší čtenáře, která rozhodně neurazí...

adela3429
13. listopadu

Nebudu lhát, když jde o fantasy nebo sci-fi, jsem vůči českým autorům poněkud skeptická. Ale Devět dní mě dokázalo nalákat jak anotací, tak obálkou, takže jsem se nakonec rozhodla, že dám knížce šanci. A rozhodně toho nelituju. Naopak jsem za to zatraceně ráda! Opravdu příjemné překvapení, které mě bez problému nalákalo na pokračování. Věřím, že se kniha na trhu chytne a dalšího dílu se dočkáme. :)

Dejvid1982
12. listopadu

Absolutní souhlas s předchozími komentáři. Pecka. Přečteno během neděle. Perfektní svět, postavy, skvěle popisované bojové scény, parádně rozložený děj, který ani chvíli nenudil a pěkne gradoval. Ani se mi nechce věřit, že je to prvotina. Těším se na další knížky autorky.

Polariss
10. listopadu

Mazec. Co víc říct? Dočteno na jeden zátah včera (dneska) v noci. Kdybych neviděl na obálce české a k tomu ženské jméno, s klidem bych si tipl zahraniční tvorbu. V tomhle si musí každý něco najít. Bavila mě ta propracovanost a detaily, které člověk pochopí až později, nebo když nalistuje zpět. Bavily mě postavy, odlišné, různorodé a hlavně UVĚŘITELNÉ. Líbil se mi svět a hlavně se mi líbilo minimum vykecávání! Poslední dobou jsem alergický na nic neříkající popisy, jenom aby sága byla "epická"! Tohle byla epická jízda. Mám teď jen jednu otázku. Kdy bude druhý díl?

OndřejMergl
08. listopadu

Hned od začátku se kniha veze na vlně akce a napětí, obzvlášť jsem ocenil bojové scény jako vystřižené z hollywoodských trháků. Na proti tomu nepříliš důvěryhodně působilo přežívání značných zranění, kde by hlavní hrdince mohla i kočka se svými devíti životy závidět.

Co mi velice sedělo byla chemie mezi ústředním párem, zvláště ve chvíli, kdy spolu museli přežít v jedné jeskyni. Neustálé jiskření, jak na úrovni bojové, tak i romantické, dodávalo knize obrovskou šťávu.

Jsem rád, že kniha v druhé polovině nespadla do přílišného politikaření mezi frakcemi, ale opět nabídla pořádnou dávku vystřílených nábojů i dalších dramatických situací.

Celkově lze i říci, že kniha poskytuje čtenáři určitý soubor morálních poučení do života a snaží se předejít možnému apokalyptickmu scénáři, který by naší civilizaci mohl teoreticky hrozit.

Mně osobně se tedy tato elektronická kniha zrovna trefila do noty, obdivuji mladou českou autorku, že zvládla něco tak nabušeného a pokud vyjde někdy pokračování, rád si ho přečtu.