Kouzlo dýky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Od raného dětství se kolem Jill pohybovali magičtí obyvatelé Divoké země, kteří přicházeli z neviditelného a tajemného království. Dívenka netušila, že její neobyčejní přátelé představují záblesk dávné minulosti a osudové budoucnosti. Před čtyřmi sty lety způsobil mladý bezohledný lord smrt dvou nevinných lidí. Poté přísahal, že nedojde klidu, dokud nenapraví své chyby. Právě tím předurčil bouřlivý život Jill a jejích blízkých: vlastního otce, žoldáka Cullyna, zavrhnutého bojovníka Rhodryho Maelwaedda i mocného starce Nevyna. Všechny je očekávají nebezpečná a spletitá dobrodružství… a za vším leží poslání o němž bylo rozhodnuto před staletími....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66590/kouzlo-dyky-66590.jpg 3.714
Série

Deverrské království a Západní země 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Classic
Orig. název

Daggerspell, 1986

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Kouzlo dýky

Přidat komentář
alexLytton
04. října

Celkem příjemná stará fantasy pro lidi, co mají rádi klasiku.
Po jejím přečtení poznáte, kde všude kradl George R. R. Martin nápady pro Píseň ledu a ohně (která je vybudovaná na kostech zapomenutých knih).

moira2912
12.06.2015

Je to jiné.
Je to epické.
Pohádkové, poetické a lyrické.
Je to klasická fantasy ze staré školy a jako taková se chová, jako taková má tu svou zatracenou atmosféru a kouzlo. Je vyprávěná stejným tónem, jakým vyprávějí své eposy bardi. Příběhy v příbězích mnoha postav, které se zdají ach, tak živé. Propracované. Postavy jako by dýchaly, ne vždy byly úplně reálné, ale zamilovala jsem si je.
A svět, který je postaven kolem postav, poutá a zaujme každým detailem. Ta zatracená propracovanost od geografie, jazyka, po území a jejich zvyky a všechno.
A má to svůj sladký, milý styl humoru, lehce jízlivý a ironický. Roztomilý styl psaní a zároveň ta složitost a to intrikování a vše špatné, co se vždy tak překvapivě vyrojilo, tak nečekaně, že to vyrazilo dech. A bylo k vzteku. A smutku.
Líbila se mi atmosféra, která krásně vykreslovala to středověké prostředí.
Líbilo se mi, jak byla akce, intriky, bitvy, magie, tajemno a city a vztahy skvěle vyrovnané. Bylo to vše propletené a někdy se mi chtělo řvát a přála jsem si, aby to bylo jinak.
Líbilo se mi i retrospektivní prokládání hlavního děje, kde mi to jinde zatraceně vadí, tady to vše dokonale podtrhovalo a zdůraznilo pointu, s kterou autorka pracovala.
Je to naivní, tím snesitelným, roztomilým způsobem, co se týče zaláskovanosti, takové, že si to jinak k příběhu ani neumíte představit.
Damn, tak zatraceně mě to bavilo.
A ten úžasný nápad s reinkarnacemi duší a propojeností.
Úžasné. :)


Daxie L. Jesus
23.02.2013

Pro nien: Tak proč to neohodnotíš?

Doporučujeme

Dívka z nočních můr
Dívka z nočních můr
Padlí andělé / Leviatan
Padlí andělé / Leviatan
Mezi elfy proti své vůli
Mezi elfy proti své vůli
Souboj
Souboj

Autor a jeho další knihy

Katharine Kerr
americká, 1944

Kniha Kouzlo dýky je v

Přečtených18x
Doporučených1x
Knihotéce25x
Chystám se číst5x
Chci si koupit1x