Děvčátko

Děvčátko https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434444/bmid_devcatko-Oo1-434444.png 4 312 93

Novinář Marek Vráz série

Uprostřed poklidného květnového dne je přepadena banka v samém centru Prahy a osamělý střelec v ní drží nevinné rukojmí. Jeho požadavky jsou ovšem více než podivné, nejde mu o peníze ani cennosti, dokonce policii nežádá ani o vozidlo, kterým by unikl. Jediné, co chce, je dostatek času a setkání s novinářem Markem Vrázem alias Terencem. Kdo je onen tajemný muž? O co mu ve skutečnosti jde? A jak se vším souvisí smrt dívky, které už od dětských let nikdo neřekne jinak než Taja?... celý text

Miška74
16.02.2023 3 z 5

Třetí díl série byl zatím asi nejslabší, ale rozhodně byl zajímavý. Příběh o tom, co je rodič schopný udělat, aby pomstil smrt dítěte, je opravdu psychologické drama.

soupik2012
14.02.2023 5 z 5

Psychologické drama při jehož poslechu jsem soucítila s pachatelem, kterého v tomto případě považuji spíš za oběť. Příběh je to jednoduchý, odehrává se v komorním prostředí, ale je doslova nabitý emocemi. A to jak kladnými, tak také zápornými. Autor retrospektivně pouze naznačuje co se odehrálo v minulosti, čímž mě neustále udržoval v napětí. Zatím zcela jednoznačně nejlepší díl z této série. Audiokniha je načtena naprosto dokonale a načetli jí: Jan Maxián a Martin Stránský.

wooloong
13.01.2023 4 z 5

Kdo se těší na detektivku s klasickou zápletkou a odhalováním vraha, asi bude zklamán, ale za mě dobrý.

Flamaintenebris
10.01.2023 5 z 5

Za mě hodně dobrá knížka. Děj je pro někoho možná jednoduchý, ale ve skutečnosti tomu tak není ani zdaleka. Doporučuji každému, kdo má rád detektivky, protože tato je jedinečná.

J0hn
07.01.2023 5 z 5

Nemohu sdílet kritiku předchozích přispěvatelů. Zápletka byla trochu laciná, ale jako audiokniha to parádně odsýpalo. Ani na minutu jsem se nenudil.

aralka
01.01.2023 3 z 5

Zatím nejhorší z dílů, které jsem četla, jednoduchoučká záležitost, připadalo mi, že je to psané jak pro čtenáře z pomocné školy, všechno tak zbytečně polopatě vysvětlované a přímočaré, aby náhodou čtenář nebyl na pochybách, jak je to myšleno, žádné překvapení se nekonalo, jde o takovou konzumní detektivku bez jakékoli nadstavby... i ten Fantom opery v podání Marco Hietaly a Tarji Turunen je pro posluchače, které mají alespoň minimální povědomí o skupině Nightwish, tak stará a notoricky známá věc, že nad tím se dalo jen pokývat hlavou...

Swissman
10.12.2022 4 z 5

Liché díly v téhle sérii jsou zatím vždy slabší. Stále dobré, ale autor umí i lepší příběhy.

INCOGNITOREADER
22.11.2022 2 z 5

Za mě se rozhodně zatím jedná o suverénně nejslabší díl série. Zápletka je bohužel docela průměrná a několikrát a lépe zpracovaná jinde. I když začátek vypadal docela slibně,tak čím dál víc postupujete příběhem se děj začíná táhnout a je to bohužel docela nuda. Mrzí mě, že musím dát 2* , ale na tři to bohužel není.

Timkim
14.11.2022 4 z 5

Nebylo to vyloženě zlé, jen až moc strohé přímočaré, bez zbytečných odboček. Někdo to může považovat za plus, ale mě tam něco chybělo. Jak to vše dopadne bylo zřejmé už asi od poloviny. Co však musím konstatovat, dokázal jsem pochopit pohnutky které ho k tomu vedly a jako otec 4 dětí bych asi jednal podobně. Za přímočarou novinařinu beru jednu hvězdu.

snimcibdim
25.10.2022 1 z 5

Po obstojném Přiznat vinu a neotřelém Muži z chatrče sešup dolů. Naprosto neoriginální moralitka, plná klišé všeho druhu, která doluje emoce z osvědčených zdrojů. I jakýkoliv libovolný díl běžného českého krimi seriálu má zápletku košatější a překvapivější. Zklamání.
PS: ...tuhle verzi Fantoma opery jsem neznala a rozhodně stojí za dohledání. Alespoň k něčemu mi tedy tahle knížka byla dobrá...

kob
16.09.2022 4 z 5

Už mě autorův styl neruší tolik, jako u první knihy - asi už si začínám zvykat na způsob, jakým se hlavní postava vyjadřuje a všechno vnitřně komentuje. Vlastně tím lehce snižuje drastičnost příběhu, což mu jen prospívá.

Mateo67
10.09.2022 5 z 5

Posluchačský zážitek! Podmanivý hlas Martina Stránského a uvolněný přednes Jana Maxiána vám zprostředkují příběh plný lásky, zoufalství a beznadějně tak, že ztratíte pojem o realitě. Protože realita je právě teď, v jedné pražské bance.
A uhrančiví Nightwitsh ve čtvrt na tři ráno, kdy jsem knihu doposlouchala. Může být něco silnějšího?

hrabalikoval
17.08.2022 4 z 5

Tohle mě prostě baví! Ikdyž je kniha tenká tak umí moc dobře překvapit. Děj jde tak rychle že jej jenom hltáte a pak je vám smutno, že je konec. Kniha má opravdu těžké téma, ale moc dobře zpracované. Určitě si ji za čas přečtu znova.

Jaruš7
04.08.2022 5 z 5

Titul nese předzvěst krutosti v žánru, který je pro autora specifický. Ale jaksi důvěra v jeho styl slušnosti mi odvahu sáhnout po audioknize nevzala.
Doteky živých příběhů se linou jeho knihami a je to odvážné upozornění na stav společnosti formou přijatelnou alespoň pro ty, kterým čtenářská záliba je privilegiem.

Příběh o tom, jak jde zničit celý život sobě i ostatním, jen odvahou zkusit změnit realitu v interní prožitek a nechat se unášet na vlně ex.

Audiokniha poutavá, skvělá.

Emma27
19.07.2022 5 z 5

Další skvěla knížka.Smutný příbeh otce a jeho dcery.Příběh je sice krátký,ale čtivý.

Danago
19.04.2022 3 z 5

Téma není zrovna originální, přesto se to dobře četllo. Ale žádné velké překvapení. Poměrně krátká, jednoduchá knížka, takové smutné vyprávění o otci mstiteli, který chce potrestat viníky.

emamat
10.04.2022 2 z 5

Tohle téma už bylo tisíckrát popsané. Čekala jsem , že objevím něco nového, ale tahle kniha mě zklamala. Zatím se mi líbil z této série jen 1.díl.

Opatov
28.03.2022 4 z 5

Audiokniha. M. Stránský jako vždy skvělý a Jan Maxián ho výborně doplňuje.
Drsné a vděčné téma drog a otce, který vzal spravedlnost do svých rukou.
Knížky od M. Goffy se mi začínají líbit.

Formicka93
16.02.2022 4 z 5

Další skvělá kniha od autora, už se těším na Sektu.

ZuK1
04.02.2022 4 z 5

Docela drsný příběh otce, který díky drogám přijde o dceru a rozhodne se vzít spravedlnost do svých rukou a jehož jednání člověk zároveň i docela chápe. Ačkoliv i tento díl je napsaný velmi čtivě, zatím u mě pořád vede série s Mikem Syrovým.

Martin Goffa
česká, 1973