Děvčátko

Děvčátko https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434444/bmid_devcatko-Oo1-434444.png 4 312 93

Novinář Marek Vráz série

Uprostřed poklidného květnového dne je přepadena banka v samém centru Prahy a osamělý střelec v ní drží nevinné rukojmí. Jeho požadavky jsou ovšem více než podivné, nejde mu o peníze ani cennosti, dokonce policii nežádá ani o vozidlo, kterým by unikl. Jediné, co chce, je dostatek času a setkání s novinářem Markem Vrázem alias Terencem. Kdo je onen tajemný muž? O co mu ve skutečnosti jde? A jak se vším souvisí smrt dívky, které už od dětských let nikdo neřekne jinak než Taja?... celý text

Mabie
29.03.2024 4 z 5

Nejedná se o klasickou detektivku, ale o psychologické drama. Dokonce velmi aktuální, protože pokud si děti běžně mohou koupit bonbóny s HHC, je snadné aby si našly svého "Dejva" pro něco silnějšího.
Žádný normální rodič by si nepřál prožít takové peklo a každý slušný člověk chápe pohnutky zoufalého táty, kterému život naložil víc, než může unést. Motiv Walta sice chápu, ale s tak drsným řešením nejsem zcela v pohodě, třebaže rozumím tomu, že "zabít jen tak trochu" se nedá.
Téma není úplně originální, ale vlastně to nevadí, protože příběh je velmi čtivý, má dobré dialogy, barvité popisy a navozuje velmi intenzivní a realistické představy. Byl to můj první Goffa a ačkoliv jsem čekala něco trochu jiného, bylo to moc dobré.
P.S.
Píseň od Nightwish je hezká, třebaže to není můj žánr.

ondrej0119
13.03.2024 5 z 5

Zatím nejlepší knížka od Goffy, ale líbily se mi všechny. A jak zmiňují ostatní komentáře, v tomhle příběhu prostě musíte fandit pachateli ...

faba
26.02.2024 4 z 5

Audiokniha. Čte Jan Maxián a Martin Stránský.
Kniha od knihy MG je lepší a lepší, co se mi dostane do ruky nebo do uší.
Toto téma je vždy síla a k zamyšlení.
Kolikrát jsem si říkal, jak bych se zachoval kdyby...
Vůbec se Waltovi nedivím, a dle mého nebyl pachatel, jak se píše níže. Člověk ovšem nemůže obsáhnout vše a vše vykonat. Ale s pocitem, že aspoň něco a potom odejít... Když už nikdo není, tak to chápu.
Dobře napsané a vygradované. A tady mi trochu vadil konec do ztracena, i když jak jinak to ukončit...
Edit: A skladbu jsem si neposlechl. Moje škoda?

Miláček484
28.01.2024 5 z 5

Přesně jak píše marli58 a fandíte pachateli, je to napínavé a zároveň smutné - hodně mě příběh zaujal, Goffu čtu ráda, umí vygradovat a zaujmout, ano a tak, že čtete a čtete až je konec a je to úžasné.

marli58
02.01.2024 5 z 5

Pokud někde budete fandit pachateli, aby se mu vše zamýšlené povedlo, tak tady.
Napínavý příběh o tom, jak zoufalý otec vzal spravedlnost do svých rukou.
Přesně to popsal Reat - palec nahoru!!!

baji42
20.11.2023 4 z 5

Slušně napsaný příběh člověka, který je tragickými okolnostmi vehnán do situace, do které by se sám nikdy nezamýšlel dostat. Autor má cit pro gradaci a jeho styl se mi líbí.

Reat
29.08.2023 5 z 5

Tohle není detektivka! Tohle je mrazivá ztělesněná tragédie.....a ne jedna...několik lidských tragédií zhmotněných před Vámi úžasným vypravěčským stylem pana Goffy, který Vás připoutá, donutí nedýchat, nejíst, nepít a nechodit na záchod....podvědomě fandit "pachateli", aby před Vás položil tak skvostné rozuzlení, které je vlastně i zadostiučiněním, že byste nejraději knihu otevřeli znovu na začátku, jako by se ani nedalo věřit tomu, co jste četli........
...........já fakt nevím, co k tomu víc napsat!!!

jindra3953
23.08.2023 4 z 5

Dobré to bylo. Samozřejmě jsem si na YT našla árii Tarji Turunen a Marka Hietala, šel mi mráz po zádech.

Gibis
13.08.2023 5 z 5

Truchlivý příběh muže, který pro záchranu dcery zkusil všechno, a když mu nezbylo nic, tak vzal spravedlnost do vlastních rukou. Silný příběh, který zasáhne každého rodiče.

Kopretina
13.08.2023 4 z 5

První setkání s autorem mě nadchlo. Kniha je napsána krásným jazykem, kdy se člověk nemůže odpoutat. Příběh silný, vzpomněla jsem si na krutost detektivek od Rowlingové.

vlkcz
29.06.2023 5 z 5

Tady s 5* vůbec neváhám. Přestože nejde vlastně o klasickou detektivku, všechno je jasné téměř hned na začátku, napsané je to výborně. Studie o pomstě, osobních démonech, ale i o společnosti, o tom, jak pochybnosti o tom, zda funguje tak, jak si představuji, že by měla, postupně vedou k rozhodnutí vzít spravedlnost do svých rukou.

Paulmain
12.06.2023 5 z 5

Tuto knihu od M. Goffy hodnotím jako snad nejlepší. Přečetl jsem jí jedním dechem a úplně jsem požíval bezmoc, kterou otec zažíval. Hodně silný příběh, u kterého si čtenář přeje, aby se ho podobná situace netýkala osobně.

Jiitush
11.06.2023 5 z 5

Jako vždy skvělý Goff. Příběh, který nám zde předkládá, není nijak dlouhý ani složitý, je zajímavý a dobře vygradovaný. A dá přečíst za den, což je další plus.

4xbabča
07.06.2023 5 z 5

Další skvělá kniha od skvělého autora. Tentokrát velmi smutný příběh otce, který zažil bolestnou ztrátu dcery a svou beznaděj a zlobu řeší způsobem, který není zrovna tou správnou volbou. Příběh je napínavý jako vždy od začátku až do konce a určitě stojí za přečtení.

Miro67
04.06.2023 5 z 5

"Prostě jsem je začal lovit, Terenci"
Číst tuto knihu ve dvaceti, řeknu Hustý. Ale je mi o hodně víc, více je už i mým dětem a tak snad jim již tato propast nehrozí. Proto se musím ptát sama sebe, ač ctím zákony, zda jsem schopna Walta soudit. Protože pokud nejde o děti, nejde o nic.
Kniha útlá a přesto v ní je řečeno vše. Kniha téměř bez drastických popisů života narkomanky, ale v duchu to celé vidíte před sebou. Což ještě umocňují příběhy o holčičce Taje. Není to lehké čtení . A zkušenosti spisovatele - kriminalisty dávají tušit, že skutečnost může být ještě horší.

lendinka.k
12.05.2023 5 z 5

Tak mě již po dočtení další z knih pana Goffy docházejí všechny kladné superlativy! Opět musím přiznat, že jsem knihu nemohla odložit, dokud ji nedočtu. Příběh mi trochu připomněl knihu Dítě v mlze, která mě velmi zasáhla, ale ani Děvčátko mě nenechalo chladnou. Velmi silně jsem prožívala zoufalý boj hlavního hrdiny s drogovou závislostí jeho dcery. Nejprve měl můj obdiv, všechno jsem mu ale nakonec schválit nedokázala, a i když jsem s ním soucítila, neměla jsem pak už k němu pochopení. Jinak opět mi kniha dala námět na přemýšlení - jak hrozné musí být sledovat své dítě se postupně ničit a zabíjet a nemít možnost mu pomoci. Zmíněnou píseň od Nightwish jsem si samozřejmě poslechla, ale více se mi líbí zpěv Emmy Rossum. To ale jen proto, že ji mám už naposlouchanou a každá jiná úprava této písně pro mě prostě není ono. Uznávám ale, že i v tomto podání je skladba krásná.

martineknatasa
26.03.2023 5 z 5

Tak to byla síla. Přečteno za chvíli. Nešlo odejít. Moc se mi kniha líbila.

Disease
15.03.2023 3 z 5

Přímočarý příběh, kde se nedá fandit absolutně nikomu, ale taková je doba...

Dandy1
12.03.2023 5 z 5

To byla jízda. Zvíře dokáže být každý, když k tomu dostane ten správný impuls.

myšpa
11.03.2023 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha, výborná detektivka.

Martin Goffa
česká, 1973