Děvčátka v modrém

Děvčátka v modrém https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15843/bmid_devcatka-v-modrem-qmr-15843.jpg 4 135 17

Manželé Frawleyovi oslavují třetí narozeniny svých dvojčat Kelly a Kathy. Po oslavě se rodiče přesunou na další večírek, avšak po návratu domů je čeká šok. Najdou tam policii a zděšení zjistí, že dvojčata jsou pryč. Dívka, která je hlídala, byla nalezena v bezvědomí a v dětské pokoji ležel dopis s požadavkem osmi milionů dolarů výkupného. Frawleyovi přistoupí na zaplacení částky a záhadný únosce si určí podmínky. Teprve až budou peníze odevzdány, oznámí telefonicky, kde dívenky jsou. Jenže v autě zaparkovaném na opuštěném místě je jen malá Kelly. Vedle zastřeleného řidiče leží dopis s doznáním, že druhé z děvčátek neúmyslně zabil on. Proč potom Kelly při zádušní mši vylekaně řekne matce: „Mami, Kathy se té paní moc bojí. Chce se hned vrátit domů."... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Alpress

Two Little Girls in Blue , 2006

čef
11.02.2023 4 z 5

Unesené dívky a pomatená únoskyně, to je hlavní téma této knihy. Nadstavbou je mimosmyslové spojení mezi dvojčaty, ne že by pro mne uvěřitelné. Především však čtení k odlehčení životních trablů, o výsledku snad nikdo pochybovat nemůže.

adelinka
06.09.2022 4 z 5

čítalo sa to ľahko a rýchlo, ale aj tak ....môžu mať dvojčatá medzi sebou puto asi tak ako matka s dieťaťom, ale toto bolo až príliš....ale v pohode, dalo sa.

laura
04.05.2021 1 z 5

Já nevím. Mě to přišlo strašně předvídatelné a nedotažené. Příběh, který mohl být excelentní, ale nebyl. Za mě prostě ne...

Alienn
09.04.2020 4 z 5

Další detektivní jednohubka od této autorky, tato nepatří k těm nejlepším, co jsem od ní četla, ale rozhodně je čtivá.

Mikanadeta
07.04.2020 5 z 5

Knihu jsem začala číst, protože mě velmi zajímá téma telepatie mezi dvojčaty. Věřím že něco může existovat... A kniha nezklamala. Přečteno za 2 dny po večerech. Napínavé a pro mě jako matku hlavně naprosto šílené, když jsem si představila, jak se musí cítit rodiče a jak se musela cítit chudinka Kathy. Silný příběh.

Zlatinka.Emilly
04.02.2020 5 z 5

Od autorky první kniha a líbila se mi. Děvčata na obálce by měla však odpovídat věku tří let, je to docela hloupé, když se píše o malých holčičkách a pak se na obálku nafotí školačky. Příběh skončil jako pohádka, v poslední vteřině přišla záchrana, tak jak to známe u Fantomase :) ale ráda si od Mary Clark zase něco přečtu.

Majulle
06.04.2018 2 z 5

Od autorky jsem četla jen tuhle knihu, a pro mě slabší příběh. Knihu jsem přečetla rychle a napínavá byla. Stránky jsem ale musela přeskakovat, jelikož jsem se zapletla do všech těch postav které tam byli, takže mě to nějak extrémně nezaujalo.

Len2očka
30.10.2017 3 z 5

Patří mezi ty,co se mi až tak nelíbily.

konicekbily
09.07.2017 4 z 5

Autorčina "běžně rychlá" detektivka svou jednoduchostí je vhodná pro čtení o dovolené. Telepatie mi nevadí, i když v ní nevěřím. Jednoduchou detektivku od M.H:.Clark si přečtu vždy rád.

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Napínavá a Čtivá. Mám ty knihy ráda.

Pjater
22.01.2017 3 z 5

Jedna z těch slabších knih od této autorky. Nesedl mi tento typ příběhu, protože nevěřím na propojení dvojčat a podobně. Jediné co mě nadchlo bylo když jsem na konci zjistila kdo je Krysař.

motolka
15.06.2016 4 z 5

Knížka se mi líbila. Byla napínavá od začátku do konce a měla spád. Určitě si od autorky ještě prečtu další knížky. Škoda prozrazení na začátku knížky o propojení dvojčat a vlastně i "vykecání" jak asi knížka dopadne. Komentáře zde čtu většinou až po přečtení knížky, aby mi nikdo nic neprozradil předem. To, že mi to vykecá hned na začátku sama autorka, s tím jsem nějak nepočítala :o(

Alespoň jsem mohla hádat, kdo je "Krysař" :o)

Jirinamac
15.02.2016 3 z 5

Přečteno, ale nic úchvatného

Rade
23.06.2015 3 z 5

Docela mi vadilo, že autorka předem v úvodu prozradila, že řešení zápletky spočívá v telepatickém spojení obou dvojčat. V detektivce trochu kontraproduktivní, pokud bylo nutné něco vysvětlovat, snad šlo i v závěru... Lepší tři hvězdy.
A ani komentáře níže, které naznačují, jak detektivka dopadne, mě nepotěšily. Příště u detektivek komentáře dopředu raději nečtu...

Evik30
18.12.2014 4 z 5

Kniha se dobře čte je plná napětí a i když od začátku víte kdo byli únosci knihu přečtete do konce jedním dechem. Vše je pořádně zamotané. Jen nevím jestli dokážou být na sebe dvojčata tak napojena jak to autorka popisuje v knize. Možná je tam něco málo smyšlené, ale jinak je to kniha která stojí za přečtení.

Michnicka
19.11.2013 5 z 5

Vynikající kniha. Četla jsem od této autorky první a určitě u jedné nezůstanu. Je to napínák od začátku do konce a moc se mi líbilo, že v knize nebylo žádné zdlouhavé natahování děje a na každé stránce bylo něco nového. Sama mám dvojčata, tak to pro mě byla i srdcová záležitost.

HanaD
24.05.2013

Knížka je napínavá a zajímavá v tom, jak dvojčata o sobě navzájem vědí a cítí, co se děje s druhým dvojčetem, i když jsou od sebe odděleny. Dospělí této vazbě mezi dvojčaty moc nevěří. Unesenou Kathy pomohou nakonec zachránit informace, které dá vyšetřovatelům její sestra.