Devatero pohádek

Devatero pohádek https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47974/bmid_devatero-pohadek-arY-47974.jpg 4 1150 131

10 pohádek. Pohádky v této knize - Velká kočičí pohádka, Pohádka psí, Pohádka ptačí, První loupežnická pohádka, Pohádka vodnická, Druhá loupežnická pohádka, Pohádka tulácká, Velká policejní pohádka, Pohádka pošťácká a Velká pohádka doktorská - patří mezi stálice základního fondu literatury pro děti společně s kouzelnými ilustracemi Josefa Čapka. Edice Jiskřičky.... celý text

Ishir
15.11.2021 5 z 5

Krásné pohádky od pana Čapka.

IvetaZ
21.10.2021 4 z 5

Některé pohádky byly hezčí než jiné, ale stejně jsem ji otevřela mnohokrát a nejvíc jsem zbožňovala ty jednoduché ilustrace. Těším se, až ji budu číst svým dětičkám :-)

Pralinka1910
18.08.2021

Bravo pane Čapku! U nás jste pobil YouTube :)
Momentálně dělám hlídací tetu. Ke zlepšení akčnosti jsem naplánovala návštěvu hradu, který nabízí i ubytování. Po absolvování dvou prohlídkových okruhu, jsem zjistila, že mé svěřence nejvíc zaujal obrovský krocan z hradního zvěřince, pískoviště před branou s možností tvorby bábovek a kuřecí stripsy v hradní restauraci. Přesně v tomto pořadí. Dal nemam odvahu pátrat.
Když jsem je unavené, strčila hodinu před domluvenou večerkou, do vrzajících hradních posteli, nejmladší se zeptal, jestli radši nepojedeme spát domu. Po všech průvodcovských historkách o useknutých, probodnutých, zavražděných, umučených a zazděných, se opravdu báli.
Tak jsem jim dala úplné volno.
Děti briskně vytáhly iPhony a jeden jutuberak začal překrikovat dalšího. Vydržela jsem čtvrt hodiny. Pak jsem zvažovala ústup - sednout si v pyžamu na nádvoří a číst si v klidu venku. Ale bylo zima. Venku bych musela pochodovat. V růžovém pyžamku a na hradním ochozu bych nechtěně mohla konkurovat místní Bílé paní. Tak to ne.
Lstivě jsem využila strachu dětí. Nabídla jsem čtení pohádky, aby se v noci nebály. Kupodivu všechny souhlasily a odložily mobily. Potřebovala jsem něco milého, pozitivního, chytrého a bez nadpřirozených bytosti. Stáhla jsem z Databáze Čapkovy pohádky a začala. První jsme dočetli minutu před večerkou. Moji malí posluchači se přimluvili o přídavek. Pevně věřím, ze to nebylo kuli odložení večerky :D
Každopádně svůj účel pohádky splnily a do rána už jsem žádného protagonistu YouTube neslyšela!

666Jitka
07.07.2021 5 z 5

Devatero pohádek bratří Čapků je úžasná kniha úplně jiných pohádek, než jsou ty tradiční anebo ty novějšího data. Pohádkové příběhy psané s nadhledem, vtipem a kouzelným jazykem jsem měla moc ráda. Bratři Čapkové měli dar, jak mluvit k dětem.

Kuža007
30.06.2021 5 z 5

Jedna z knížek mého dětství.

Doubravka1975
28.06.2021 5 z 5

Krásná vzpomínka na dětství, skvělá souhra bratrů Čapkových

MadlenkaM
23.05.2021 5 z 5

Moc se mi líbí, že vlastně každá z těch pohádek objasňuje to, proč jsou dnes věci tak, jak jsou z pohledu pana Čapka. Všechny příběhy jsou navíc strašně chytlavé.

Briv
15.03.2021 5 z 5

Prostě klasika. Z dětství si tyto pohádky vybavuji jen velmi matně a tak bylo celkem příjemné se k nim teď, během dlouhých zimních dní, vrátit.

DK197
13.03.2021 4 z 5

E-KNIHA: Tyto pohádky se (co do mých pocitů) velice podobají povídkovým knížkám. Něco se vám líbí a něco ne. V tomhle případě je to ovšem spíš o tom, která se vám líbí hodně moc a která trochu míň. Za mě se třeba povedly pohádky o princezně a její kočce (navazují na sebe v mini příběh, což je super nápad), taky pohádka psí, pošťácká a velká doktorská - ta se mi zalíbila hodně. O tom, že se povedly dvě pohádky, které daly vznik "Lotrandovi a Zubejdě" netřeba diskutovat.

Co někomu může vadit, je jazyk. Moderní, dnešní čeština to úplně není. Osobně mi ale víc vadilo používání mnohonásobného podmětu, předmětu apod. Například když někdo někam jde, zpravidla to zabere dva a víc řádků, protože je podrobně popsána cesta přes celou republiku, ne-li celý svět. Podobně to funguje u nadávek od lumpa až bůhvíkam, než se autor vyčerpá, udělá tečku a pokračuje v ději. Poprvé, podruhé to přijde humorné. Později už mě to trochu iritovalo a onen text jsem přeskakovala.

Taky se v jiných komentářích mluví dost o modernosti těchto pohádek. Já vám nevím, i přes modernější ráz NĚKTERÝCH pohádek jsem měla pocit, že jim to neubralo nic z jakési pohádkové poetičnosti (až na tu policejní, ta mi nakonec úplně nesedla).

Za mě dobrý, takový průměr až lehký nadprůměr s ohledem na dobu, kdy byla knížka psaná. Nemusíte ji dětem číst celou, ale věřím, že KAŽDÝ zde najde aspoň jeden příběh, který se mu zalíbí.

Sandik
09.03.2021 5 z 5

Pro děti kolem šesti nebo osmi let naprosto skvělá zábava (pro čtoucí rodiče ovšem taky ;o), nesmírně vtipná a zároveň laskavá. Vzpomínám si na to, že když jsem tuhle knihu v dětství poprvé četl, bylo to jako když se vám otevře nový světadíl!

Oxali
19.02.2021

1* 100%

ZuzanaK.
15.01.2021 4 z 5

Deset (potažmo dvanáct) úžasně rozmanitých pohádek, ale úplně nejlepší je za mne první "O začarovaném tulákovi" (která není v každém vydání, ale v uvedeném ano).

VeruMalfoy
05.01.2021 5 z 5

Krásná knížka, plná kouzelných pohádek. Četla jsem ji už v dětství a bylo velice příjemné se k ní zas vrátit.

Bablu
25.12.2020

Krásná vzpomínka na dětství, ale je pravda, že na předčítání dětem je trochu složitější a musela jsem často slova vysvětlovat nebo jsme postě něco přeskočili. Možná až budou starší...

TaLu
09.12.2020 4 z 5

Možná že se budou trochu hůře předčítat, ale pro vzpomínky ji do dětské knihovničky zařadím. Vždyť tato kniha mého dětství obsahuje Pošťáckou pohádku, takový skvost nenapsali ani bratři Grimmové, tu dokázali vymyslet jen naši bratři Čapkové. Takže naše pohádky jsou prostě nejlepší a konec, zvonec.

Uma
06.12.2020 2 z 5

Fajn kniha, ale musela jsem se vždy dokopat k tomu, abych přečetla aspoň jednu stránku z první pohádky.

Kontryhelka
02.12.2020 5 z 5

Pohádky jsou moje slabost, hlavně ty české. Ty měli a mají u mně vždy čestné místo.

Ana72154
19.10.2020 3 z 5

Já miluju pohádky, ale tyto se mi moc nelíbily. Byly na můj vkus moderní, oproti jiným. Hlavně jsem měla problém dočíst až dokonce.

AlbionFoxyFox
19.10.2020 5 z 5

Vzpomínka na dětství, líbí se mi dobrosrdečnost a pestrost jazyka, která z pohádek čiší.

Maruspulpanu
11.09.2020 5 z 5

Krásna klasika a ráda je čtu synkovi. Odpočinu si u toho a vždy pobaví a zvedne náladu.