Devatero pohádek

Devatero pohádek https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47974/bmid_devatero-pohadek-arY-47974.jpg 4 1149 131

10 pohádek. Pohádky v této knize - Velká kočičí pohádka, Pohádka psí, Pohádka ptačí, První loupežnická pohádka, Pohádka vodnická, Druhá loupežnická pohádka, Pohádka tulácká, Velká policejní pohádka, Pohádka pošťácká a Velká pohádka doktorská - patří mezi stálice základního fondu literatury pro děti společně s kouzelnými ilustracemi Josefa Čapka. Edice Jiskřičky.... celý text

dee7
20.07.2017 5 z 5

Při čtení Pohádky doktorské jsem si neustále pobrukovala: "Pod dubem, za dubem tam si na tě počíháme. Pod dubem, za dubem tam tě voškubem!" (Lotrando a Zubejda).
Děkuji za krásný výlet zpět do dětství, mistře Čapku!

Morgause
17.05.2017 5 z 5

Jsem moc ráda, že jsem se k této knize dostala, byť až teď, kdy jsem už daleko přesáhla věk průměrného čtenáře pohádek! Čapek měl nejen úžasnou fantazii, ale také uměl svá vyprávění podat nádherným, milým a nevtíravým způsobem. Zejména si cením jeho perfektního smyslu pro jazyk a neskutečné slovní zásoby, kterou zdárně využíval k formování mnoha slovních hříček, nad kterými se neusmějí jen děti, ale i dospělí.

Luccy78
25.04.2017 4 z 5

Zvláštní, že i po tolika letech jsou tyhle pohádky stále tak milé, čisté a pěkné, jako kdysi.. Prostě Pan Spisovatel..

EvikU.
07.04.2017 4 z 5

Pohádky jsou Karlu Čapkovi líp. Nebo, že by mě víc bavily pohádky? Ať tak či onak, tahle kniha povinný četby mi nevadila.

mazlak
02.04.2017 5 z 5

Změna žánru občas neuškodí a proč se tedy nevrátit do dětských let spolu s pohádkou. Tady jich je spousta. Moc mě překvapilo, kolik z nich již bylo i zfilmováno. Autor nezklamal. Psal úžasná dramata i krásné pohádky.

Richelle
06.03.2017

Přesně takové pohádky budu jednou číst dětem před spaním. Krásné čtení, které se cení.

dancadragneel
06.03.2017 5 z 5

Překrásné pohádky, které snad musí znát každý. Prostě klasika...

Adamino
20.02.2017 2 z 5

Jojo no klasika...je to dobré :D

martas006
06.02.2017 5 z 5

Četla jsem ji u babičky na prázdninách, moc pěkné pohádky.

lenulitah
06.02.2017 5 z 5

Skvělá kniha, jak jinak. Předčítala jsem dceři a jí se líbila také. Jen se mi zdá, že dnešní děti ty pohádky až tak moc neocení, protože spoustě slov a slovních obratů už nebudou rozumět..

NiNo
19.01.2017 5 z 5

Klasický Karel Čapek - příběhy pro děti, které ale mají v sobě dostatek schovaných narážek, jazykových obratů a břitkých postřehů, aby pobavila i rodiče, a její čtení dětem večer před spaním se tak nestalo jen nudnou povinností, ale opravdovou radostí.

angloumene
12.01.2017 4 z 5

Osobně mě nejvíce zaujala Pohádka o zdvořilém loupežníkovi, protože dohromady s pohádkou o Zubejdě představují základ pro filmovou adaptaci Lotranda a Zubejdy.
Na druhou stranu mají ale přece i méně zajímavá povolání, než jsou loupežníci nebo princezny právo na vlastní pohádku a tak se setkáváme ještě s řadou dalších, snad vždy milých a úsměvných příběhů, které zaujmou asi každé dítě i kdejakého dospělého.

iva.gracova
11.01.2017 5 z 5

To je tak krasna kniha!!! Mam vydani, ktere je stejne stare jako ja... 30 let a ted ji ctu svemu synovi, ktery jeste nerozumi presne tomu, co to povidam, ma 4 mesice... ale verte mi, ze se usmiva..., a ja jsem stastna, protoze mu ji budu cist zase az bude o kousek starsi... On kolikrat uz spinka a ja musim docist rozectenou pohadku, a pak mu ji ctu zase od mista, kde jsme skoncili, abych ho nepripravila o konec

LuthyLaura
26.12.2016 5 z 5

Nádherná, přímo srdcová záležitost.

Klárai
21.12.2016 5 z 5

Kniha, ke které se člověk i v dospělosti rád vrací.

slaska77
02.11.2016 5 z 5

Knížka se dětem i mně velmi líbila, má svoje kouzlo i po 100 letech a k některým pohádkám se rádi vracíme - jednoznačným favoritem je Velká policejní pohádka, když už ne celou knížku, tak aspoň tuhle určitě nemůžete minout-)

sgjoli
21.08.2016 5 z 5

Pohádky obecně mám moc ráda a Devatero pohádek mám obzvlášť v oblibě, protože jsou to pohádky netradiční, neobvyklé, s netypickými hlavními hrdiny a zároveň jsou milé, úsměvné, velmi inteligentní a pohladí po duši. Toto můžu číst pořád dokola a stejně se to neomrzí! :-)

maurarita
07.06.2016

Krásné a i vtipné pohádky.

valleyhills
05.02.2016 5 z 5

TAK moc vtipné že jsem se usmíval po celou dobu čtení knížky až mě skoro bolí tvář.

EllieK.
23.01.2016 5 z 5

Krásné, vtipné a hlavně netradiční a neohrané pohádky pro dítka i dospělé...