Devatero pohádek

Devatero pohádek https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47974/bmid_devatero-pohadek-arY-47974.jpg 4 1145 131

10 pohádek. Pohádky v této knize - Velká kočičí pohádka, Pohádka psí, Pohádka ptačí, První loupežnická pohádka, Pohádka vodnická, Druhá loupežnická pohádka, Pohádka tulácká, Velká policejní pohádka, Pohádka pošťácká a Velká pohádka doktorská - patří mezi stálice základního fondu literatury pro děti společně s kouzelnými ilustracemi Josefa Čapka. Edice Jiskřičky.... celý text

Monika1717
Monika1717
20.07.2020 5 z 5

S Čapkovou tvorbou pro dospělé mám velké problémy, ale jeho tvorbu pro děti miluji. Asi nejvíce Pohádku kočičí a pošťáckou. Vzpomínám, jak jsme se synem v pohádce ptačí řešili, co je to romadur. A ukázky z pohádky vodnické bývají v učebnicích češtiny - jak se voda ozývá - co slov dokázal pan Čapek vymyslet. Doporučuji přečíst velkým i malým. A ne jenom jednou.

Gibis
Gibis
08.07.2020 5 z 5

Kdo by nečetl Devatero pohádek? Nebo alespoň neviděl nějakou zfilmovanou? Knížku po mě podědil i můj syn a čtení jsme si moc užili, teď už jen čekám, až ji budu moct číst vnoučatům.
A jako bývalý pošťák mám samozřejmě největší slabost pro pohádku pošťáckou a poštovní skřítky :)

georginaa
georginaa
06.07.2020 5 z 5

Tyhle pohádky jsem milovala, některé byly i zfilmovány pro nedělní odpolední vysílání pro děti. Každá byla z jiného prostředí, loupežnická , pošťácká, doktorská.... Všechny ale byly úžasné a zároveň poučné.

3493
3493
13.06.2020

Fajn čtení, strašně mi to připomíná pohádky na https://maticek.cz/ :-)

n.ezn.amy
n.ezn.amy
03.06.2020 4 z 5

Modernější pohádky z pera Karla a jedné Josefa Čapka, které se velmi dobře čtou a jsou zábavné. Pochopitelně jsou jiné než klasické, na které byl člověk od mala zvyklý. Karel Čapek byl mistr slova, tolik popisů vlastností jsem najednou nikdy nečetl. Celkově byl je zhodnotil jako velmi zdařilé

nicolettkaa
nicolettkaa
28.05.2020 5 z 5

Ač moderní pohádky moc nemusím, tyto se mi líbily a u některých jsem se docela pobavila (hlavně u Loupežnické). Za přečtení určitě stojí.

m_martina
m_martina
24.05.2020 5 z 5

Výborné Čapkovy pohádky, které jsou úsměvné a děti se u nich krásně pobaví.

Greenfingers
Greenfingers
05.04.2020 5 z 5

Skvost mezi českými pohádkami, navíc je knIha obohacena nádhernými ilustracemi. Prostě klasika.

galadrielin
galadrielin
27.03.2020 5 z 5

Devatero pohádek se mi líbilo už jako dítěti, a snad ještě více nyní, když předčítám synovi před spaním. Nádherný jazyk, napsáno s lehkostí a vtipem. Ani nejsem schopna říct, která pohádka je nejlepší, všechny jsou skvělé.

jprst
jprst
09.01.2020 5 z 5

Jedna z knih naší rodinné knihovny. Trochu mě trápí skutečnost, že pro mé děti byla četba těchto pohádek poutavým zážitkem, ale u mých vnoučat je to nadšení viditelně menší.

MilanCFC
MilanCFC
06.01.2020 5 z 5

Ach, ta čeština, ta jen kvetla v této knize. Pohádky nezahřejí jen duši dětí, ale jistě i dospělých. Naprosto mě pak dostal popis tlustého pradědečka, který byl kouzelný. Leckterý pán by byl pyšný, kdyby jej takhle někdo popsal. Nemluvě pak o dalších samotných příbězích. Hotový poklad.

Taralcielle
Taralcielle
30.08.2019 5 z 5

Klasika. Já prostě pohádky pana Čapka můžu. A to i v dospělém věku.

yellowbanna
yellowbanna
16.08.2019 5 z 5

Mám radost, že klasika bavila i moje děti.

Micha-Él
Micha-Él
25.07.2019 3 z 5

Miluju čtivý a srozumitelný styl psaní bratří Čapků, tudíž se mi pohádky četly samy. Pokud se však zamyslím nad jejich obsahem, už tolik nadšená nejsem. Rozhodně nemůžu říct, že by mě žádná ani trochu neoslovila, ale pohádky s moderními prvky mi zkrátka úplně nesedí. Nejvíc mě zaujaly ty, na jejichž námět byla natočena pohádka Lotrando a Zubejda, a pak ještě Pošťácká pohádka. Knihu celkově hodnotím tak, že neurazí ani nenadchne, čistý průměr.

JulianaH.
JulianaH.
03.07.2019

Mám bolestně smíšené pocity. Do Pohádek jsem se pustila s tím, že od Karla Čapka přečtu všechno, protože je to jedna z největších osobností literatury vůbec. A s přesvědčením, že cokoliv napíše, mi přijde dokonalé.
První pohádka, Velká kočičí, pro mě znamenala šok. (Aha, tak cokoliv asi ne?) Přečetla jsem ještě Pohádku psí (již jsem znala z dětství), Ptačí, První loupežnickou a Tuláckou a chtěla jsem knížku odložit. Ale pak si mě získala Pohádka vodnická a Pošťácká. Z Pohádky policejní jsem vysloveně nadšená. Konečně to pravé čapkovské: veliké, nezaměnitelné, laskavé, nápadité, moudré, humorné a jazykově mohoucí. Já panu Čapkovi věřím, že v podkrovích na Malé Straně bytují ještě strašidla. A v Pohádce doktorské, což je příběh rámcový, jsem u posledního vyprávění (o rusalce) předla blahem: to vám byla nádhera!
Tož nevím. Hodnotit hvězdami pro mě nemá smysl. Jsem jaksi vyjevená a překvapená, že tohle je také Karel Čapek.

„Potom na Karlově náměstí tancovala v noci Světýlka. Ale protože to nedělalo dobrotu a lidi se jich báli, uzavřela s nimi pražská obec dohodu, že se přestěhují do Stromovky a tam že je bude rozžíhat a k ránu zhášet zřízenec od plynárny. Jenže ten zřízenec, který je rozžíhal, musel za války narukovat, a tak se na ta Světýlka zapomnělo." (Pohádka policejní)

Booky84
Booky84
30.06.2019 5 z 5

Milé a čtivé pohádky, které pohladí po duši a ke kterým se ráda vracím.

bibi.r
bibi.r
15.05.2019 5 z 5

Mám pocit, že právě na pohádce se nejvíce prokáže, zda autor za něco stojí. A Karel Čapek stojí za mnoho. Jeho humor a inteligentní projev je naprosto nadčasový, protože jak jinak si vysvětlit, že to co napsal před 86 lety funguje i dnes.

Radka1911
Radka1911
24.04.2019 5 z 5

Velmi milé pohádky psané nádhernou češtinou (samozřejmě u pana Čapka vždycky).

harena
harena
08.04.2019 5 z 5

Pohádky, které čteme už ve druhé generaci a i když je Evi jen 5-ti letá, moc se jí líbí. Nejvíc ovšem Pošťácká pohádka, jak skřítkové poznají, jestli v dopisech někdo posílá své srdce. I mně se pohádky stále líbí, Karel Čapek má obrovskou slovní zásobu, s kterou umí pracovat, pohádky jsou vlídné a jsou tam pro děti i věci nebo spíš činnosti, které neznají, tak si můžeme po pohádce pěkně povídat.

Hani77
Hani77
18.03.2019 4 z 5

Musím přiznat, že Devetero pohádek nepatří mezi mé favority mezi pohádkami, nejhůř hodnotím Velkou kočičí pohádku. V poslední době zjišťuji, jaký byl Karel Čapek úžasný PAN spisovatel, ale Devatero pohádek považuji za slabší dílo ve srovnáním s dramaty. Nicméně 4* si zaslouží.