Devatero kočičích životů

Devatero kočičích životů https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18584/devatero-kocicich-zivotu-18584.jpg 4 11 4

Emocionální svět a citový život koček Na základě soužití a pozorování koček odhaluje kniha tajemství a složitost jejich emocí. Autor zkoumá devět základních citových složek kočičího života a vypráví příběhy, které ho vedly k určení těchto devíti emocí. Společný život koček s člověkem poodhaluje jejich citový svět a jejich: narcismus, lásku, spokojenost, připoutanost, žárlivost, strach, hněv, zvědavost a hravost. S kočkami nemáme na vybranou a proto všechna naše očekávání můžeme hodit za hlavu a pouze objevovat a přijmout jejich emoční repertoár.... celý text

Literatura naučná , Příroda, zvířata

Vydáno: , Rybka Publishers

The Nine Emotional Lives of Cats

Janadvorackova
Janadvorackova
19.07.2019 4 z 5

Autor se zamýšlí nad tím, že kočky mají devět charakterových vlastností - proto název. V každé kapitole, zabývající se jednou z nich, vypráví o svých čičinách.

Původně myslel, že by si pořídil devět koček a pak psal kapitoly podle nich. Jenomže manželka mu to zatrhla, takže si musel vystačit jen s pěti.

Každý, kdo má kočky rád, bude nejspíš spokojen. Jde o takový jiný pohled na kočičí život.
Čičina se v lidském obydlí objevila někdy před čtyřmi tisíci lety. A stejně si po celou dobu zachvovala nadřazenost, pro ni tak přirozenou :). A tajemnost, díky které se podobné knihy budou psát asi pořád.

Někdo tvrdí, že jsou kočky falešné a netečné a tak. Já je mám raději než psy, kolikrát i víc, než lidi. Kočka se totiž přetvařovat neumí. Když chce, abyste ji nechali na pokoji, dá to na vědomí. A neprudí. Dobře, v noci dokáže být slušně otravná, ale to je chyba lidí, že žijí ve dne :).

zelena_zabicka
zelena_zabicka
24.08.2017 3 z 5

pěkná knížka vycházející především ze zkušeností, které autor nasbíral pozorováním svých koček. Je čtivá, vybízející často k zamyšlení. Jen mi trochu vadí, že kniha a tvrzení v ní stojí především na oněch 5 autorových kočkách. Častokrát se mi stalo, že mám se svými kočkami jiné či dokonce zcela opačné zkušenosti.

May
May
25.02.2011 5 z 5

Knihu určitě ocení milovníci zvířat obecně, ne jen milovníci kočíčáků. Autor píše skutečné příběhy ze života svého a své rodiny. Každá kapitola je označená vlastností, kterou autor u koček vypozoroval a následující příběh přesvědčí i Vás, o tom že kočky takové skutečně jsou.

Aneleh
Aneleh
30.11.-0001 5 z 5

Skvělá knížka pro všechny milovníky koček!

1998  86%Když sloni pláčou
1999  87%Psi v lásce nikdy nelžou
2005  96%Jejich jest království
2010  84%Kocour, který pozoroval lidi
2004  85%Devatero kočičích životů

Kniha Devatero kočičích životů je v