Harrow Devátá

Vyslyšela císařovo volání do zbraně. Přijela se svým nadáním, bystrým mozkem a jedinou kamarádkou. Zvítězila, ale současně přišla o všechno. Na císařově vesmírné stanici není nic takové, jak se na první pohled zdá, a osud celé galaxie spočívá na ramenou jediné ženy. Harrowhark Nonagesima, poslední Devátá nekromantka, byla císařem povolána do války, kterou není možné vyhrát. Harrow a její nenáviděná rivalka musejí obě dokonale ovládnout umění nekromancie a stát se anděly nesmrti… jenže Harrow slábne, z vlastního meče se jí dělá zle a nemůže se spolehnout dokonce ani na svou jindy bystrou mysl. Je uvězněná v pochmurných chodbách císařovy vesmírné stanice a v patách jsou jí nejen tři nepříjemní učitelé, ale také šílený duch a zavražděná planeta. Nekromantce nezbývá než se postavit dvěma nevítaným otázkám: Snaží se ji někdo zabít? A nebyl by na tom vesmír náhodou líp, kdyby její atentátník uspěl?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476580/big_harrow-devata-Zz3-476580.jpg 4.49

Devátá 2.

Literatura světová, Sci-fi

Vydáno: , Host

Harrow the Ninth, 2020

Kniha Harrow Devátá

Shaxx
dnes

Co tohle bylo?!
Hned na začátku mě překvapila neobvyklá forma vyprávění (Probudila ses. Věděla jsi. Řekla Ti), tak jsem zběsile listovala knihou, jestli to takhle bude pořád, protože to byl velký nezvyk a musím říct, že až do konce jsem si na to neuvykla.
Potom jsem musela jít pro první díl a podívat se, jestli se vůbec jako chytám s tím, jak to skončilo.
Protože Muir si pro čtenáře připravila opravdové psycho hrátky. Zhruba sto stran čtete a říkáte si, co to sakra čtu... Tak jsem blbec nebo ne? Má to navazovat na jedničku nebo ne? Co to má znamenat?
Kniha má přes 500 stran, zhruba po čtyřista stránkách se to konečně začne víc rozuzlovat. No zážitek, jen jsem kroutila hlavou nad tím, jak mazaná autorka je. A pak ten konec. Když už si myslím, že celé tohle pokračování byl největší šok, přijde závěr a rázem je tu prostor pro divoké teorie, co to má znamenat.
A pod tím vším šílenstvím a zmatkem, který geniálně Muir přenesla na čtenáře, se skrývá hluboký žal nad ztrátou a neschopnost smířit se s tím, co se stalo.
Jsem zvědavá, jakým směrem se bude ubírat další díl :)

Turante

Super, opravdu skvělé pokračování série, chyběla mi Gideon a její humor, ale Harrowhark má rovněž své kouzlo. Tento díl byl více pochmurný, místy zmatený, ale vše na konci dávalo smysl. Doufám, že na pokračování nebudeme čekat dlouho :D

Niamh15
25.12.2021

To, co u Gideon začalo jako vřelá sympatie, přerostlo s Harrow v naprostou oddanost. Vrhla jsem se do toho s tím, že Gideon nemám v paměti úplně čerstvě a že tedy místy patrně budu tápat, ale že se prostě nechám vést. Vyplatilo se to mnohonásobně.

Je to zatraceně komplikované a náročné čtení, ale zároveň je to nesmírně zábavné a naplňující. Člověk si během čtení vymyslí padesát teorií, jen aby je Tamsyn Muir na další stránce všechny rozcupovala na cucky. Ale není na tom nic frustrujícího - jeden si to tak trochu masochisticky užívá.

Přečetla jsem toho už opravdu hodně, ale nikdy jsem nečetla nic ani vzdáleně podobného téhle sérii.

Ksandjane
01.12.2021

V Gideon Deváté bylo vše, dalo by se říci, přímé. Děj se odehrával z jejího pohledu, postupně nás dávkoval sarkasmem, utrpením a bolesti. Až na konec vygradoval do sebeobětování.

Harrow Devátá je úplně jiná. Od prvních stránek je vše chaotické a rozstřelené. Celou dobu sbíráte úlomky kostí, vnímáte utrpení a ztrátu. A na konci se vám sice povede poskládat lebku, ale není to celá kostra. Stále se objevují nové a nové otázky.

Opravdu famózně napsáno a skvěle přeloženo. Nemohu se dočkat dalších dílů pro pochopení všeho.