Dětství ve Východním Prusku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hraběnka Marion Dönhoffová v této půvabné knížce líčí své dětství a dospívání na zámku Friedrichstein nedaleko Königsbergu, pozdějšího Kaliningradu, kde se narodila roku 1909. Spatříme ztracený svět pruské šlechty i prostých rolníků, starých obyčejů a velkolepých honů, který se zakrátko stal obětí nejprve německého nacismu a pak ruského komunismu. Dönhoffovi patřili k nejvýznamnějším šlechtickým rodům Východního Pruska: první, Hermanus Dönhoff, přijel na Východ v 16. století ve službách řádu Německých rytířů... Autorka opustila rodný zámek těsně před postupující Rudou armádou tak, jak její předek přijel, na koni. Od skončení války žila v Hamburku, kde se stala významnou novinářkou a spisovatelkou a vydavatelkou vlivného listu Die Zeit. Tato její kniha se jako mnohé další stala v Německu bestsellerem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301134/detstvi-ve-vychodnim-prusku-98J-301134.jpg 4.52
Žánr
Literatura světová, Biografie a memoáry
Vydáno, Gemmapress
Orig. název

Kindheit in Ostpreussen, 1988

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Dětství ve Východním Prusku

Přidat komentář
pepíno312
27.12.2018

Knihu kdysi dostala moje máma k nějakému jubileu a myslím si, že jí ani nečetla:-). Moc pěkné vyprávění paní, která prožila dětství ve Východním Prusku. Její rodiče patřili k nejvýznamnějším šlechtickým rodům tehdejší doby. Za povšimnutí stojí, jak se tehdejší šlechta chovala, jak se prezentovala, jaké měla povinnosti a vůbec.......jaká to byla společenská elita. Ta opravdová a skutečná elita - ne jako ta dnešní demokraticky zvolená jelita. Místy jsem se při čtení přenesl do Královce (dnes Kaliningradu) a pracoval jsem u pana hraběte jako kočí........ Jó, to bejvaly časy...:-))) Kniha je do ČJ výborně přeložená z německého originálu.......pěkné čtení:-)

ZuzziŠ
17.06.2016

Kniha, která na mě vykoukla z otcovy knihovny, a která se mi hodila do čtenářské výzvy, byla nečekaně...omamující, kouzelná. Autorku, šlechtičnu z Východního Pruska, jsem podcenila pro její původ!!!

PS: ale to mi neříkejte, že na dětství nebylo nic špatného! ;-)


Doporučujeme

A přesto říci životu ano
A přesto říci životu ano
To nemyslíte vážně, pane Feynmane!
To nemyslíte vážně, pane Feynmane!
Vzdělaná
Vzdělaná
Dánská dívka
Dánská dívka