Ptáci, zvířata a moji příbuzní

Ptáci, zvířata a moji příbuzní https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11459/ptaci-zvirata-a-moji.jpg 5 318 55

Dětství na Korfu série

Svoje vzpomínky na pět roků strávených s rodinou na ostrově Korfu ztvárnil britský zoolog a ochránce přírody G. Durrell v nesmrtelné knize O mé rodině a jiné zvířeně a co se do ní nevešlo, předkládá v jejím magickém, poučném a ještě navíc humorném volném pokračování. Až budete číst historku o želvě, dávejte pozor, ať oslepeni smíchem nezašlápnete svou vlastní. 6. vydání v českém jazyce.... celý text

Literatura světová Humor Příroda, zvířata
Vydáno: , BB art

Birds, Beast and Relatives , 1969

puczmeloun
09.10.2023 4 z 5

Oddechový, pohodový a humorný návrat na Korfu. Přišlo mi to méně uspořádané, než předchozí "Zvířena", ale opakovaně jsem se při poslechu dobře pobavil, a o to jde především. Chybět samozřejmě nesměla ani všeliká ostrovní i podmořská fauna a ne/nápadně zmíněné živočišné zajímavosti různého druhu. Aneb kam všude se ne/vejde populárně-naučný přístup k vědě.

Elea
14.08.2023 4 z 5

Příjemné čtení na dovolenou.

Vesmich
20.02.2023 5 z 5

Autorovy knihy jsem v dětství hltala a toužila se vypravit tam či onam a jakmile se zde prolomily brány a do světa se vyrazit dalo, jedna z mých prvních cest směřovala na Korfu po stopách rodiny Durrellovy.

Ivan F
07.06.2022 5 z 5

Súhlasím s komentármi iných čitateľov, že kniha je lepšia než úvodný diel série "Detstvo na Korfu", v ktorom sme sa s rodinou Durrellových zoznámili. Mne pomery na ostrove a určite aj v celom grécku dosť pripomínali Slovensko môjho detstva - takisto sme sa túlali kade-tade a potom sme dostali doma vynadané, že sme sa neprišli najesť, ale že sme nikomu celý deň nechýbali, to rodičia nejako neriešili. Domov sme ťahali kadejakú háveď, mačky a psi boli všade a aj papagáje sa našli, o hydine a zajacoch nehovoriac, ku komu sme prišli, tak nám dal najesť a napiť, málokto mal zamknuté. Všetko mnou prežité korešpondovalo s opismi v knihe a mne sa vďaka tomu podaril návrat do čias, kedy sme nič neriešili, nestresovali sme sa a celkovo nám bolo dobre. Každé obdobie ľudského života má svoje čaro, no detstvo má svoje osobité miesto - pretože je najkratšie.

smardice
19.04.2022 5 z 5

Další příběhy z Korfu, které se mi, jak napsala čtenářka Jana přede mnou, líbily více než první díl. Čtivý díl, plný humoru a lidského porozumění, se kterým se přenesete na prosluněné a mořským vánkem provoněné Korfu. Úžasné popisy zvířat, lidí, přírody.

85098211
16.04.2022 5 z 5

Tato kniha se mi líbila o celou třídu víc než její předchůdkyně ;-). Opět se jedná spíše víceméně o různorodá vyprávění než o jeden ucelený příběh. A zase se zde setkáme s maminkou a jejími potomky, tj. nejen s Geraldem, ale také s jeho sourozenci. Líbily se mi všechny historky, samozřejmě některé více a jiné zase méně, ale všechny byly skvělé ;-). A úplně nejvíc jsem se pobavila u té ze soudní síně, ta byla opravdu výborná a dokážu si dost dobře představit, že i trefně vystihla řecké poměry ;-). Víc se už ale rozepisovat nebudu, knize dávám tentokrát plný počet, líbí se mi autorův distinguovaný humor a vůbec jeho styl psaní - a určitě se s ním časem zase moc ráda potkám :-).

Nudlesmakem
31.03.2022 5 z 5

Čteno asi po milionté. Četla jsem poprvé jako holka a úplně mě to uchvátilo. I dnes se ráda vracím k Durrellovým knihám. Celý život toužím jet na Korfu, nejen kvůli této knize, ale i dalších od Durrella. Laskavý humor, přesvědčivé popisy přírody a zábavná rodina byli a zůstanou v mém okruhu oblíbených knih.

DzordanoChruno
21.03.2022 2 z 5

Pasáže, opisujúce rodinný život, ma dosť iritovali. Na druhej strane sa text o zvieratách čítal dobre. Oddychovka pre mládež.

olívoil
16.03.2022 5 z 5

Knihu jsem si zvolila ve čtenářské výzvě 2021 a konečně se k ní dostala, bylo to pěkné oddychové čtení, seznámila jsem se s rodinou Durrellových a mnohdy jsem se pobavila laskavým humorem.

evineckY
22.12.2021 5 z 5

Pěkné pokračování ''cirkusácké '' rodiny a jejich šíleností plné humoru a zvířat .
Tak náhle, tak náhle..... se ožral :-)
Zase jsem se bavila u skvěle načtené audioknihy.

NikiGrouse
17.10.2021 5 z 5

Roztomilé příběhy ze života rodiny Durrellových. Jelikož mám také velmi ráda kdejakou chlupatou zvířenu, tak mě pobavil Gerryho popis zvířat. Vždy jsem se musela usmívat a dávat mu za pravdu:-) .

SputnikV
10.05.2021

tohle pokračování nemá chybu, člopvěk tam je taky, v teple, se zvířaty a legračními osobnostmi

Kája95
06.04.2021 4 z 5

Durrell je spíše mé dětství. Nic méně tuhle jsem si ji přečetla až nyní. Příjemné, nenáročné čtení. Zajímavosti o zvířatech i o autorově životě

JulianaH.
28.02.2021 3 z 5

Tuším, že tahle Durrellova kniha je asi dvacátá, kterou jsem od něj přečetla, a stále se mi nepovedlo přijít na chuť jeho humoru. Naštěstí jsou „Ptáci, zvířata a moji příbuzní“ víc než jen humoristické dílo. Zvlášť pasáže, kde autor líčí svoje první přírodovědecké zkušenosti (pozorování, chytání, pitvy), se dají číst obecně jako příběh o zrodu jedné celoživotní vášně. A lidé, kteří se do některé vědy (nebo jiné oblasti lidské činnosti) zamilují tak jako Gerald Durrell, jsou opravdu šťastní.

Druhý díl „Korfské trilogie“ je stejně jako ten první mozaikou všeho možného: faktů o zvířatech, rodinných historek, popisů přírody a domorodých zvyklostí. Díky tomu čtenář zjišťuje, jak se na Korfu 30. let rybařilo, jak se vyrábělo víno, slavily svatby, rodily děti nebo sbíraly a zpracovávaly olivy. To beru jako jednoznačné plus. Co se týče literární stránky, líbily se mi i četné odstavce, v kterých Durrell realizoval svoje umělecké ambice, hlavně přírodní lyriku. A oceňuji nápadité příměry, doprovázející asi tak každou třetí větu („Moře leželo nehnutě a tiše jako žok hedvábí.“) Jistě, a barvy, díky nimž jsem občas měla dojem, že čtu obraz – dřív mě ani nenapadlo, že lze barvy a odstíny okolního světa popsat tak precizně.

Naopak mě dost frustrovala všechna ta místa, u kterých jsem se zřejmě měla smát, ale nesmála (což je možná problém mezi mnou a britským humorem). A přinejmenším jednou jsem měla chuť vrátit knížku nedočtenou. Míra historek a popisů mi totiž po 150 stranách už přišla dostačující, a navíc Durrellovy „memoáry“ nemají tak úplně příběh, který by člověka nutil dočítat je do konce. Což mě mrzí dvojnásobně vzhledem k tomu, že jsem se zrovna u téhle knížky chtěla pobavit a odpočinout si. Přiznávám, že seriál (2016-19) se mi zamlouvá o něco víc než literární předlohy.

bigal
26.11.2020 5 z 5

Jsem fanda a pod pět hvězd prostě u Geralda jít nemůžu.

Jarka_rybář
15.11.2020 3 z 5

Hezká knížka, Durell je vtipný.

pepa4081
01.11.2020 4 z 5

Komu se líbila kniha O mé rodině a jiné zvířeně, tomu se bude líbit i toto „pokračování“. Kniha plná pohody a lehkého humoru. Zavzpomínal jsem si, jak jsem jako kluk také domů přinesl kdejakou havěť. A Korfu je zde popsáno tak, že bych se tam hned rozjel.
Velmi uspokojivé.

Vydrýsek
29.10.2020 5 z 5

Opět jsem se s G. Durrellem procházela po rozpáleném ostrově a pátrala po rozmanitých tvorech, potápěla se v průzračném moři, pochutnávala si na místních specialitách a smála se ztřeštěným kouskům jednotlivých členů rodiny D. :-)

PeterBahn
18.06.2020 4 z 5

Platí plně to, co o knize O mé rodině a jiné zvířeně. I když čteno v dospělosti, tak dětsky snové čtení.

JancaMia
29.11.2019 3 z 5

krasne ale za me je srdcovka stejne "vdavame matku" :)

Korfu

1986  88%O mé rodině a jiné zvířeně
2008  92%Ptáci, zvířata a moji příbuzní
1996  92%Zahrada bohů
1988  87%Ostrov v nebezpečí

Kniha Ptáci, zvířata a moji příbuzní je v