O mé rodině a jiné zvířeně

O mé rodině a jiné zvířeně https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38489/o-me-rodine-a-jine-zvirene-38489.jpg 4 791 136

Dětství na Korfu série

Vzpomínkové vyprávění na pětiletý pobyt na řeckém ostrově Korfu je laskavé a moudré a patří k tomu nejlepšímu, co autor napsal.

Literatura světová , Biografie a memoáry , Příroda, zvířata

Vydáno: , BB art

My Family and Other Animals , 1956

Kni-Homolka
Kni-Homolka
03.07.2017 2 z 5

Kniha mě opravdu moc nezaujala, dočetla jsem jen kvůli povinné četbě. Některé pasáže nebyly úplně k zahození, ale příliš časté rozbory středomořské fauny-nic pro mě, ale kdejaký biolog by možná jásal. A pak to již zmiňované využívání vlídných místních obyvatel se mi velmi příčilo. Na druhou stranu úplně neodsuzuji, druhá polovina byla lepší.

VladimirTetur
VladimirTetur
31.05.2017 5 z 5

Mé první setkání s Geraldem Durellem a je z toho můj soukromý čtenářský objev roku!!! Tak dobře a vtipně píše opravdu málokdo. Stavím jej po boku Aldouse Huxleyho a Jacka Londona.

Jane007
Jane007
23.04.2017 4 z 5

Musím říci, že první polovinou knihy jsem se těžce prokousávala. Špatně se to četlo a pak sáhodlouhé kapitoly o hmyzu. Naštěstí jsem se nenechala odradit a nelituji toho. Druhá polovina byla zajímavější, čtivější, vtipnější, prostě celkově mnohem lepší. Jen jsem dost litovala paní Durrellovou, se kterou mohly děti orat a vláčet (hlavně nejstarší syn).

Loxias
Loxias
30.03.2017 2 z 5

Vesele pribehy o tyrani zvirat malym chlapcem a zotrocovani obyvatel korfu anglickymi snoby. Krom toho cca od tretinu ukrutna nuda, protoze historky se vice ci mene recykluji

allebra
allebra
07.03.2017 5 z 5

Velmi příjemné odpočinkové čtení, plné krásné přírody a laskavého humoru, výborně jsem se bavila. Ze zvědavosti jsem pak zhlédla i film, který byl také hodně povedený, takže doporučuji obojí! Bylo to mé první setkání s Geraldem Durrellem a určitě nezůstane posledním.

Greengrass
Greengrass
14.02.2017 4 z 5

Když si chcete chvíli oddechnout od těch doma (dětí, manžela i zvířectva), není nic lepšího než navštívit rodinu pana Durrella! A pokud se za nimi vydáte rovnou na Korfu, splníte bod ze čtenářské výzvy!

Slávka 1970
Slávka 1970
30.11.2016 1 z 5

Ne a ne se začíst do této knihy.....zkusím jindy, nebo daruji....

sagasir
sagasir
02.11.2016 5 z 5

Příběh co vám vykouzlí úsměv na tváři

Úžasná to kniha. Na 300 stranách se začtete do přenádherného humorného příběhu plného i lásky k přírodě a věřte mi, že to rozhodně stojí za to. Celý příběh pak působí tak nádherně mile a hlavně oddechově. Skrz text k vám prostupuje nesmírná láska ke všemu živému a zároveň se bavíte nad životem jedné velice povedené rodinky Durrellových. A že to tedy povedená rodinka je. Ostatně i samotné postavy jsou další výtečná věc na této knize. Ať už se jedná o výše zmiňovanou rodinku či postavy ostatní. Co se Durrellových týče, tak kromě malého Geralda se setkáváme i s jeho mámou, sestrou Margo a bratry Lesliem a Lawrancem. Leslie miluje zbraně, Lawrence je spisovatel a Margo je osmnáctiletá slečna v pubertě. Matka tohoto klanu je pak vdova a neustále něco vyvařuje. Spolu pak prožívají velice vtipné situace. Z postav ostatních se mi třeba hodně líbil Theodor s velice zvláštní mluvou a postava Spira Řeka co miluje Angličany se také nadmíru povedla. Jazyk v knize použitý je místy už poměrně zastaralý, ale to vůbec nevadí. Dodává to obzvlášť v dnešní době knize takové prastaré kouzlo. Velice se mně pak líbila různá přirovnání, která autor v textu použil. Krásně se čte i samotný popis přírody a okolí ostrova Korfu. Člověk má hned chuť si tam zajet. Největší radost ze čtení jsem však měl při čtení již zmiňované lásky Geralda ke všemu živému. Zároveň jsem mu i trochu záviděl to mládí a možnost chovat pelikána, želvy, ropuchy a jiná zvířata. U Geralda jednoduše opravdu bylo vidět, že tu přírodu miluje a jejímu zkoumání je plně oddán a s láskou i plnou oddaností určitě tehdy psal tuto skvělou knihu a je to na ní znát. Toto dílo je čtivo plné lásky, krásné přírody a milého humoru. Kniha nenudí a vy hltáte jednu stranu za druhou. Tady budu hodnotit 100 % a dle mého názoru naprosto zaslouženě.

Lili
Lili
07.08.2016 5 z 5

Krásné, zvířecí a hřející.

Suzynka29
Suzynka29
04.06.2016 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha tohoto autora. Už x let se kvůli této knize chystám na Korfu, abych potkala želvu Kyklopa...

vakkets
vakkets
08.05.2016 5 z 5

„Ujišťuji vás, že náš dům je plný nebezpečí. Každé pomyslné zákoutí a kdejaká škvíra je přecpaná maligní faunou, která čeká jen na to, aby se na nás vrhla.“

Pohodová knížka plná zajímavých historek jedné neobyčejné rodiny, pro milovníky zvířat povinnost. Hned bych se na Korfu vydal a rád bych tam zažil a viděl to, co malý Gerry před mnoha lety..

Daku
Daku
13.03.2016 3 z 5

Tak nevim, jako dítěti se mi kniha docela líbila, ale teď jsem, se do ní nemohla začíst...

IYv
IYv
09.03.2016

I já si při čtení užila středomořskou atmosféru, bláznivou rodinku a toulavého kluka, který objevuje svět.
A ráda se dívám na jeho pořady v TV, protože si vždycky říkám "to je ten klučík, co honil gekony na Korfu" a fandím mu stále.

Damato
Damato
07.01.2016 5 z 5

Odpočinkové, milé, nenáročné- pro víkendové čtení , kdy všichni odejdou z domu , za nějakou jinou , veledůležitou aktivitou a čekají, že až se vrátí, bude uklizeno, uvařeno a vypráno - jen vy víte, že ale teď ZROVNA nemusíte vařit a hlídat čas oběda, nemusíte honem lítat s vysavačem a obsluhovat pračku, abyste všechno stihla - IDEÁLNÍ ČTENÍ. Dopadlo ta tak, že jsem měla vysavač postavený v obyváku, seděla u něj na zemi v pohotovosti ( přece jen, kdyby někdo přišel dřív, tak ať vidí, jak chudinka pořád makám...), pračku občas vyměnila- aby to doma vonělo a leštěnkou jsem otřela rám vstupních dveří, aby to hned všichni ucítili, jaká jsem pilná . A tak jsem si v klidu četla jsem až do úplného konce. Fakt odpočinkové, nemusí se moc přemýšlet, prostě ideál. Jo a obědu jsme měli špagety- přeci proto, že jsem čekala, až budou všichni doma, neboť ohřívaná strava není vůbec zdravá.Co budu komu vysvětlovat, že jsem potřebovala dočíst knížku.

palec
palec
31.12.2015 5 z 5

Výborná,nenáročná,odpočinková četba,která nikdy nezestárne,ale Herriot a jeho příběhy jsou mně malinko bližší.

ajla5
ajla5
27.12.2015 5 z 5

Pořád se k ní vracím. Ta pohoda a zmatek... Jak to mohli přežít?

smuma
smuma
01.03.2015 3 z 5

Doufám, že ostatní vydání měla lepší překlad(Emanuela Tilschová), kniha se mi dost špatně četla, protože obraty a věty byly velice kostrbaté, nečeské...

alef
alef
05.10.2014 5 z 5

Kouzelný, slunný ostrov, krásná, středomořská příroda, věrný pes Roger a bezvadná Durrellovic rodina, to vše dohromady spolu s autorovým laskavým humorem, který je mým šálkem kávy, dávají dohromady úžasný koktejl, který mě baví. Pro pana Durrella je Korfu už od dětství zdrojem úžasných dobrodružství při výpravách za poznáním přírody, prostě rájem na Zemi. Pro mně pak je pan Durrell nezapomenutelným spisovatelem.

cibulka 8
cibulka 8
08.08.2014 3 z 5

Nejsem příliš velký fanda hmyzí říše, proto mě dlouhé popisování ze života kudlanek, škvorů nebo sklípkanů příliš nebralo. Ale výborně jsem se bavila, když se Garyho matka poprvé šla koupat v nových plavkách nebo když Larry málem podpálil dům...

niknikita
niknikita
03.08.2014 5 z 5

Budu stručná. Tohle je rozkošné vyprávění a je tu nějak málo hvězdiček :-)