O mé rodině a jiné zvířeně

O mé rodině a jiné zvířeně https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38489/o-me-rodine-a-jine-zvirene-38489.jpg 4 791 136

Dětství na Korfu série

Vzpomínkové vyprávění na pětiletý pobyt na řeckém ostrově Korfu je laskavé a moudré a patří k tomu nejlepšímu, co autor napsal.

Literatura světová Biografie a memoáry Příroda, zvířata
Vydáno: , BB art

My Family and Other Animals , 1956

hapac
07.09.2021 4 z 5

Knížka, kterou mám ráda od dětství, taky přání navštívit Korfu, i když mám obavy, že už z popisu knihy tam mnoho nezbylo.

majáček
31.08.2021 5 z 5

Příjemné a laskavé čtení. ,,britsko-anglický" humor je nezaměnitelný.
Život se zvířaty v rodině, která je v celku zajímavá. Někdo by řekl, že rodina autora je zvláštní. Každý z nás je jedinečný. I u sebe určitě můžeme najít komické, rozverné a nezvyklé chování.

ujira
29.08.2021 5 z 5

Krásné, s láskou vyprávěné, s trochou britského humoru, zasazené do rajského prostředí Korfu. Autor miluje nejen zvířata a přírodu, ale i svou podivnou rodinu. Velmi povedená je i seriálová adaptace Durrellovi. Příjemné odpočinková četba.

Neposeda
28.07.2021 3 z 5

Oddechové čtení o pobytu anglické rodiny na Korfu. Knížku jsem si přečetla hlavně díky Čtenářské výzvě, jinak by mě asi nenapadlo ji číst, což je škoda. Dnes je docela těžké najít knihu, která pobaví a kde nejsou vraždy nebo která neřeší holokaust.

85098211
27.07.2021 4 z 5

Ve svém hodnocení bych se klidně podepsala pod předchozí komentář mé oblíbené knižní kamarádky Petry (cérka) ;-). Knihu jsem poslouchala také jako audio (načetla ho Jiřina Krupičková) a to byla opravdu moje a hlavně autorova záchrana :-), protože jinak nevím, zda bych ji neodložila nedokončenou. Ale po poměrně pomalém rozjezdu jsem se přistihla, že si vyprávění začínám užívat a kniha se mi líbí... Nejedná se ani tak o ucelený příběh, jako spíš o jednotlivé příhody, které vypravěč zažívá se svou rodinou a řeckými přáteli. Ze všeho nejvíc jsem obdivovala jejich matku, která to se svými potomky definitivně neměla lehké, a přesto všechna příkoří snášela se stoickým klidem a trpělivostí. Autor knihu napsal moc hezky, laskavě a krásným až poetickým jazykem. Proto ve výsledku strhávám pouze jednu hvězdičku a časem se po nějaké jeho knize určitě zase poohlédnu.

cérka
26.07.2021 3 z 5

Můj rest z Klubu milovníků knih a zároveň kniha do letošní výzvy (2021).
Uf, už z kraje knihy to vypadalo na velký vnitřní boj (dočíst/odložit), ale zachránila mě audio verze.
Nikdy bych neřekla, že to bude až tak velký rozdíl, a já si knihu nakonec dokážu vychutnat a u některých pasáží se i pobaveně usmívat. Oceňuji laskavý humor, kultivovaný projev a životní nadhled.
Je to prostě neuvěřitelné, co všechno dokáže strpět milující matka nadaného přírodovědce a zoologa :).

Marla
24.07.2021 5 z 5

Příjemná kniha o praštěné Durrellovic rodině a houfu nejrůznějších zvířátek. Roztomilé čtení, ideální pro líná letní odpoledne.

veverkaVv
13.07.2021 3 z 5

Kniha je milá, veselá. Lehce si člověk představuje trampoty i běžné žití, které je popisováno. Odpočinková četba pro odpočinkové dny.

Broukodrak
19.06.2021 5 z 5

O mé rodině a jiné zvířeně nebyla moje první kniha od autora, ale líbila se mi víc než ostatní, co jsem četla. Jako obvykle je prostě nejlepší Gerryho starší bratr Larry :)
Přišlo mi strašně smutné, jak dopadl želváček. Bylo velice vtipné, že Larryho přičiněním se rodina jednou za rok až za dva stěhovala do nového domu, v jednom to bylo (Gerryho přičiněním) opravdu strašidelné: Štíři v krabičce od sirek, pokřikující stráčata, páchnoucí netopýří mršina… No… V Gerryho rodině bych asi nechtěla být, ale jak kdy.

SputnikV
10.05.2021

co říci k dokonalé vtipné láskyplné a laskavé knize a navíc o zvířatech...

senbja
05.05.2021

O co méně mě zaujala kniha, o to nadšenější jsem byla při sledování britského seriálu Durrellovi. Perfektní herecké obsazení udělalo z pro mě nudné knihy zábavnou podívanou, na kterou jsem se s každým shlédnutým dílem těšila víc a víc, a bylo mi líto, když skončil. Hvězdičky nedám žádné, protože 5* by nebylo za knihu, ale za film.

niknikita
27.04.2021 5 z 5

Jeden z mých krásných návratů, který vždycky pobaví, zahřeje a vlastně taky poučí.
Vyprávění laskavé a kultivované, jako autor sám.
Tentokrát není třeba mnoha slov. Čtenáři mi jistě dají za pravdu.

tami1
20.04.2021 5 z 5

Hřejivě laskavá knížka plná slunce, vůně moře a lásky ke všemu živému. Úžasně kultivovaný jazyk, vtipná přirovnání a suchý anglický humor.
Bylo by parádní strávit takto bezstarostné, téměř nekonečné prázdniny na tomto kouzelném ostrově. Jen bych se asi tolik nerozhlížela po té havěti, přece jen nemusím vidět všechno.

ewalien
05.03.2021 5 z 5

Geralda Durrella čtu od dětství, maminka měla sbírku jeho knih, tak jsem se jeho prostřednictvím seznámila s Korfu.
Jak se dorůstala, sama jsem tu sbírku rozšiřovala. Stále se k jeho dílkům ráda vracím, nikdy mě neomrzí.

nangijala
24.02.2021 3 z 5

Autora jsem "objevila" díky seriálu Durrellovi, knihu už tedy vnímám trochu jinak a v mých očích jí to bohužel asi škodí. Postavy jsem z příběhů myslím příliš nepoznala, hodně jsem se tedy při čtení opírala o ty seriálové, které mi se svou předlohou někdy tak trochu neseděly.
Celkově se mi více líbily pasáže o rodině než o té jiné zvířeně. Nemohu ale upřít krásný jazyk plný metafor, líčení přírodních krás Korfu bylo zajímavé, občas ale také trochu zdlouhavé. I díky těmto popisům nebyla pro mě knížka úplně oddechovka, ale přečetla jsem si ji ráda a rozhodně se chystám na další pokračování.

GYROTOURBILLON
20.02.2021 5 z 5

Úžasné dobrodružství GD. s rodinou a jeho zájmy o vše živé. Autor barvitě popsal krásy ostrova Korfu. Zpěv cikád při polední siestě , strávené ve stínu olivovníku, poté osvěžení v moři , návrat poté k dalším povinnostem , ano to je Řecko. Atmosféra vyhřátého ostrova z knihy úplně dýchá a láká k takovémuto rodinnému kroku. Já bych to tedy bral všemi deseti.
Kniha je brilantně napsaná , krása slohu je vyjimečná, dělající z knihy čtenářský skvost.

Endy17
08.01.2021 5 z 5

Návštěvy Korfu a čtení Durrellových knížek mě nikdy neomrzí. V případě téhle publikace mi tak autor přináší dvě potěšení naráz.

intelektuálka
25.12.2020 4 z 5

Malé vánoční rozptýlení .... hřejivé a vtipné ....

Fauna a flóra na smaragdovém ostrově Korfu v podání přírodovědce Geralda Durella ....

A závěrečné hodnocení Durellovy rodiny a jiné zvířeny :

" Jeden kočovný cirkus a personál .... "

Pobavilo mne to ....

Markisha13
27.11.2020 5 z 5

Čtu už po několikáté a asi si to ještě párkrát přečtu :-) Miluju Geralda Durella, je báječný, vtipný a ještě se člověk něco dozví. Kouzelný svět zvířat a ještě kouzelnější příměry a popisy, že si člověk připadá, že na tom Korfu opravdu je a vnímá ty krásy.

bigal
26.11.2020 5 z 5

Jsem fanda a pod pět hvězd prostě u Geralda jít nemůžu.