Dětství, chlapectví, jinošství

Dětství, chlapectví, jinošství https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78813/detstvi-chlapectvi-j-78813.jpg 4 53 6

V autobiografické trilogii Dětství, Chlapectví, Jinošství zachytil autor formování lidské osobnosti.

Literatura světová Romány Biografie a memoáry
Vydáno: , Odeon

Детство, Отрочество и Юность (Dětstvo, otročestvo i junosť) , 1864

engelmar
29.03.2023 3 z 5

V této knize je vidět Tolsteho mistrovství, jak dokáže barvitě popsat takové obyčejné věci, jako studentskou pitku, nebo jízdu kočárem.

Co se týče děje, už mě to trochu začínalo nudit, jak chodí po těch zkouškách a navštěvuje ty lidi, taky mi to přijde neukončené, možná proto, že čtvrtý díl, který Tolstoj plánoval napsat už nikdy nenapsal. Zajímavé jsou ale i Ruské reálie vyšší společnosti té doby, třeba jaký důraz byl na to mluvit Francouzsky a kdo to neuměl byl mimo.

Je to moje první kniha od Tolstého, kterou jsem četl a určitě si rád přečtu nějakou další.

vitaly0472
11.07.2018 3 z 5

Dobré pro pochopení svého vlastního dospívání.

lord-artoo
07.11.2014 3 z 5

Rozkošně jsem se v mnohém popisu nacházel! Tolstoj má bezpochyby talent na věrohodné popsání vnitřního světa, který je s to pozorovat s odstupem v podobě vypravěče v první osobě. Co se děje těchto tří povídek týče, je to spíše vata sloužící k rozpohybování duševních pochodů hlavní postavy a tedy není záhodno nic závratného očekávat.
Má doporučení fanklubu velkého Lva a milovníkům psychologické prózy.

Aaron Lewis
15.08.2014 3 z 5

Vývoj chlapce a jeho smýšlení o sobě samém a o ostatních lidech. Projeví se jako velmi samolibý a povrchní, ale ne zlý. Obdivuji Tolstého, jak se dokázal věrně zobrazit i se svými špatnými vlastnostmi. Ale neznám ho a tudíž nemohu posoudit jak hluboce je tato kniha autobiografické dílo. Kniha ušla, byla zajímavá, …. Nic víc.

Atuin
14.07.2013 5 z 5

Já jsem to zase málem obrečela, často se mi stává že když se pustím do autobiografie tak nezůstane oko suché, navíc tady jsem si dvě první části opravdu vychutnávala. Protože, a já nevím kde se to vzalo, jsem měla podprahový dojem jako bych četla Prousta, což byl holý nesmysl samozřejmě.

WEIL
27.06.2011 5 z 5

Krásná psychologie dítěte, chlapce, jinocha.
Navíc i vtipná kniha.

1969  91%Vojna a mír I.
2005  93%Vojna a mír
1959  86%Smrt Ivana Iljiče
2018  82%Kreutzerova sonáta

Kniha Dětství, chlapectví, jinošství je v