Dětský spánek v otázkách a odpovědích

Dětský spánek v otázkách a odpovědích https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290924/mid_detsky-spanek-v-otazkach-a-odpovedi-9j3-290924.PNG 3 13 5

Rady pro rodiče, jak mohou své děti naučit klidnému a nepřerušovanému spánku po celou noc.

Vydáno: , Ikar (ČR)

tracey9
07.01.2024 odpad!

Dětský spánek v otázkách a odpovědích od Jennifer Waldburgerové a Jill Spivackové je knihou, která slibuje vysvobození pro unavené rodiče a výuku spánku našich nejmenších.

A víte co, nic mě už dlouho tak nenaštvalo jako tato kniha. Výuka spánku je jinými slovy trénink spánku a tam už nám rodičům často cvakne vyplakávání. Metoda, která byla běžná, když jsme byli malí, ale kterou já bych nikdy neměla to srdce použít. A to máme za poslední měsíc špatných nocí více než dost a já jsem některé dny spíš chodicí zombík než cokoliv jiného. Nechat ale svoji holčičku plakat samotnou v postýlce, aby si co nejdříve zvykla neplakat a já měla klid, to bych nikdy neudělala. Vlastně docela marně hledám, co mi kniha dala, snad jen utvrzení v tom, že tato cesta skutečně není pro mě a pro naši Rozičku

Výrazně nedoporočuji, knih o spánku je na trhu dost, doporučit mohu tu od Aničky Růžičkové :)

Hodnotím 0,5 z 5.

kamila75941
24.04.2023 odpad!

Opravdu Nedoporučuju. Kniha je návod jak nechat dítě vybrečet. Za mě neskutečně špatné řešení.
Miminko potřebuje svou maminku a ne prázdný pokoj.

stana8739
17.10.2020 odpad!

Kniha je napsaná líbivě a čtivě, obsah je ale jedna velká dojmologie. Naprosto ignoruje studie (snad při psaní nebyly opravdu autorkám známy), které prokazují zvýšené hladiny kortizolu.
Koho opravdu zajímá co mohou děti prožívat doporučuji prostudovat formy citových vazeb třeba v Psychologie malých dětí od Lynne Murray.

PavlineCZka
27.02.2019 4 z 5

Knihu mi jako zoufalé a totálně vyčerpané matce půjčila kamarádka, které pomohla až právě tato kniha. Myšlenky nejsou vůbec špatné, dobré je členění dle věku, nicméně chce to opravdu pevné nervy a odhodlání se do toho pustit, což za trochu spánku to určitě stojí ;-)

gwineth
28.12.2016 5 z 5

Velmi užitečná opora vyčerpaným rodičům. Praktické, smysluplné, opřené o praxi i reálné potřeby dítěte i rodičů. Kniha se navíc věnuje spánku v různých vývojových fázích od narození po konec předškolního věku, což je skvělé, protože "jak na dítě" se zatraceně mění, pokud je mu 18 měsíců nebo čtyři roky. Pokud je pro vás uspávání nekonečný příběh, neváhejte.

Autoři knihy

Jill Spivack
americká

Kniha Dětský spánek v otázkách a odpovědích je v