Dětské zoubky

Dětské zoubky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399390/bmid_detske-zoubky-OZj-399390.jpg 4 1220 418

Suzette se nedaří navázat vztah se svojí sedmiletou dcerou, která nemůže – nebo nechce – mluvit. Už od jejího nejútlejšího dětství cítila, že ji Hanna odmítá. Suzette připadá, že ji její dítě nenávidí, a ta myšlenka ji děsí. Alex by chtěl věřit své manželce, že se jejich dcera chová krutě a nenormálně, jenže s ním se přeci chová normálně! Je Hanna jen zlobivá holčička, jejíž chování pramení z vysoké inteligence, kreativity a snad i osobního kouzla? Nebo se opravdu snaží svoji matku zabít? Silný a břitký psychologický román nové talentované autorky Zoje Stage nabízí více otázek, než odpovědí – a podrží si své tajemství až do šokujícího konce.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

Baby Teeth , 2018

Nixa
22.04.2021 3 z 5

Z knihy jsem byla zmatená. Chvilku jsem nechápala chování matky, pak otce. Pokaždé mi bylo líto někoho jiného. Kniha se mi četla dobře, ale pořád jsem čekala, kdy se něco stane a ono pořád nic. Takový průměr.

KačkaBa
20.04.2021 3 z 5

Tak z této knihy mám smíšené pocity. Je hezky napsaná, chvílemi jsem se od ní nemohla odtrhnout, napínavá, ale zároveň jsem nechápala hlavní postavy a někdy mě dokonce jejich chování vytáčelo.
Co se týče konce, tak mě to celkem zklamalo. Když už se začalo ke konci knihy něco dít, najednou se to koncem utlo a defacto jsem se nic pořádně nedozvěděla. Uvítala bych, kdyby příběh pokračoval.

WaN635
20.04.2021 2 z 5

Bohužel, za mě zklamání, kniha se mi nelíbila. Přišla mi přehnaná, k 7 letému dítěti nepravděpodobná.
Ani jedna postava si nezískala mé sympatie, naopak dospělé postavy jsem chvílemi nechápala.
Otevřený konec se mi nelíbil, pokud by bylo pokračování, tak s velkou pravděpodobností po knize nesáhnu.

7Lů7
19.04.2021 4 z 5

Z tohohle thrilleru mě chvílemi až mrazilo v zádech. Knížka je pěkně napsaná, v určité chvíli je dost napínavá a strašně se mi líbilo, že jsem vlastně nevěděla, co se zase bude dít a jak to všechno dopadne!

LeSk
17.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Příběh mě bavil, dej mě zaujal, četla se kniha rychle, ALE ... jako co měl znamenat ten konec? Nemohla jsem se dočkat, jak to vše dopadne, ale ten neurčitý konec mě tedy velmi bohužel zklamal.

KattyV.
17.04.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. Přečetla jsem ji opravdu rychle, protože to mělo spád a tak nějak se co nejdřív chcete dozvědět, jak to dopadne.
Jediné, co mne mrzí, že vlastně nevím, proč přesně měla Hanna takový vztah k matce a úplně hodně mě štve ten konec. V tomhle případě se mi otevřený konec nelíbí.
Ale za tu čtivost a zajímavé téma čtyři hvězdy.

Lubisek
14.04.2021 4 z 5

Tak nějak mám z toho všeho rozporuplné pocity.
Na knihu jsem se těšil, slibovala napětí (což i v určité míře naplnila), ale jakoby mi trochu chybělo. Děj tu nebudu nijak spoilerovat, a tak se spíše zaměřím na postavy a podobu díla. Hanna byla samozřejmě neskutečný spratek a její zacházení s matkou bylo navýsost nepěkné. Nicméně musím podotknout, že ani Suzette nebyla zrovna mou favoritkou.

Některé scény byly až drastické a pro slabší povahy náročné na čtení. Naopak se mi líbilo střídání kapitol. Jednou z pohledu matky, podruhé z pohledu dcery.

No a nakonec musím říct, že mi otevřené konce většinou nevadí. Tady jsem se ovšem chtěl dozvědět úplně všechno a čekal jsem na dodatečné vysvětlení či završení příběhu. Toho se mi zrovna nedostavilo, což mě na jednu stranu zklamalo. Naopak chápu, že právě takto to autorka zamýšlela..

Podtrženo sečteno - zajímavá kniha z hlediska psychologie dítěte. K zamyšlení pro všechny čtenáře. :)

Špekyn
10.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Povedený thriller, ze kterého mi běhal mráz po zádech v určitých chvílích. Velmi psychologicky propracované a, jakkoliv to může být děsivé, myslím si, že i reálné. Hlavní hrdinka Suzette mi nebyla moc sympatická; o Hanně nemluvě, to byl spratek neskutečný. Líbilo se mi střídaní obou pohledů.
Ohledně děje, rozhodnutí o umístění Hanny do Marshes bylo až moc rychle a jednoduše přijaté a následná absence ztráty nebo lítosti nad opuštěným dítětem byla přímo zarážející. A důvod proč začala Hanna matku nenávidět měl jako vysvětlovat ta jediná příhoda z doby, kdy Hanně byly dva nebo tři roky??
Konec mě nepřekvapil. Dalo se čekat, že tahle sitauce nebude mít rychlé a jednoduché řešení. A tak autorka nechala na mysli čtenáře, jak si příběh dokreslí. A název bych možná také vyměnila za jiný...

maličkán
10.04.2021 5 z 5

Strhující příběh, který Vás nutí číst a dál a dál. Zajímavý z pohledu matky i dcery. Je sice neuvěřitelné, že už v takovém věku se projeví takové psychopatické chování. Ale je to knížka. Miluji psychologické thrillery a tento jsem si tedy vychutnala.

Janík511
08.04.2021 4 z 5

Něco takového jsem opravdu ještě nečetla. Hanna byla malá tyranka a zasloužila si, co dostala. Kniha každopádně končí dost neurčitě, takže psychopatka Hanna klidně může snít o své pomstě. Přemýšlím na tím, jak je možné, aby sedmileté dítě mělo takové vražedné úmysly? Je to trochu scifi, ale dneska asi nic není nemožné.

ankaras
08.04.2021 4 z 5

Ještě nikdy jako při čtení této knížky jsem nechtěla z ní někoho vytáhnout a nasekat mu pořádně na prdel.

petunie3112
07.04.2021

Velká očekávání... Velké zklamání. Co víc napsat. Knihu jsem po přečtení "poslala dál", nestála mi za to si ji nechat. To se mi ještě nestalo.

Kristulda
07.04.2021

U téhle knihy nedávám ani jednu hvězdičku, jedna z nejhorších a zbytečných knih co jsem četla. Prý strhující, ha ha. Velká nuda, kniha o ničem, žádné napětí, čekala jsem nějaké wau a nic. Velké zklamání.

michaelaaa5
06.04.2021 1 z 5

Nechápu to vysoké hodnocení, které kniha získala. Měla jsem ji rozečtenou tak dlouho, až jsem se rozhodovala, zda ji vůbec dočtu. Nicméně jsem jí dala šanci a dočetla až do konce, přestože mě Hanna s*ala již od první strany a naivní rodiče mi přestali být sympatičtí vzápětí. Kniha mohla být poloviční a rozhodně pro mě nebyla thrillerem. Neustále se opakuje matčina minulost a s ní spojená nemoc, pocity viny a myšlenky na selhání ve výchově opět zakořeněné v minulosti. Dále co musím vytknout jsou švédské výrazy, které neustále používá otec jako oslovení dcery a manželky. Hvězdičku dávám pouze za ten konec, kdy Hanna dostala co si zasloužila a doufám, že nebude pokračování.

Jana283
06.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Myslím, že se autorka hodně inspirovala knihou Musíme si promluvit o Kevinovi. Ale její dílo nemá zdaleka tu hloubku a naléhavost. Více než 300 stran se prodíráme vztahy v jedné rodině – otec, matka a malý tyran, vlastně tyranka. Útoky a násilí vůči matce se stupňují. Ale proč? Může za to otec? Sexuální násilí? Matka postrádající otce, která ho našla v manželovi a nechce se o něj dělit? Žárlivost dcery na matku? To vše mi při četbě běželo hlavou, ale na žádnou otázku román neodpověděl. Dcera konči v psychiatrické léčebně a rodiče vydechnou… Otevřený závěr napovídá, že nic nekončí.

KatkaHutyrová
01.04.2021 5 z 5

Pro mě fantastický, strhujícím způsobem napsaný thriller. Jen velmi těžko (a velmi nerada) jsem knížku odkládala. Autorka Vás na konci každé kapitoly nutí číst dál a dál, děj plyne rychle kupředu.
Ještě nikdy jsem nečetla knihu s podobnou zápletkou a velice to na mě zapůsobilo. Rozhodně nedoporučuji rodičům malých dětí nebo přecitlivělým povahám. Hlavní postavu této knížky - holčičku Hannu - autorka vykreslila naprosto skvěle a uvěřitelně.
Konec mě šokoval, protože je otevřený, což jsem u této knihy absolutně nečekala. Takže lehké zklamání. I tak si ale knížka zaslouží pět hvězd!

pet_pet
29.03.2021 4 z 5

Popis dívenky a vztahu s "matkou" super. Jen jsem stále čekala nějaké dramatické vyvrcholení, které pro mne ale nepřišlo.

RoseJP
26.03.2021 4 z 5

Jsem naprosto nadšená dějem, který byl velmi neotřelý. Knih jsem přelouskala hodně, ale takovou podobnou ještě ne. Chvílemi jsem se bála, což se u moc knížek moc nestává. Jak už tu bylo zmíněno - určitě se kniha dala napsat ještě "temnějším" způsobem, ale to bych jí osobně už zavřela do mrazáku a vytahovala jen přes den, když je světlo :D Četla se rychle, kapitoly rychle ubíhají. Za mě super.

evilunicorn
24.03.2021 4 z 5

Zajímavé téma,z kterého se ale dalo vytřískat trochu víc.Především atmosféra by mohla být ještě o něco temnější s lehkým nádechem mysteriózna.Postava Suzette mi chvílemi lezla docela na nervy svým ustrašeným sebeobviňováním,ale celkově je to zajímavý příběh.Pár scén bylo opravdu vymyšlených dobře,ale kniha jako taková nešokuje tak,jak asi autorka plánovala.Velké překvapení pro mě byl konec.. zvláštní rozuzlení bez jakéhokoliv zvratu..Ale i tak je to slušně napsaný psychologický thriller.Ale pokud plánujete založení rodiny,moc vám ji nedoporučuji ;)

EmEm19
24.03.2021 2 z 5

Za mě velké zklamání. Knížka mě většinu času nudila, hodně jsem přeskakovala, vadily mi pasáže o nemoci Suzette (na slovo píštěl už mám asi alergii), nechápala jsem ani tolik benevolentní chování rodičů vůči Hanně. Postava Alexe mi přišla zbytečná.. Knížka si svoje čtenáře určitě najde, ale za mě ne. Ale musím uznat, že Hanna mi celou dobu úspěšně lezla na nervy a jsem ráda, že prozatím nemám doma děti :-D Těhotným čtení nedoporučuju :-D

psychologické thrillery matky a dcery myšlení dítěte rodiče a děti psychopati

Zoje Stage
americká, 1969