Děti země 3. - U lovců mamutů 1.

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V dalším díle vyjímečného úspěšného cyklu Děti země můžeme opět sestoupit do hlubin minulosti,abychom sledovali další osudy cromagronské dívky Ajly. Krásná,sebevědomá Ajla opouští po několika letech údolí koní a vydává se spolu s Jondalarem - prvním člověkem,který přeruší její osamělý život - na dlouhou pouť.Během putování se setkají s lovci mamutů,Mamutony,kteří je pohostinně přijmou mezi sebe a dokonce jim nabídnou,aby se stali příslušníky jejich tábora Lva. Láska Ajly a Jondarem prochází tvrdou zkouškou,když se o Ajlu začne ucházet jiný muž - Ranek,a Jondalar se domnívá,že by měl ustoupit ......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16535/deti-zeme-3-u-lovcu-mamutu-1-9N4-16535.jpg 4.7113
Série

Děti země 3.

Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Historické romány
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

The mammoth Hunters, 1995

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Děti země 3. - U lovců mamutů 1.

Přidat komentář
Mabie
30.08.2017

Překvapivě čtivé, nemohla jsem se odtrhnout.

hana4834
04.07.2017

Zajímaví děj i když trochu moc zdlouhaví a podrobný popis ne příběh Ajli


kej7my
06.06.2017

Do knížky jsem se tentokrát "zakousla" až ke konci, do té doby to bylo takové, nemastné, neslané. Prostě zdlouhavý popis tehdejšího žití. Tím se příběh samotné Ajly dostal trochu do pozadí. Nicméně, při dočítání knihy jsem byla zklamaná, že za poslední stránkou nenásleduje další a další. Ještě za tepla jdu sepsat recenzi a trochu nastínit děj knihy.

hankapimi
28.04.2017

Zajímavý pohled na soužití lovců mamutů, jejich způsob života, lovu i odpočinku a zábavy během dlouhé kruté zimy. Jak si mohli tenkrát vyrábět různé nástroje, zdobit šaty, vyřezávat sošky a ornamenty, jaká jídla si mohli vařit a v čem, jak si uchovávali zásoby. Jak byli otevření a přístupní novým poznatkům a zvědaví na všechno, co ještě neznali... Kdo může říct, že to tak nemohlo tenkrát být? Příjemně se četlo a bavilo. Moc.

helstyn
25.01.2016

Zajímavý popis života lovců mamutů a samozřejmě další zajímavá zápletka v životě Ajly.

adulik23
04.12.2014

zase iný príbeh, ale to je len dobre, bolo by to nudné čítanie, keby to bolo stále o tom istom... tu mi trošku vadilo množstvo nových postáv, v ktorých sa stále pletiem a neviem kto s kým :) ale zápletku to malo a ja sa teším na pokračovanie, dúfam, že bude pokračovať v takom duchu, ako dúfam...

Roselunda 1928
21.03.2014

no...zase ůplně jiné než předchozí díly, ale taky pěkné...

kattyV
16.02.2013

Všechny díly celé série se mi líbily, ale U lovců mamutů (jednička i dvojka ) ještě o kousek více než ty ostatní. Ajla se poprvé setkává s větším množstvím lidí svého druhu. V údolí plavých koní sice poznala Jondalara, ale teď se musí naučit žít v jiném společenství, znovu se musí učit přijímat jiná pravidla pro soužití s druhými lidmi. V tomto případě jí to jde daleko snadněji, než když byla malá, ale i tady se stane, že narazí na něco, s čím nemůže souhlasit. Dokáže se za své názory postavit, a tentokrát, na rozdíl od svého dětství, dokáže i většinu ostatních přesvědčit, že má pravdu.

1

Doporučujeme

Řeka bohů III. - Čaroděj
Řeka bohů III. - Čaroděj
Tři mušketýři, díl II.
Tři mušketýři, díl II.
Řeka bohů IV. - Vnitřní oko
Řeka bohů IV. - Vnitřní oko
Tři mušketýři po dvaceti letech
Tři mušketýři po dvaceti letech