Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64445/bmid_deti-z-bullerbynu-K7I-64445.jpg 5 4585 628

Kniha vypráví o šesti dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na Indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání hastrmana u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého i ostatní děti považují za dědečka vlastního.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Příběhy

Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn , 1947

Iva2911
Iva2911
05.04.2022 5 z 5

Toto byla v dětství má velmi oblíbená kniha. Mnohokrát přečtená, prolistovaná a prohlédnutá...

Eva193
Eva193
04.04.2022 5 z 5

Moje nejoblíbenější dětská kniha, dostala jsem ji v sedmi letech a stále se k ní vracela až tak do patnácti :-).

Lucissia
Lucissia
01.04.2022 5 z 5

Jako malá jsem ji četla mockrát. Teď jsem si ji osvěžila při předčítání. I když by ji asi mé děti neohodnotily pěti hvězdami, přece jen už je doba někde jinde, já prostě jinak než pět hvězd všem dětem z Bullerbynu dát nemůžu. :-)

petrarka72
petrarka72
29.03.2022 3 z 5

Věřte nevěřte - já si Děti z Bullerbynu přečetla až teď. Pamatuji si, jak mě kdysi odradila Lisa, její panenky a předčasné mateřské pudy (to je nadsázka, aby bylo jasno). Prostě v období, kdy o moji pozornost soutěžily Poklad na ostrově, Huckelberry Finn na Mississippi, foglarovky a Tři mušketýři, neměly švédské děti šanci. A ještě s těmi trapně sladkými ilustracemi... :-) Nicméně teď jsem si fakt užila třeba "ošetřovatelskou" kapitolu před závěrem - naznačuje, kam mohla Astrid Lingren se svým smyslem pro ironií ve zdánlivě idylickém příběhu dojít.

Lenka339
Lenka339
15.03.2022 5 z 5

Kniha mého dětství. Moje milovaná kniha, přečtená mockrát a řádně ohmataná. Má čestné místo v mojí knihovně. Ráda jsem si ji přečetla znovu a chystám se jí začít číst vnoučatům.
V první třídě mě bohužel paní učitelka čtení velmi znechutila, ale milá a chápavá paní knihovnice Benešová mi půjčila právě tuto knihu a tato kniha mě přivedla znovu ke čtení. A díky ní jsem začala často navštěvovat knihovnu a hodně číst. Moc ráda vzpomínám na toto období.

K.Katynska
K.Katynska
06.03.2022 5 z 5

Milovaná knížka z dětství, sladká vzpomínka na DOL v Bukovanech, odkud jsem si ji vypůjčila. “Exotické” švédské prostředí mě fascinovalo. Měla bych si ji koupit, zaslouží si v mojí knihovně čestné místo :-) Ještě že v letošní Čtenářské výzvě bylo téma “Kniha z mého dětství”, moc ráda jsem se k ní vrátila.

JankaV80
JankaV80
01.03.2022 5 z 5

Stejně jako mnoho jiných, ani já jsem u tématu "kniha z dětství" nezaváhala a sáhla jsem po Dětech z Bullerbynu. Kniha mě doprovázela ve školce, při odpoledním odpočívání po obědě, a druhý rok ve škole, kdy jsme ji četli s paní učitelkou při hodině čtení.
Různá dobrodružství 6 dětí z Bullerbynu tak, jak je znají někteří z nás (bez mobilu, bez počítačů, ...) a jaká by mělo poznat každé dítě. Je to kniha opravdového dětství.

markulina711
markulina711
24.02.2022 5 z 5

Kniha mého dětství. Dostala jsem ji od Ježíška v první třídě. A od té doby četla asi stokrát. Teď ji dokolečka čtu svým dětem, které ji taky milují. Položí mobily, ignorují WiFi a poslouchají příhody staré 75 let.

dennydee
dennydee
21.02.2022 5 z 5

Přečteno asi 3333333x, moje nej knížka v dětství :)

kykiryki28
kykiryki28
18.02.2022 5 z 5

Je to sice dětská kniha, ale když jsem zjistila, že jedno z témat čtenářské výzvy je "kniha z dětství", sáhla jsem okamžitě po Dětech z Bullerbynu.
Vlastně mě právě tato kniha přivedla ke čtení a díky ní jsem začala často navštěvovat knihovnu. Moc ráda vzpomínám na toto období. A doufám, že knížky od Astrid Lindgren budu jednou číst mým dětem!

Pajina68
Pajina68
16.02.2022 5 z 5

Taky moc krásná knížka. Četla jsem ji jako holka a pak koupila i pro své děti, stále ji máme doma a doufám, že bude bavit i moje tři vnoučata. Už se těším, až jim ji budu číst.

efka.saf
efka.saf
07.02.2022 5 z 5

Tahle kniha je láska. Nejdřív mi knihu čítávali rodiče, pak jsem ji četla sama zamilovaná do ilustrací Heleny Zmatlíkové, ale nejvíc jsem ji milovala v audio dramatizaci na kazatě. Příběhy jsem poslouchala večer co večer, až můj brácha mě i Bullerbyn doslova nesnášel. Co mi přijde ale neuvěřitelné, je to, že když jsem četla knihu asi po (odhadem) 25 letech, kapitoly, které byly namluveny na kazetě, se mi vybavovaly téměř doslova a já jsem z hlavy mohla dokončit téměř každou větu. Je opravdu neuvěřitelné, jak silné stopy ve mě příhody šesti kamarádů zanechaly!
A co se knihy týče, je to kouzelné dílo! Nádherné a duši hladící. Při své práci v MŠ se mi dostává do ruky řada moderních knih pro děti a mnohé jsou opravdu dobré. Plné víl a skřítků, kouzelných zvířat i rostlin, dětí zlobících i napravených, ale málokdy se setkáte prostě jen s "dětmi". Bullerbyn je kouzelně naivní vyprávění o běžných radostech a strastech hodných a slušně vychovaných dětí žijících na venkově uprostřed lesů a přírody. Jak je možné, že to je tak dobré? I po tolika letech a pro tolik generací? Na tohle asi musí být spisovatel prostě génius, nic jiného mě nenapadá. Děkuji paní Lindgrenová!

xena2711
xena2711
06.02.2022 5 z 5

Knihu jsem četla jako dítě několikrát. Moje milovaná. Poté jsem také vícekrát četla synovi, který si ji zamiloval. Nádherné ilustrace a překrásné příběhy skupinky dětí.

Sandik
Sandik
04.02.2022 5 z 5

Četl jsem už asi po páté, z toho v dospělosti s dětmi už nejméně po třetí a stále je to stejně skvělé! Učiněný zázrak navíc je, že to baví nejen děti ale i dospělé. Co k tomu napsat víc?

Štěpinambura
Štěpinambura
31.01.2022 5 z 5

Astrid Lindgren mě provází již od dětství, má můj největší obdiv. Krásně popisuje dané situace a vtipnost ji nechybí, je škoda, že už mezi námi není.

Magrata15
Magrata15
31.01.2022 4 z 5

Milá knížka, úžasné ilustrace. Taková pěkná vzpomínka na dětství. Bohužel je znát, že nejsem cílová skupina a knížka mi nedávala to,co jsem s ní zažívala v dětství.
Pro děti rozhodně doporučuji.

tulipi
tulipi
29.01.2022 5 z 5

Jako malá jsem tuhle čtvercovou knížku s ilustracemi Heleny Zmatlíkové milovala (jako mnoho dalších) a četla stále dokola.
Svým dětem jsem ji pořídila i jako audioknihu (čte Libuše Šafránková) a úspěch se opakoval - zamilovala se, myslím, další generace...
Všem mohu vřele doporučit, mám pocit, že je to čtení, které prostě nestárne.

tuommo
tuommo
27.01.2022 4 z 5

38 let na to koukám v knihovně... ty ilustrace jsou báječné, pamatuji si je z dětství, ale nikdy mě nelákalo číst příběhy vesnických děcek, navíc z pohledu holky. Ach, jaký jsem byl ignorant (řekla by Lisa).

Ale až s vlastními dětmi jsem prozřel:-)... příběhy jsou milé, jednoduché, dětské a dost jsme se nasmáli... nečekejte, přečtěte to!

Monike
Monike
23.01.2022 5 z 5

Diky CV jsem se dostala k teto knizce z meho detstvi :-) Ja ji proste miluji a moji kluci chteli kazdy vecer rychle do postylky, abychom mohli cist o pribezich teto sestice deticek.

iLuciferie
iLuciferie
18.01.2022 5 z 5

Musím přiznat, že si knížku z dětství vůbec nepamatuji, ale pro malé děti je to pěkné čtení.