Děti z Bullerbynu

Kniha vypráví o 6 dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání vodníka u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého si ostatní děti přivlastnily.

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/64445/deti-z-bullerbynu-K7I-64445.jpg 4.63405
Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno:, Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn (1947)

Počet stran:262
Náklad:20 000 ks
ISBN:13-885-KMČ-004

Kniha Děti z Bullerbynu

FilDaV

Už od tří let, kdy nám poprvé maminka četla tuhle knihu Děti z Bullerbynu čteme asi jednou za tři roky, protože neuvěřitelná atmosféra poklidného venkovského statku a dobrodružství dětí zaujme každou generaci. My jsme samozřejmě fandili klukům (Lasse, Bosse, Olle), i když samozřejmě skoro vždy nechala paní Lindgrenová vyhrát holky (Lisa - vypravěčka, Britta, Anna). Ale ať už to dopadlo jakkoliv, tohle je prostě navždy naše klasika a jedna z nejlepších knih, které jsme kdy měli možnost (nebo spíš čest) přečíst. Přečíst tuhle knihu je pro nás čest!

ArwenAragorn

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek. Četla jsem ji pořád dokola

PhoebePollard

Kniha, která nestárne. Knihu jsem četla asi ve druhé třídě a hned jsem si jí zamilovala, takže když ji později dostala sestra k Vánocům, pořád jsem jí ji kradla. Tenhle příběh je prostě perfektní...

Liilith

Tuto klasiku dětské literatury doporučuji každému rodiči, který chce mít doma kvalitní a inspirativní čtení pro své děti.

certik003

Milé příběhy o partě dětí, příběhy jsou krátké, takže by pro menší děti neměl být problém je číst. Pro mě to byla hezká vzpomínka na dětství.

Anie94

Srdcovka z dětství a miloučký návrat do dětských let. Až budu mít děti tak určitě jim pořídím do knihovničky.

Knihomolka582

Tahle knížka mi, když jsem byla menší hned přirostla k srdci.Krásně se to četlo,nádherné ilustrace.

LucKys

Nejčtenější kniha mého dětství