Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64445/bmid_deti-z-bullerbynu-K7I-64445.jpg 5 4587 628

Kniha vypráví o šesti dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na Indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání hastrmana u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého i ostatní děti považují za dědečka vlastního.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Příběhy

Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn , 1947

Anitram22
Anitram22
17.01.2022 5 z 5

Kdo by tuto knihu neměl rád. Strašně ráda na ni vzpomínám. Má čestné místo v knihovně v dětském pokoji.

Meda77
Meda77
17.01.2022 5 z 5

Ačkoliv je tahle suprovka určená pro publikum menšího vzrůstu,kniha se stala legendou a myslím, že oprávněně. Mnoho z nás dospělých si na ni pamatuje i po tolika letech, což svědčí o kvalitě knihy i autorky. Tady to musí jít až na 5hvězd.

smardice
smardice
09.01.2022 5 z 5

Kouzelná kniha, ze které vyzařuje šťastné a bezstarostné dětství dětí z Bullerbynu. Nádherně lidsky poutavý příběh, který Vám, i když nechcete, vykouzlí úsměv na tváři od začátku knihy až do konce.

Pisquosus
Pisquosus
05.01.2022 5 z 5

Já tuto knihu milovala jako dítě, je stejně super i v době, kdy mám sama děti, kterým ji čtu. Ilustrace od paní Zmatlíkové jsou nádherné!

Vendy1993
Vendy1993
05.01.2022 5 z 5

četla jsem Děti z Bullerbynu jako malá a moc se mi to líbilo....jsou tam věci i k poučení, pobavení....v podstatě taková oddechová knížka ;)

jan0223
jan0223
04.01.2022 5 z 5

Naprosto skvělá knížka o příhodách dětí. Jako kluk jsem ji četl snad milionkrát a chystám ji představit i mým dětem. Je to prostě klasika a obrázky Heleny Zmatlíkové celou knížku jen podtrhují.

borupet
borupet
04.01.2022 5 z 5

Úžasná kniha mého dětství. Moje oblíbená s nádhernými ilustracemi Heleny Zmatlíkové. Četla jsem ji jako dítě a nyní znovu, s mým synem, kterému se také moc líbí. A já jsem se díky němu přenesla zase zpátky do svého dětství... Tato knížka by neměla chybět v žádné (dětské) knihovně.

Hoblinka
Hoblinka
01.01.2022 5 z 5

Miluji!

oli2001
oli2001
21.12.2021

Úžasná kniha, jako dítě jsem ji četla snad desetkrát :)

martin_aston
martin_aston
13.12.2021 5 z 5

Krásne príbehy detí zo švédskeho vidieka. Ide u nás stále dookola, či z knihy, či z audio knihy. Pre mňa vrchol tvorby Astrid Lindgrenovej.

Kika28
Kika28
28.11.2021 5 z 5

Skvělá knížka s příběhy a dobrodružstvím, které prožívá šest dětí. Příběhy jsou krásné a místama i vtipné. Příběhy skvěle doplňují ilustrace od skvělé ilustrátorky Heleny Zmatlíkové. Tuhle knížku prostě miluju.

Luvy
Luvy
12.11.2021 5 z 5

Absolutní srdcovka!

Lassie777
Lassie777
06.10.2021 5 z 5

Kdo by zapomněl na Děti z Bullerbynu. Na krásná, milá dobrodružství šesti kamarádů. Tuto knížku jsem četla několikrát, ale ráda bych si ji přečetla znovu a znovu. Děti z Bullerbynu by neměly chybět v žádné knihovničce. Tento příběh patří mezi moje nejoblíbenější srdcovky ️.

Dejna07
Dejna07
27.09.2021 5 z 5

Naprosto geniální dětská kniha. Milovala jsem ji jako malá a nyní, když jsem ji četla dětem, tak jsem se nejednou od srdce zasmála. Autorka umí půvabně vylíčit dětskou naivitu.

SlamLenka
SlamLenka
11.09.2021 5 z 5

Jeden z titulů, které jsem si jako dítě opravdu zamilovala. Než jsem se do ní letos zase pustila, pamatovala jsem si sice jen pátrání po pokladu a následný nález černých perel, ale atmosféra dětských příběhů a nesčetných dobrodružství se ve mně tehdy vážně usadily. Jsem moc ráda, že jsem se opětovným čtením zase mohla vrátit do svých dětských let a prožít to s těmi šesti znovu.
Detailní představování knihy asi nemá smysl (předpokládám, že většina z vás ji zná), takže jen v kostce: v Bullerbynu stojí jen tři domky, v nichž žije celkem 6 dětí. Vypravěčkou je Lisa, jedna ze tří bullerbynských děvčat, která spolu se stejným počtem chlapců prožívá spoustu dobrodružství. I když se příběhy, které svým dětským pohledem na svět vypráví, odehrávají ve Švédsku, nemají daleko k tomu, co může dítě zažívat i v našich luzích a hájích. A to je na tom asi to nejkrásnější!
Možná se vám podobně jako mně, než jsem absolvovala rereading, nevybavuje moc z toho, co všechno Lisa, Olle, Bosse, Lasse, Britta a Anna zažili, ale vsadím se, že se vám určitě vybaví, jak krásně je kniha ilustrovaná. Helena Zmatlíková dala podobu spoustě mých dětských hrdinů, Děti z Bullerbynu nevyjímaje.
Astrid Lindgren můžeme bez dohad zařadit mezi ty nejlepší autor(k)y dětské literatury. Jako malá jsem vedle Lisiny party zbožňovala třeba její Pipi Dlouhou punčochu.
A ještě zajímavost na konec: předobrazen Bullerbynu byla autorce osada Sevedstorp, která je jejím rodištěm, ale příhody, jimiž se při psaní inspirovala, prožila v Näsu, kde později vyrůstala. Spisovatelčin bratr Gunar se zase promítl do postavy Lasseho.

Jana512
Jana512
31.08.2021 5 z 5

Na poličce jednoho nádraží se objevila kniha, kterou jsem znala z vyprávění mých synovců. Četli ji, když byli malí a moc si ji chválili. A tak jsem byla zvědavá, co je tak na knize přitahovalo. Vypůjčila jsem si ji, a musím jím dát za pravdu, že je to kniha plná kouzla z dětských hrátek a dobrodružství, které prožívá skupinka dětí. Bydlily na třech statcích, které byly vedle sebe a které jim umožňovaly prožít různá dětská dobrodružství. Autorka zachytila kamarádskou atmosféru mezi děvčaty a kluky. Kluci se často vypínali nad holky, ale ty se jen tak nedaly. Knihu zdobí krásné ilustrace Heleny Zmatlíkové, která ilustrovala řadu dětských knih.

Pauvka
Pauvka
25.08.2021 5 z 5

Moje srdcovka!

andrea7191
andrea7191
16.08.2021 5 z 5

Po letech jsem si to pustila jako audio a za ty roky, kdy jsem ji četla, neztratila nic z toho hezkého. Jsou knihy, které upadnou v zapomnění, ale knihy, jako je tato, kterou snad držel v ruce každý, se to stát nemůže.

Marcela_Hrubá
Marcela_Hrubá
05.08.2021 5 z 5

Když jsem tuhle knížku zahlédla hned jsem si vybavila své 11 leté já, které leží u babičky na zahradě a čte si. Astrid Lindgren je skvělá spisovatelka, děti z Bullerbynu a Pipi Dlouhá punčocha jsou moje dětství. Na tuhle knížku nedám nikdy dopustit, měla jsem jí moc ráda a stále na ní mám jenom ty nejlepší vzpomínky.

Munchkin451
Munchkin451
26.07.2021 2 z 5

Základka..čtení před třídou bylo pro mě sice utrpení ale některé příběhy byly milé a kniha má pěkné ilustrace.