Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64445/bmid_deti-z-bullerbynu-K7I-64445.jpg 5 4598 631

Kniha vypráví o šesti dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na Indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání hastrmana u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého i ostatní děti považují za dědečka vlastního.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Příběhy

Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn , 1947

Yves
14.09.2015 5 z 5

Když jsem přijela jednou v létě k babičce na prázdniny, tak mi tuhle knížku doporučila. Od té doby mnou byla přečtena nespočetněkrát a dokonce i dnes do ní ráda nahlédnu. Je kouzelná, moudrá a velice čtivá.

Legáček
13.09.2015 5 z 5

heská kníška sice jsem ji ještě ne dočet ale heská

Jessica007
09.09.2015 5 z 5

Toto je jedna z nejoblíbenějších knížek mého dětství a mám ji moc ráda dodnes. Četla jsem ji moc ráda a líbilo se mi, že jsou v ní příběhy dětí, které se skutečně mohly a mohou stát, že to nejsou nějaké fantazie. Knížka je psaná moc hezky. Je vhodná pro začínající čtenáře, má větší písmenka. Je vhodná jak pro dívky, tak pro kluky. Doporučuji, aby si ji přečetly všechny děti - a nemusí to být jen začínající čtenáři, mohou být i větší. Nádherná, skvostná knížka, kterou opravdu mohu jen a jen doporučit. Neměla by chybět v žádné dětské knihovně - a je to knížka, kterou si člověk většinou ponechá i v dospělosti a pak ji zase mohou číst jeho děti, moje dcera si ji taky přečetla a moc se jí líbila. Naprosto skvělá knížka, mám pro ni jen samou chválu

lenka4091
08.09.2015 5 z 5

Nádherná kniha mého dětství, miluju ji do dneška.Nemá chybu.

Etelea
08.09.2015 5 z 5

Poprvé jsem četla jako malá a teď jsem předčítala vlastním dětem(holčičky 8 a 5 let). Postupně jsem se vrátila do svých dětských let a bavilo mě sledovat, jak moje dcerky hltají každou kapitolu a prosí o další a další. A vždycky jsem jim po čtení říkala - Vidíte, jak se dokázaly děti zabavit bez tabletu, počítače a televize?

Merynkaw
24.08.2015 5 z 5

Krásná četba a děti 6 a 8 let moc bavila.

Gold351
22.08.2015 4 z 5

První opravdová kniha, kterou jsem jako prvňák celou přečetla. Pak ještě mnohokrát.

aleachim12
13.08.2015 5 z 5

Tato kniha byla můj první docela tlustý svazek, který jsem přečetla hned, jak jsem se naučila pořádně číst. Pak jsem jí četla pořád dokola až jsem jí nakonec uměla skoro nazpaměť.

sBety
20.07.2015 5 z 5

Díky paní Lindgrenové máte možnost prožít ty nejkrásnější dobrodružství jaké si dítě může představit:) Musím si ji znova projít!

reader.007
19.07.2015 5 z 5

Téhle knize se prostě nedá vytknout vůbec nic (když pominu to, že jsem sama nevyrostla v Bullerbynu). Kolikrát jsem ji četla nevím, ale z celé mé dětské knihovny je to každopádně ten nejohmatanější svazek a i když jsem ji už pár let neměla v ruce, mnoho pasáží bych pořád ještě mohla přednášet :-)

barynka15
18.07.2015 5 z 5

Na tu knihu se nedá zapomenout. Doufám, že se k ní ještě někdy vrátím. Vzpomínka na mé dětství.

steph.tey
08.07.2015 5 z 5

Jedna z mých prvních knížek, která se mi líbila natolik, že jsem si ji četla sama. Co dodat, když jsem ze čtením začínala.

tisha8409
02.07.2015 5 z 5

Takhle by měly žít všechny děti. Tato kniha ( a všechny autorčiny) je něco,co prostě musíte předávat dalším generacím dál.

amelie.m
25.06.2015 5 z 5

Nádherná srdcovka z dětských let. Není mnoho knih, které se promění v nezapomenutelné. Tato ano..

Enehy
19.06.2015 5 z 5

V šesti, desíti, patnácti nebo dvaatřiceti, je to jedno, tahle kniha je pořád skvělá.

marcela6183
07.06.2015 5 z 5

Moje srdcová láska a trauma mých rodičů. Dostala jsem na Vánoce 1988 (jo, správně!), začala jsem číst skoro okamžitě a dočetla ještě před pololetním vysvědčením. Pak jsem dlouho řvala, protože to skončilo, až jsem donutila zoufalé rodiče, aby mi k únorovým narozeninám koupili Ronju :-D
Dodneška vidím ty praštěné ilustrace tří chaloupek. Dokonce jsem sousedku donutila natáhnout u nás mezi balkony na barácích provázek a posílaly jsme si po něm dopisy:-)
Nechápu, že taková neskutečná dáma literatury pro děti s úžasným slovním projevem a pohledem dětskýma očima, nedostala Nobelovu cenu za literaturu s odůvodněním, že je "málo dětská". Kdo, když ne ona?

Radegast2
21.05.2015

Miluju díl Anna a Brita jdou nakupovat.Jak pořád chodili tam a zpátky

Sláča
20.05.2015 5 z 5

Tato kniha mě provázela přes celé dětství (i pubertu :o))), nyní v pokračuji - čtu ji velice ráda svým dětem, Ti ji taktéž milují.
Děti z Bullerbynu a Pipi Dlouhá punčocha - pro mě nejhezčí dětské knížky (z těch co jsme četla)

Mikik
19.05.2015

Jedna z nejkrásnějších knih pro děti. Ale možná i dospělé. Já se k ní i teď vracím a ráda si s ní zavzpomínám na dětství:-)

Absinth_fairy
08.05.2015 4 z 5

Čteno Paní učitelkou na ZŠ, maminkou a nakonec mnou v mých sedmi letech- některé pasáže a kapitoly jsem si dokonce četla i víckrát :).