Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64445/bmid_deti-z-bullerbynu-K7I-64445.jpg 5 4600 631

Kniha vypráví o šesti dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na Indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání hastrmana u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého i ostatní děti považují za dědečka vlastního.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Příběhy

Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn , 1947

Rup
08.06.2023 4 z 5

Takové roztomilé povídání spíše pro předškoláky, leč kdo na tom nevyrostl, tomu to nic neřekne. Pro cílovou skupinu doporučuji.

Drakobrouk
03.06.2023 5 z 5

Je to o dětech, které žijí na samotě v lese, asi hodinu cesty pěšky od vesnice. Líbí se mi na tom, že tam není žádný celkový příběh, ale je to o tom, co postupně zažívají. Nejvíc se mi líbilo, když šli lovit raky a museli si na noc postavit domečky a kluci dělali rámus, aby to vypadalo, jako že tam je vlkodlak.
Zažívat věci jako oni bych nechtěl, protože chodit do školi a ze školi každý den 2 hodiny by byla otrava. Moje 20 minutová cesta do neškoli autobusem bez kamarádů mi stačí :).

Forestwalker
30.05.2023 5 z 5

Přečtení knihy jsem velice dlouho odkládal a dostal jsem se k ní teprve teď, kdy ji v rámci rodiny musíme posunout zase o dům dál. V době mého dětství to byla kultovka, kterou kromě mne četl každý a o které se neustále mluvilo ve škole. A musím uznat, že ta knížka je výborná, příjemná a že chápu, proč se dětem líbí. Ohlédnu-li se zpátky, vlastně jsme v té době měli hodně podobné dětství jako hrdinové knížky, snad byla trochu jiná forma, ale obsah ne. A tak chápu, že se v ní tehdy leckdo dokázal najít.

Smolař
08.05.2023 5 z 5

Kvalitní literatura pro děti. Zejména pro ty menší. Už se těšim, až moje prťata povyrostou do věku, kdy budeme spolu číst.

knihomolka_jaja
26.04.2023 5 z 5

Tohle je knížka, u které jsme se bavili a smáli všichni a to dlouho a nahlas!

Lasse, Bosse, Lisa, Anna, Britta a Olle jsou nezapomenutelná šestka a myslím, že se mi po nich bude stýskat. Vzpomínám si na čtení knihy ještě ze školní lavice, ale teprve se svými dětmi jsem si ji přečetla celou.

Na děti má kniha rozhodně pozitivní vliv. Nejen že se smějí a čtení si užívají, ale také se učí a inspirují. Venku si pak hrají jako děti z Bullerbynu, vymýšlejí si vlastní dobrodružství a zabaví se s málem. V dnešní době, kdy děti často sedí u počítače, telefonu či tabletu jsou takové knihy více než potřeba, protože jim připomínají, že život a to opravdové dobrodružství nezažijí zavření doma u televize, ale tam venku... v lese a na louce, na zahradě, u rybníka nebo potoka...

Opravdu doporučuji! Je to jedna z nejlepších dětských knih, co jsem s dětmi doposud četla.

darbujan8924
18.04.2023 5 z 5

Jak stárnu :), tak se rád vracím ke knížkám svého dětství.
Jsou určité knihy, které nikdy neomrzí a to je právě případ této knížky.

LubosHacala
05.04.2023 5 z 5

Moje nejoblíbenější dětská kniha :)

RanMori
22.03.2023 5 z 5

Přečteno asi 10x a nejméně ještě 10x přečteno bude :)

Atlantis
15.03.2023 3 z 5

Kdysi dávno jsem dal z nostalgie plný počet. Teď jsem ale Děti z Bullerbynu četl znovu se svojí dcerou a víte co? Ono to zase až tak úžasné není. Bezpochyby nejlepší je třetí část, která předpokládám vyšla až s nějakým odstupem. V ní jsou děti vtipné, aktivní, uštěpačné. Prostě zábavné. Ale jinak? Ve většině ostatních příběhů je to vše tak strašně cukrkandlové, až to čtení bolí. A i na dceři bylo vidět, že nadšením do stropu neskáče. Takže je mi líto, paní nostalgie, ale tady půjdu s hodnocením dolů.

Iwíček
04.03.2023 5 z 5

Dnes jsem dočetla tuto krásnou dětskou knihu, kterou jsem již četla před léty a teď jsem se ráda do svých dětských let vrátila. Četba knihy mě moc bavila. Nadchl mě jednoduchý jazyk, který byl použit. Pro děti je to rozhodně přívětivé čtení. Jen si pamatuji z dětství, že mi dělalo problém čtení cizích názvů, ale i s tím se dá pracovat. Musím konstatovat, že toto dílo je rozhodně povedené. Zamilujete si i kouzelné ilustrace známé české malířky a ilustrátorky Heleny Zmatlíkové.

mcabr
27.02.2023 5 z 5

Úžasná, skvělá, dá se číst pořád a nikdy neomrzí.

Finskej
20.01.2023 5 z 5

Nesmrtelná klasika dětské literatury, která se dá číst pořád dokola a to i ve chvíli, kdy jsou dítěti už desítky let (jak sám na sobě zjišťuji). Zdaleka ne každý už ví – a je užitečné to vědět – že Děti z Bullerbynu naprosto okouzlujícím způsobem načetla Libuše Šafránková: https://bit.ly/3kxNIBO

michaela.22
09.01.2023 5 z 5

Knihu jsem jako dítě milovala a občas po ní sáhnu i v dospělosti. Je skvělá a člověka dokáže vtáhnout do jeho dětství. Doporučuji.

sabina5156
20.12.2022 5 z 5

Knihu jsem milovala hlavně kvůli paní Zmatlíkové. Že bych si příliš pamatovala příběhy a jednotlivá dobrodružství, to bych neřekla. Ke knize se sama za sebe jistě už nevrátím. Jednou snad za někoho menšího, než jsem já.

Bea506
05.12.2022 5 z 5

Je to oblíbená kniha mého dětství. Teď jsem ji četla znovu a vlastně musím napsat, že je pořád stejně dobrá. Chtěla bych někdy žít chvíli s Annou, Brittou a ostatními, starat se o zvířata na farmě, brodit se do školy sněhem a zažívat všechna ta obyčejná-neobyčejná dobrodružství. Škoda, že už nejsem malá...

RMarkéta
30.11.2022 5 z 5

Tak takovou knihu už dnešní děti asi těžko poberou. Nikdo tu nehoní draky, nelítá na koštěti a načaruje. Nepoužívá se tu facebook, internet a ani mobilní telefon. Balzám pro duši v dnešní bláznivé době. Příběh je napsán poměrně jednoduchou formou. Vypráví ho sedmiletá dívenka, která se svými kamarády z malé vesničky prožívá nejrůznější dobrodružství, všichni si to užívají a já samozřejmě s nimi. Ilustrace paní Zmatlíkové jsou kouzelné a lehce zapomatovatelné,

Lipshine
06.11.2022 5 z 5

Kniha mého dětství. Jak hlídali malou Kerstin a jak šli s Annou nakupovat naprosto nejlepší. :D

Vikuška185
16.09.2022 5 z 5

Krásná kniha, kterou jsem znala jen jako název a až se svými syny (5 a 8 let) jsem jí četla poprvé. Všechny příběhy byly poutavě napsané, vtáhly do děje a i když takové dětství dnešní děti nemají tak dětské radosti a starosti jsou pořád stejné a tak je kniha vlastně stále aktuální. Mám moc ráda knihy paní Lindgrenové, tato je spolu s knihou Emilovy skopičiny jedna z našich nejoblíbenějších.

Leona333
15.09.2022 5 z 5

Tak jsem zase dělala pro jednou v knihovně pořádek a nečekaně se mi do rukou dostala kniha, co kniha?! Jednalo se totiž, o nejlepší severský, dětský "thriller" všech dob. ; ) Rázem se mi před očima vynořila celá, severská parta dětí z Bullerbynu. Lasse, Bosse, Lisa a jejich kamarádi Olle, Britta a Anna.
Znovu se mi lehce zrychlil tep, když jsem si vzpomněla na příhodu, kdy Lasse lovil zubry..., nebo když se Ollovi viklal zub. No a do Třešňové společnosti, se už taky zřejmě nedostanu - mě nepozvou, neb ta je určená hlavně dětem. Nám dospělým, zůstanou na tuhle úžasnou knížku, plnou dobrodružství, jen ty nejkrásnější vzpomínky...

jan.para
14.09.2022 5 z 5

Milé čtení určené pro mladší čtenáře. Moc dobře si vzpomínám, když jsme knihu četli ve 3. třídě.