Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu

Kniha vypráví o 6 dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání vodníka u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého si ostatní děti přivlastnily....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/64445/deti-z-bullerbynu-K7I-64445.jpg 4.62963

Děti z Bullerbynu (1.)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn (1947)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

danny_21

Klasika povinné četby prvního stupně. Pořádně jsem se do ní začetl až někdy na druhém stupni a přišla mi už hodně dětská, tím spíš že kolem mě poletovaly akčnější Mayovky, Verneovky, Foglarovky, KODovky a jim podobné dobrodružné příběhy - 80 %

emma24

Četla jsem jí já, četly jí moje děti, tak schází ještě vnoučata. Helena Zmatlíková tuto knihu krásně ilustrovala a to myslím hodně přispělo k její čtivosti.

Basta1912

Knížka mého dětství, ke které se ráda vracím i teď, protože je perfektně napsaná, neřeší se tu žádné soudobé hlouposti, přesto je kniha snad srozumitelná i dnešní generaci dětí. Skvělé ilustrace H. Zmatlíkové knihu perfektně doplňují

Lynxova

Četla jsem ji několikrát jako dítě a posléze všem svým dětem před spaním. Troufám si tvrdit, že je to nejkrásnější dětská knížka, co jsem poznala. A už se těším, až ji budu číst vnoučatům. Milé příběhy, prostředí a postavy, napsáno tak věrně, že jsem toužila zažívat totéž co hlavní hrdinové, žít jako oni :) Švédská literatura je mi zkrátka velice blízká a paní Lindgrenová se o to zasloužila asi nejvíce.

Nelasp

Srdcová povinná četba na základce. Příběhy kamarádů ze švédského venkova mi učarovaly.

potika

Moje srdcovka dodnes.

JackieDecker

Četla jsem knihu ve škole v rámci povinné četby, tehdy jsme ji přečetli úplně celou, ale jediné co si z knihy pamatuji byla scéna s mlhou. Kniha mi přišla nic neříkající a chování dětí neuvěřitelné. Což samozřejmě bylo způsobeno jak rozdílem generačním tak prostředí. Když vyrůstáte ve městě, těžko vám budou blízké strasti a radosti vesnického života. Nemyslím si že je kniha špatná, ale mě samotnou zkrátka nijak neoslovila a nezanechala ve mě žádný dojem.

Tereziee

Nádherná knížka. Četla mi ji mamka, když jsem byla malá a dodnes se k ní ráda vracím i sama v dospělosti. Už se těším, až ji budu číst svým dětem.

Johanečka

Klasika mého dětství, dodnes si pamatuji některé části nazpaměť.

Fanny-nka

Ač jsem nebyla velký fanoušek hromadného čtení na základce, kde jste přečetli 3 věty a pak se snažili neusnout, než na vás opět došla řada, Děti z Bullebynu jsem si zamilovala už tehdy. Teď jsem se k nim vrátila prostřednictvím povinné četby a opět jsem se nesmírně pobavila a nechala se vtáhnout do úžasně dobrodružného dětského světa. Knížka je tak krásně věrohodně napsaná, až je skoro neuvěřitelné, že nevznikla přímo z pera sedmiletého děvčete. Myslím si, že se Astrid Lindgrenové povedlo vytvořit nadčasové dílo, které potěší ještě spoustu generací.

HDosoudilová

Tohle je moje nejoblíbenější kniha dětství. Také první kniha, kterou jsem přečetla úplně sama. Doma mám salátové vydání ještě po mé mamce a babičce, ale právě v tom je to kouzlo. Je čtená minimálně stokrát a ještě bude. Moje srdeční záležitost.

Faustka

V dětství mi Děti z Bullerbynu nějak unikli, tak teď to doháním. A taky je to dobrý tip do výzvy. Skandinávie už má totiž dost překriminováno.

adlenka

Srdcová záležitost. V dětství jsem četla mnohokrát, teď čtená dětem. Musím říct, že nahlas se čte trochu hůř, než sama pro sebe, ale dětem se v mém podání líbila :-)

bekule

Milovaná dětská kniha kterou jsem sama četla mockrát,moje nejmilejší od Astrid Lindgren

Petroff

V dětství splnila účel a k tomu dala navrch hromadu dětských drobných dobrodružství, malebnost 3 domů na samotě a nezkažený, ničím nepoznamenaný čistý dětský pohled na svět.

Nádherná kniha pro děti, plná zajímavých dobrodružství. Četla jsem ji - v daném věku samozřejmě ;-), opakovaně.

slimáčik

Moja dcéra počas štúdia na Pedagogickej vysokej škole v rámci predmetu(pre ňu ako "ďalšogeneračnú" knihomoľku naobľúbeňejšom :D) prečitala mnoho kníh pre deti. To s akým zápalom a nadšením hovorila aj o tejto, ma podpichlo k činu. Prečítala som si ju a....stala som sa opäť (aspoň nakrátko) dieťaťom! ;D

Hufendy

Knížka mého dětství :D. Pěkně napsaná, srozumitelná. Moc ráda se k ní vracím. Je to moje srdcovka :)

gnocchi

První školní četba ve druhé třídě, úžasně napsané. Četla jsem svým holčičkám a teď se chystám s Dětmi z Bullerbynu i na svého vnuka ;-)).

petra.kind

Srdcová záležitost z dětství. :) Doteď si vzpomínám, že poprvé jsem Děti z Bullerbynu četla o prázdninách u babičky, kdy jsem v její knihovně našla vydání, které patřilo mé mamce. Prostě nostalgie jak se patří. :) Určitě jedna z nejkrásnějších knížek pro děti.

madja

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, a čtu ji již poněkolikáté - dětem před spaním :o) a stále mě baví.

Ajinka126

Kdyža na děti z Bllerbynu vzpomínám, vybaví se mi hned titulní strana a hlavní postavy. Tohle je tka krásná literatura do prvních školních let. Top výběr. Čest a slávu autorce.

karolinalet

Snad moje úplně první knížka, kterou jsem četla sama. Stejně jako ostatní knihy od spisovatelky-milá, reálná, krásná.

Adelajda_4

Řekla bych, že tohle byla moje první knížka, četli jsme ji na prvním stupni ZŠ. Moc hezky a mile napsaná.

Sarq

Moje nejoblíbenější kniha v dětství. Přečetla jsem ji snad stokrát a naposledy svým dětem před spaním. Milý příběh odehrávající se tak před sto lety na švédském venkově.

Vladus9

Toto byla jedina knizka na 1. stupni ZS, ktera se mi opravdu jako jedina libila. Vedle ni Jirasek a Petiska nemeli proste sanci.

Janag

Moje nejoblíbenější kniha z dětství. Četla jsem snad 20x ;)

MOu598

Četla jsem několikrát dětem.
Nejhezčí knížka pro děti.
Krásné, optimistické.
Nemám, co dodat.

Jana283

Jak jen to Astrid Lindrenová dokázala, že tuhle knihu všichni tolik milujeme?
A že to přetrvává generace. Narozdíl od jiných knih mého dětství, které už mé děti neoslovily, jsme si Děti z Bullerbynu moc užili a četli je stále znovu.

Saphire

Knížka spolu s ilustracemi Heleny Zmatlíkové je opravdu moc pěkná :-), ještě i v dospělosti, když jsem si ji po objevení v knihovně přečetla znovu, se mi zpětně vybavily všechny ty příhody, které jsem hltala jako malá...