Děti z Bullerbynu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha vypráví o 6 dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání vodníka u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého si ostatní děti přivlastnily....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/64445/deti-z-bullerbynu-K7I-64445.jpg 4.63392
Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno:, Albatros (ČR)
Orig. název:

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn (1947)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (437)

Kniha Děti z Bullerbynu

Přidat komentář
PhoebePollard
18. května

Kniha, která nestárne. Knihu jsem četla asi ve druhé třídě a hned jsem si jí zamilovala, takže když ji později dostala sestra k Vánocům, pořád jsem jí ji kradla. Tenhle příběh je prostě perfektní...

Liilith
11. května

Tuto klasiku dětské literatury doporučuji každému rodiči, který chce mít doma kvalitní a inspirativní čtení pro své děti.

certik003
08. dubna

Milé příběhy o partě dětí, příběhy jsou krátké, takže by pro menší děti neměl být problém je číst. Pro mě to byla hezká vzpomínka na dětství.

Anie94
28. března

Srdcovka z dětství a miloučký návrat do dětských let. Až budu mít děti tak určitě jim pořídím do knihovničky.

Knihomolka582
21. března

Tahle knížka mi, když jsem byla menší hned přirostla k srdci.Krásně se to četlo,nádherné ilustrace.

LucKys
12. března

Nejčtenější kniha mého dětství

JessieEx
08. března

Jé, jak ráda jsem se k této knížce po asi 15-20letech vrátila. Bylo to jako setkání se starým známým. Četla jsem ji synovi večer před spaním na pokračování a vzpomínala, co pro mě tehdy znamenala. Popravdě, pro mě znamenala všechno. Jako jsem v pubertě žila seriálem Přátelé, tak jsem jako dítě žila Dětmi z Bullerbynu. Byli to pro mne kamarádi, které jsem ve skutečnosti nikdy neměla, vždy jsem byla spíš samotářský typ. O to více jsem dobrodružství známé šestky prožívala. I po tolika letech je považuji za nejlepší dětskou knihu a dojímám se nad společnými vzpomínkami.

gaaabi
02. března

To je nejhezčí knížka z mého dětství a první tlustá, kterou jsem četla. Potom ještě dvakrát...