Děti z Bullerbynu

od:

Děti z Bullerbynu

Kniha vypráví o 6 dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cesto... celý text

Kniha vypráví o 6 dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání vodníka u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého si ostatní děti přivlastnily. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/64445/deti-z-bullerbynu-K7I-64445.jpg 4.62866
Série:

Děti z Bullerbynu (1.)

Originální název:

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn (1946)

Žánr:
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (350)

Přidat komentář
gnocchi
12. srpna

První školní četba ve druhé třídě, úžasně napsané. Četla jsem svým holčičkám a teď se chystám s Dětmi z Bullerbynu i na svého vnuka ;-)).

petra.kind
08. srpna

Srdcová záležitost z dětství. :) Doteď si vzpomínám, že poprvé jsem Děti z Bullerbynu četla o prázdninách u babičky, kdy jsem v její knihovně našla vydání, které patřilo mé mamce. Prostě nostalgie jak se patří. :) Určitě jedna z nejkrásnějších knížek pro děti.

madja
30. července

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, a čtu ji již poněkolikáté - dětem před spaním :o) a stále mě baví.

Ajinka126
30. července

Kdyža na děti z Bllerbynu vzpomínám, vybaví se mi hned titulní strana a hlavní postavy. Tohle je tka krásná literatura do prvních školních let. Top výběr. Čest a slávu autorce.

karolinalet
19. července

Snad moje úplně první knížka, kterou jsem četla sama. Stejně jako ostatní knihy od spisovatelky-milá, reálná, krásná.

Adelajda_4
18. července

Řekla bych, že tohle byla moje první knížka, četli jsme ji na prvním stupni ZŠ. Moc hezky a mile napsaná.

Sarq
15. července

Moje nejoblíbenější kniha v dětství. Přečetla jsem ji snad stokrát a naposledy svým dětem před spaním. Milý příběh odehrávající se tak před sto lety na švédském venkově.

Vladus9
13. července

Toto byla jedina knizka na 1. stupni ZS, ktera se mi opravdu jako jedina libila. Vedle ni Jirasek a Petiska nemeli proste sanci.

Janag
12. července

Moje nejoblíbenější kniha z dětství. Četla jsem snad 20x ;)

MOu598
08. července

Četla jsem několikrát dětem.
Nejhezčí knížka pro děti.
Krásné, optimistické.
Nemám, co dodat.

Jana283
06. července

Jak jen to Astrid Lindrenová dokázala, že tuhle knihu všichni tolik milujeme?
A že to přetrvává generace. Narozdíl od jiných knih mého dětství, které už mé děti neoslovily, jsme si Děti z Bullerbynu moc užili a četli je stále znovu.

Saphire
04. července

Knížka spolu s ilustracemi Heleny Zmatlíkové je opravdu moc pěkná :-), ještě i v dospělosti, když jsem si ji po objevení v knihovně přečetla znovu, se mi zpětně vybavily všechny ty příhody, které jsem hltala jako malá...

Kerberos
01. července

Kniha ného dětství,která mě dost ovlivnila.

irmag
27. června

Miluju Děti z Bullerbynu!

Iljaajli
14. června

Miloval jsem ji jako malý, zbožňoval jsem ji, když byly starší dcery malé a mohl jsem ji číst před spaním a těším se, až bude nejmenší dcerka o kousek větší...
Astrid Lindgrenová je nejlepší autorka dětských knížek vůbec. Promiňte Bohumile Řího, nepsalo se mi to lehce.

knihomol5555458
09. června

Kniha kterou jsem kdysi četl snad 4 krát. Je to dobrá kniha.

PeM
07. června

Kniha mého mládí, moje ze všech nejoblíbenější....teď ji budu číst svým dětem :-)

VeronikaSas1
07. června

Tak diky ctenarske vyzve jsem se ke knize vratila po asi 20ti letech. Kniha se mi moc libila a diky ni jsem si zavzpominala i na sve detstvi. Uz ted se tesim,jak ji budu cist s dcerou.

princesse
06. června

Skvělé čtení. Právě jsme s dcerou dočetly a moc jsme se nasmály. Shodou okolností, když jsme začaly číst, začali seriál dávat ve Studiu Kamarád. Náhoda. Tato kniha by měla snad být přímo "povinná četba" pro každé dítě. Určitě rády doporučujeme.

SeverusSnape
02. června

Krásná dětská kniha s nádhernými ilustracemi od Heleny Zmatlíkové.Jízda do dětství

kní
31. května

Jednou, sotva jsme začali, řekl Lasse Ollovi:
"Petruska saldo bumbum."
A Olle mu odpověděl:
"Kolifink, kolifink."
A Bosse řekl:
"Mojsi dojsi filibom ararat."
Zeptaly jsme se, co tím myslili, a Lasse řekl, že je to taková zvláštní řeč, které rozumějí jenom kluci. Řekl, že pro holky je to příliš těžké.

Schwestrn
30. května

Tajně sním o tom prožít to, co prožili Anna, Lisa, Britta, Olle, Lasse a Bosse..

martas006
29. května

Pěkné, možná se k ní ještě vrátím, až syn povyroste, abych mu ji mohla přečíst :)

Tánička11
01. května

Když jsem ještě chodila do 3.třídy tak jsem u kamarádky viděla jsem jí a začetla se a tak jsem poprosila svoje rodiče či by mi tuto knihu nekoupily za týden mi ji daly jako překvapení doteď si pamatuji jak mě zavolali do obývacího pokoje a tam nenápadně na mě hleděli já jsem z počátku nechápala proč ale pak se mamka nenápadně koukla na stůl a tam ležela tak krásná kniha má ji tady s sebou s věnováním vím jak jsem byla nadšená a knihu s radostí četla i přesto že jsem se do tě doby knihám odpírala, pamatuji si že hned měsíc nato co jsem knihu dočetla jsme ji začali číst ve škole a já jako chytrá holčička věděla co bude dál krásný vzpomínky máte taky takové ?

havranice
30. dubna

Vím, že se dětem kniha líbí, ale já jako dospělá ji na rozdíl od jiných knih, které dětem čtu, vnímám prostě jako prázdnou nudu. S vypětím všech sil jsem dceři přečetla první část, k té další už jsem se nebyla schopná přinutit a řekla jsem dceři, že si to může dočíst, až se sama naučí číst. Já vím, že jsou tam pěkná přátelství těch dětí, že je asi pěkná právě ta milá všednost a běžná malá dětská dobrodružství, která spolu tak pospolitě prožívají - to vše bych měla ráda, ale mně tam prostě chybí nějaká hlubší myšlenka, přesah, nebo alespoň více propracované příběhy a zápletky. Mně to vše vyznívá strašně ploše typu - sáňkovali jsme, byla u toho sranda a taky jsme někdy spadli, konec ....Ale dceři se to líbilo. Mě to nezaujalo právě ani v mém dětství - holky o tom mluvily ve škole, tak jsem to zkusila (byla jsem nadšený čtenář), ale jako jednu z mála knih jsem to ani tehdy nedočetla..

MirijamFrankl
27. dubna

Krásná knížka.Čtena nejednou.

Atanone
27. dubna

Děti z Bullerbynu jsem dostala ke svým 27. narozeninám a byl to tehdy jeden z nejkrásnějších dárků. Do té doby jsem knihu jen marně sháněla. Ve vesnici,kde jsme bydleli,když jsem byla malá,se kniha v knihovně skoro nedala vypůjčit,protože jsem ji měla permanentně vypůjčenou já.

Terka_Bohmova
23. dubna

docela vtipná knížka doporučuju dětem :)

StihOMam
16. dubna

Neskutecna klasika s nesmrtelnymi pribehy, na ktere si jeste dnes radi zavzpominame. To je dilo, ktere nejde z hlavy vytesnit.

EvikU.
05. dubna

Jako dítě jsem tuto knihu hltala a i svým dětem ji četla. Povedená kniha, která se dá číst ve víc generacích.