Děti z Bullerbynu

kniha od:

Děti z Bullerbynu obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Kniha vypráví o 6 dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání vodníka u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého si ostatní děti přivlastnily....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64445/deti-z-bullerbynu-K7I-64445.jpg 4.63795
Žánr
Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn, 1947

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (520)

Kniha Děti z Bullerbynu

Přidat komentář
čuřil
09. dubna

Četl jsem jako dítě. Nedávno jsem si tuto knihu opět přečítal společně s dětmi.
Moc krásná knížka, krásné dobrodružné příběhy.

Alma-Nacida
17. března

Je to milá knížka, jako asi všechny autorčiny knihy, ale přece jen Pippi a Ronja u mě vedou o tu jednu hvězdu. :)


Nora759
16. března

Super knížka!

Čtenářka73
12. března

Moje srdcovka, ani nevím, kolikrát jsem ji četla. Nejdřív mi ji četla maminka, pak jsem si ji hodněkrát četla sama a později svým synům, kteří ji také milovali. Zvláště k vánočním kapitolám jsme se vraceli velmi často. Bohužel už mi z ní odrostli, ale už se těším, jak ji jednou budu číst vnoučatům. Skvělá je i audioknížka načtená Libuškou Šafránkovou.

Naďa2411
07. února

Děj nám vypráví sedmiletá Lisa. V období dvou let nám popisuje veselé příhody strávené se svými kamarády a sourozenci na malé vesnici Bullerbyn. Jsme svědky nejen typických dětkých her, které si můžeme díky této knize připomenout. Knihu doplňují krásné kresby nezapomenutelné paní Heleny Zmatlíkové. Tato kniha patřila v mém dětství mezi mé oblíbené, kdy jsem jí četla několikrát za sebou, a proto jsem si jí ráda přečetla z pohledu již dospělého člověka. Díky ní jsem zavzpomínala na mé dětství, trávené s mými kamarády venku v přírodě po celý den.

vojta888
25. ledna

skvělá kniha už jsem se nemohl dočkat až ji začneme číst ve škole.

Renatka11
18. ledna

Děti z Bullerbynu jsem si oblíbila už jako dítě, ale až jako dospělá, při předčítání mým dětem, jsem objevila, jak moc jsou vtipné! I ostatní knížky Astrid Lindgrenové miluju, ale Bullerbyn mi asi zůstane pořád nejbližší.

sandratea
13. ledna

Komunisty přeceňovaná kniha, přitom je tolik krásné dětské literatury, ta k nám ale ze Západu nesměla a tak všichni ochají nad Dětmi z Bullerbynu, jakožto vzpomínce na dětství.

1 ...