Děti z Bullerbynu

od:

Děti z Bullerbynu

Kniha vypráví o 6 dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání vodníka u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého si ostatní děti přivlastnily....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/64445/deti-z-bullerbynu-K7I-64445.jpg 4.62963
Série:

Děti z Bullerbynu (1.)

Originální název:

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn (1947)

Žánr:
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (368)

Přidat komentář
danny_21
17. října

Klasika povinné četby prvního stupně. Pořádně jsem se do ní začetl až někdy na druhém stupni a přišla mi už hodně dětská, tím spíš že kolem mě poletovaly akčnější Mayovky, Verneovky, Foglarovky, KODovky a jim podobné dobrodružné příběhy - 80 %

emma24
15. října

Četla jsem jí já, četly jí moje děti, tak schází ještě vnoučata. Helena Zmatlíková tuto knihu krásně ilustrovala a to myslím hodně přispělo k její čtivosti.

Basta1912
15. října

Knížka mého dětství, ke které se ráda vracím i teď, protože je perfektně napsaná, neřeší se tu žádné soudobé hlouposti, přesto je kniha snad srozumitelná i dnešní generaci dětí. Skvělé ilustrace H. Zmatlíkové knihu perfektně doplňují

Lynxova
13. října

Četla jsem ji několikrát jako dítě a posléze všem svým dětem před spaním. Troufám si tvrdit, že je to nejkrásnější dětská knížka, co jsem poznala. A už se těším, až ji budu číst vnoučatům. Milé příběhy, prostředí a postavy, napsáno tak věrně, že jsem toužila zažívat totéž co hlavní hrdinové, žít jako oni :) Švédská literatura je mi zkrátka velice blízká a paní Lindgrenová se o to zasloužila asi nejvíce.

Nelasp
08. října

Srdcová povinná četba na základce. Příběhy kamarádů ze švédského venkova mi učarovaly.

potika
04. října

Moje srdcovka dodnes.

JackieDecker
02. října

Četla jsem knihu ve škole v rámci povinné četby, tehdy jsme ji přečetli úplně celou, ale jediné co si z knihy pamatuji byla scéna s mlhou. Kniha mi přišla nic neříkající a chování dětí neuvěřitelné. Což samozřejmě bylo způsobeno jak rozdílem generačním tak prostředí. Když vyrůstáte ve městě, těžko vám budou blízké strasti a radosti vesnického života. Nemyslím si že je kniha špatná, ale mě samotnou zkrátka nijak neoslovila a nezanechala ve mě žádný dojem.

Tereziee
28. září

Nádherná knížka. Četla mi ji mamka, když jsem byla malá a dodnes se k ní ráda vracím i sama v dospělosti. Už se těším, až ji budu číst svým dětem.

Johanečka
19. září

Klasika mého dětství, dodnes si pamatuji některé části nazpaměť.

Fanny-nka
17. září

Ač jsem nebyla velký fanoušek hromadného čtení na základce, kde jste přečetli 3 věty a pak se snažili neusnout, než na vás opět došla řada, Děti z Bullebynu jsem si zamilovala už tehdy. Teď jsem se k nim vrátila prostřednictvím povinné četby a opět jsem se nesmírně pobavila a nechala se vtáhnout do úžasně dobrodružného dětského světa. Knížka je tak krásně věrohodně napsaná, až je skoro neuvěřitelné, že nevznikla přímo z pera sedmiletého děvčete. Myslím si, že se Astrid Lindgrenové povedlo vytvořit nadčasové dílo, které potěší ještě spoustu generací.

HDosoudilová
09. září

Tohle je moje nejoblíbenější kniha dětství. Také první kniha, kterou jsem přečetla úplně sama. Doma mám salátové vydání ještě po mé mamce a babičce, ale právě v tom je to kouzlo. Je čtená minimálně stokrát a ještě bude. Moje srdeční záležitost.

Faustka
08. září

V dětství mi Děti z Bullerbynu nějak unikli, tak teď to doháním. A taky je to dobrý tip do výzvy. Skandinávie už má totiž dost překriminováno.

adlenka
05. září

Srdcová záležitost. V dětství jsem četla mnohokrát, teď čtená dětem. Musím říct, že nahlas se čte trochu hůř, než sama pro sebe, ale dětem se v mém podání líbila :-)

bekule
02. září

Milovaná dětská kniha kterou jsem sama četla mockrát,moje nejmilejší od Astrid Lindgren

Petroff
30. srpna

V dětství splnila účel a k tomu dala navrch hromadu dětských drobných dobrodružství, malebnost 3 domů na samotě a nezkažený, ničím nepoznamenaný čistý dětský pohled na svět.

85098211
26. srpna

Nádherná kniha pro děti, plná zajímavých dobrodružství. Četla jsem ji - v daném věku samozřejmě ;-), opakovaně.

slimáčik
24. srpna

Moja dcéra počas štúdia na Pedagogickej vysokej škole v rámci predmetu(pre ňu ako "ďalšogeneračnú" knihomoľku naobľúbeňejšom :D) prečitala mnoho kníh pre deti. To s akým zápalom a nadšením hovorila aj o tejto, ma podpichlo k činu. Prečítala som si ju a....stala som sa opäť (aspoň nakrátko) dieťaťom! ;D

Hufendy
23. srpna

Knížka mého dětství :D. Pěkně napsaná, srozumitelná. Moc ráda se k ní vracím. Je to moje srdcovka :)

gnocchi
12. srpna

První školní četba ve druhé třídě, úžasně napsané. Četla jsem svým holčičkám a teď se chystám s Dětmi z Bullerbynu i na svého vnuka ;-)).

petra.kind
08. srpna

Srdcová záležitost z dětství. :) Doteď si vzpomínám, že poprvé jsem Děti z Bullerbynu četla o prázdninách u babičky, kdy jsem v její knihovně našla vydání, které patřilo mé mamce. Prostě nostalgie jak se patří. :) Určitě jedna z nejkrásnějších knížek pro děti.

madja
30. července

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, a čtu ji již poněkolikáté - dětem před spaním :o) a stále mě baví.

Ajinka126
30. července

Kdyža na děti z Bllerbynu vzpomínám, vybaví se mi hned titulní strana a hlavní postavy. Tohle je tka krásná literatura do prvních školních let. Top výběr. Čest a slávu autorce.

karolinalet
19. července

Snad moje úplně první knížka, kterou jsem četla sama. Stejně jako ostatní knihy od spisovatelky-milá, reálná, krásná.

Adelajda_4
18. července

Řekla bych, že tohle byla moje první knížka, četli jsme ji na prvním stupni ZŠ. Moc hezky a mile napsaná.

Sarq
15. července

Moje nejoblíbenější kniha v dětství. Přečetla jsem ji snad stokrát a naposledy svým dětem před spaním. Milý příběh odehrávající se tak před sto lety na švédském venkově.

Vladus9
13. července

Toto byla jedina knizka na 1. stupni ZS, ktera se mi opravdu jako jedina libila. Vedle ni Jirasek a Petiska nemeli proste sanci.

Janag
12. července

Moje nejoblíbenější kniha z dětství. Četla jsem snad 20x ;)

MOu598
08. července

Četla jsem několikrát dětem.
Nejhezčí knížka pro děti.
Krásné, optimistické.
Nemám, co dodat.

Jana283
06. července

Jak jen to Astrid Lindrenová dokázala, že tuhle knihu všichni tolik milujeme?
A že to přetrvává generace. Narozdíl od jiných knih mého dětství, které už mé děti neoslovily, jsme si Děti z Bullerbynu moc užili a četli je stále znovu.

Saphire
04. července

Knížka spolu s ilustracemi Heleny Zmatlíkové je opravdu moc pěkná :-), ještě i v dospělosti, když jsem si ji po objevení v knihovně přečetla znovu, se mi zpětně vybavily všechny ty příhody, které jsem hltala jako malá...