Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11902/bmid_deti-z-bullerbynu-6EP-11902.jpg 5 4600 631

Pokaždé, když se na našem knižním trhu objeví tato knížka Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena, udělá radost malým i větším čtenářům. Šest dětí – Lisa, která všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a kamarád Olle – v ní prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky. A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn , 1947

Parwana
11.09.2022 5 z 5

Kultovní dětská kniha, u níž si sice nepamatuju, zda jsem ji v dětství četla, ale Astrid Lindgrenová je moje oblíbená autorka dětských knížek, páč jsem vyrůstala na detektivovi Kalle Blonckwistovi. Děti z Bullerbynu jsem si přečetla až teď, takové milé švédské pohlazení po duši a výlet do nezkaženého dětského světa,

dájavídek
30.08.2022 5 z 5

Kniha kterou jsme četli i ve škole :D. Hodně doporučuji.

Belanna
28.08.2022 5 z 5

Každodenní příběhy šesti dětí doprovázené kouzelnými ilustracemi paní Zmatlíkové.
Jako děcko jsem ji mnohokrát četla.

Hakate
28.08.2022 5 z 5

Ani si nevzpomenu, kolikrát jsem knihu četla. Další ze skvělých knih, které mě provázely v dětských létech.

janina74
26.08.2022 5 z 5

Stará dobrá klasika pro děti

evonra
25.08.2022 5 z 5

Nejoblíbenější kniha mého dětství, snad ani nespočítám, kolikrát jsem ji přečetla.
Tentokrát jsem ji četla s odstupem času se svým synem a velmi těžko říct, kdo z nás dvou byl více nadšený :-) .

vlčice68
20.08.2022 5 z 5

Má nejoblíbenější kniha z dětství.

Kekik
21.07.2022 5 z 5

Návrat do školních lavic. Několik hodin nostalgie, vzpomínání, úsměvů, čisté radosti ze čtení. Vzpomínky, vzpomínky a ještě jednou vzpomínky... To jsou Děti z Bullerbynu.
Tuto dětskou knihu, kterou jsme četli na základní škole, a kterou jsem měla moc ráda, jsem si chtěla přečíst již několik let. Bohužel z toho nakonec vždy sešlo. Letos se poprvé účastním Čtenářské výzvy na Databázi knih, a hned první téma jsem využila k tomu, abych si konečně přečetla srdcovku. A jsem za to tak ráda. Vzpomínky se na mě vyvalily okamžitě. Příběh Lisy, Bosse, Lasse, Anny, Britty a Olleho jsem přečetla během pár hodin, až mě mrzí, že je to už za mnou. Potěšilo mě, kolik si toho z knihy pamatuji.
Rozhodně to není příběh jen pro děti. Já si čtení náramně užila. Tolikrát jsem se rozesmála. Nádhera. Děti z Bullerbynu jsou mojí srdeční záležitostí a už to tak zůstane. Nejmilejší kniha️.
Doporučuji.
Čtenářská výzva 2022: Téma: Kniha (od autora) mého dětství.

mončičák42
21.07.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala za prospěch ve škole a pamatuji si, jak moc mě bavilo ji číst. Díky čtenářské výzvě se mi dostala znovu do rukou a před spaním jsem ji četla 5-letému synkovi. A bylo to vážně super. Je to veselá kniha o životě dětí na vesnici. Pěkně je představen vztah ke staré generaci, kdy dědeček je "dědečkem" i pro děti, které svého dědečka nemají. Synovi se moc líbila, po dočtení chtěl začít číst hned od začátku. Musím ale říct, že si oblíbí každou knihu, kterou čteme a začínám si myslet, že se mu vlastně líbí ten každodenní rituál.

Martina291086
20.07.2022 3 z 5

Klasická dětská četba. Co víc si přát? Příběh "donutí" fantazii pracovat na plné obrátky a to je prostě dobře.

Čmeláček
14.07.2022 5 z 5

Děti z Bullerbynu jsou jedna z nejlepších knih pro děti. A prázdniny ve Švédsku bych si klidně dal líbit :))).

marie3541
07.07.2022 4 z 5

Tuto knížku jsem v dětství milovala . Četla jsem ji několikrát a vždycky jsem se na dobrodružství a příběhy této party dětį těšila. Teď tuto knihu četla současné i má dcera. Jsem ráda , že díky čtenářské výzvě jsem si mohla tuto knihu znovu přečíst a vrátit se tak do dětských let. A občas nějaké příběhy probrat i s dcerou.

lenkaBajza
06.07.2022 4 z 5

Má povinná četba na prvním stupni, pořád stejně krásná, pořád krásné ilustrace:))
Ale až nyní dokáži patřičně ocenit obsah: nenásilně popsán život na venkově, přátelské vztahy mezi všemi obyvateli Bullerbynu, formou příběhu jsou dětem popsány i mnohé svátky. Skvělé!
Trochu mě překvapuje rozdělení chlapeckého a dívčího světa, vše završeno situací, kdy chlapci jdou lovit zubry - jsou přece kluci! "ženský" mají zůstat doma a zametat. A když se jednomu z chlapců na lov nechtělo: "Tak bys mohl zůstat doma v jeskyni a bít ženy a děti, hlavně abys měl něco na práci". Wtf??

TessieB
06.07.2022 4 z 5

Zavzpomínáno na dětství, kdy jsem ji četla několikrát. Krásně naivní a milé čtení. Ráda se k ní ještě někdy vrátím.

Mi--LADA
04.06.2022

Knížka mi připomíná prázdniny, když jsem jí na verandě předčítala sourozencům, co ještě neuměli číst. Voní po lučních kytkách, co rostly za naší chatou, je vzpomínkou na náš smích nad dětskými příhodami i nad rošťárnami postav. Lingren uměla psát tak, že i jeden někdy zapomněl na koupání v řece a raději četl o zážitcích jiných. Geniální, jak se uměla trefit do dětského světa a jejich duše, podobných autorů moc není. A to víme asi (skoro) všichni.
Nestárnoucí a pořád dobrá literatura, která patří do části našich dětských zážitků.

LittleRebelle6
29.05.2022 5 z 5

Vždycky když jsem kluhke knížku dočetla, pustila jsem se do čtení znova. Tohle je prostē klasika. A už se tēším až si ji přečtu znova. Protože jsem ji dlouho nečetla.

veronika4937
26.05.2022 5 z 5

Asi nejoblíbenější knížka mého dětství, přečetla jsem jí mnohokrát a teď poprvé i dětem. Vždycky jsem si přála ocitnout se v Bullerbynu a prožívat všechna ta dobrodružství.

marcela3655
25.05.2022 4 z 5

Povinná četba s dcerou..... Na 2 třídu náročná

Christie2020
25.05.2022 4 z 5

Asi bych taky chtěla bydlet v Bullerbynu. :-)

Racek213
20.04.2022

Ach ano, knížka mládí ... nebo Kalle Blomqist zasahuje ... knihy z chladné země, která se před více jak 250 lety rozhodla, že už nebude s nikým válčit a bude si žít po svém. A to se jim dařilo, díky tomu, že byla solná i sebevědomá.. Co však z ní bude dál, nevím. Nějak se to tam bourá. Ničí je ta jejich slušnost a korektnost, řekli byste to?
Měl jsem možnost prožít v této zemi několikrát své prázdniny, jako dospělý jsem ji procestoval a ano, ona ta Astrid si nemusela vymýšlet. Bože bože, proč to tak nemůže být všude...