Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64445/bmid_deti-z-bullerbynu-K7I-64445.jpg 5 4600 631

Kniha vypráví o šesti dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na Indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání hastrmana u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého i ostatní děti považují za dědečka vlastního.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn , 1947

andrea7191
16.08.2021 5 z 5

Po letech jsem si to pustila jako audio a za ty roky, kdy jsem ji četla, neztratila nic z toho hezkého. Jsou knihy, které upadnou v zapomnění, ale knihy, jako je tato, kterou snad držel v ruce každý, se to stát nemůže.

Marcela_Hrubá
05.08.2021 5 z 5

Když jsem tuhle knížku zahlédla hned jsem si vybavila své 11 leté já, které leží u babičky na zahradě a čte si. Astrid Lindgren je skvělá spisovatelka, děti z Bullerbynu a Pipi Dlouhá punčocha jsou moje dětství. Na tuhle knížku nedám nikdy dopustit, měla jsem jí moc ráda a stále na ní mám jenom ty nejlepší vzpomínky.

Munchkin451
26.07.2021 2 z 5

Základka..čtení před třídou bylo pro mě sice utrpení ale některé příběhy byly milé a kniha má pěkné ilustrace.

olívoil
22.07.2021 5 z 5

Se severskými autory se v poslední době roztrhl pytel, jak se říká. Přesto jsem sáhla po autorce, která nás skoro všechny provázela hlavně v dětském věku...........její Děti z Bullerbynu jsou čtivé v každém věku, tedy pokud v sobě máte stále kousek dítěte..........

Dela111
20.07.2021 5 z 5

Tady jsem zvolila audio a příběh si poslechla jen proto, že jej načetla naše půvabná nezapomenutelná Popelka Libuška Šafránková.
Děli z Bullerbynu patří k nejčtenějším dětským knihám. Možná k tomu přispívá i to, že příhody šesti dětí ze švédské vesnice jsou obyčejné a podobná dobrodružství zažívají v tomto věku všechny děti, a proto jsou jim blízké.
S touto knihou už vyrostlo hodně generací. Její děj je nadčasový a stále se líbí.

zazvorek
14.07.2021 5 z 5

Moc jsem se těšila, až děti dorostou do věku, kdy už aspoň trochu bude mít smysl číst jim knihy Astrid Lindgren. Děti z Bullerbynu nezklamaly, milé vyprávění o dobrodružstvích jedné party dětí je asi natolik univerzální a nadčasové, že dokáže zaujmout s naprostou samozřejmostí. Starší tak přivedla ke hře na Annu, Lízu a spol. kamarády ze školky, mladší si zase pořádá vlastní exhibici, když se dokola snaží opakovat jména statků (Mellangarden, Sörgarden a Norgarden). Moc by mě zajímalo, kolik generací ještě Bullerbyn přetrvá...

Roseblood
03.07.2021 5 z 5

Na tuhle knížku snad ani nemůžu zapomenout, kdybych měla počítat, kolikrát jsem ji jako malá četla, nejdříve s babi, potom sama nebo ve škole.
Měla jsem ji vždycky ráda a užila jsem si ji i teď.
Celá knížka je vlastně o nádherném bezstarostném dětství, které prožívají hlavní hrdinové, tráví čas spolu, zažívají různé veselé příhody a dobrodružství na malé vesnici.
Miluju ilustrace od paní Zmatlíkové, které příběhy doprovázejí.

Krásná vzpomínka na knížku, která nestárne️ za mě veliké doporučení, nejen pro malé ale i pro velké

mischa.007
24.06.2021 5 z 5

Klasika dětské beletrie. Četl jsem ji několikrát ještě jako dítě a teď už i svým dětem. A i s odstupem desítky let musím říct, že se mi pořád moc líbí.

Arsi007
03.06.2021 5 z 5

Tohle je ta nejnádhernější, nejmilejší a nejlidštější dětská kniha, kterou jsem doposud se synem (4 roky) přečetla. Miluje jí od první kapitoly i on a popěvek ,,Kousek falunské uzenky, té nejlepší..." už mi leze krkem. Ale pořád tak nějak mile a s úsměvem.

A vůbec nevadí, že byla napsána před více než 70 lety. Děti jsou stejné i teď. A je úplně jedno jestli existují mobily nebo ne. Přestěhujte se do Bullerbynu a určitě budou vymýšlet úplně to samé jako naši hrdinové.

IG: @hanybooks

Gimli
20.05.2021 4 z 5

Skvělé čtení, které přibližuje dnešním dětem dětský svět z doby předdigitální a které jsme si s dcerkou užili.

Papimami
14.05.2021 5 z 5

Nádherné na čtení dětem před spaní, jako maminka jsem si knihu moc užila ️

fajka
12.05.2021 5 z 5

Úžasná a roztomilá knížka, ale hlavně knížka mého dětství. Vzpomínám si, jak mi ji četla moje starší sestra, když jsem byla malá a chystala jsem se jít do postele. Na ty chvíle nezapomenu.

Zuzvil
07.05.2021 5 z 5

Kdo by tuto knížku neznal? Takový člověk snad není :-) Na mém vydání mám dokonce napsáno, že jsme ji četli ve škole ve třetí třídě. Jak dítě jsem ji četla nesčetněkrát, nyní po letech jsem se k ní vrátila a četla jsem dceři každý večer alespoň dvě kapitoly, neuvěřitelně blažený pocit, když jsem se opět dostávala do Storbynu a Bullerbynu a sdílela toto nadšení i s dcerou, která se šestici skvělých dětí teprve seznamovala. Užila jsem si to úplně stejně jako dřív, možná i kapičku víc, protože sdílená radost je vždycky větší. Knížku tedy nemůžu doporučit, ale přímo MUSÍM, je to podle mě povinnost a radost v jednom.

kramver
03.05.2021 5 z 5

Opravdu doufám, že ještě pár generací dětí si tuto knížku přečte. Já jí četla v dětství několikrát. Je to geniálně napsaný, nemůžu si pomoct.

Ishir
26.04.2021 4 z 5

Kniha je o životě dětí na statku.

čuřil
09.04.2021 5 z 5

Četl jsem jako dítě. Nedávno jsem si tuto knihu opět přečítal společně s dětmi.
Moc krásná knížka, krásné dobrodružné příběhy.

Alma-Nacida
17.03.2021 4 z 5

Je to milá knížka, jako asi všechny autorčiny knihy, ale přece jen Pippi a Ronja u mě vedou o tu jednu hvězdu. :)

Nora759
16.03.2021 4 z 5

Super knížka!

Čtenářka73
12.03.2021 5 z 5

Moje srdcovka, ani nevím, kolikrát jsem ji četla. Nejdřív mi ji četla maminka, pak jsem si ji hodněkrát četla sama a později svým synům, kteří ji také milovali. Zvláště k vánočním kapitolám jsme se vraceli velmi často. Bohužel už mi z ní odrostli, ale už se těším, jak ji jednou budu číst vnoučatům. Skvělá je i audioknížka načtená Libuškou Šafránkovou.

Naďa2411
07.02.2021 5 z 5

Děj nám vypráví sedmiletá Lisa. V období dvou let nám popisuje veselé příhody strávené se svými kamarády a sourozenci na malé vesnici Bullerbyn. Jsme svědky nejen typických dětkých her, které si můžeme díky této knize připomenout. Knihu doplňují krásné kresby nezapomenutelné paní Heleny Zmatlíkové. Tato kniha patřila v mém dětství mezi mé oblíbené, kdy jsem jí četla několikrát za sebou, a proto jsem si jí ráda přečetla z pohledu již dospělého člověka. Díky ní jsem zavzpomínala na mé dětství, trávené s mými kamarády venku v přírodě po celý den.