Děti s hvězdou

Děti s hvězdou https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452121/bmid_deti-s-hvezdou-D8J-452121.jpg 4 73 21

Příběh naděje z Evropy sužované válkou. Od autora bestselleru Osvětimská ukolébavka. Píše se rok 1941 a v okupované Francii se stupňuje nacistický teror. Mladí židovští bratři Jacob a Moses zůstali v Paříži úplně sami – jejich rodiče jsou daleko a teta, která je měla na starosti, zemřela. Existuje jediný způsob, jak se vyhnout transportu do koncentračního tábora: útěk. Na své cestě za ztracenými rodiči poznají mnoho podob lidskosti, která je důkazem, že naděje přežívá i mezi hrůzami války.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , CPress

Los niños de la estrella amarilla , 2017

eva3992
14.11.2020 3 z 5

Příběh se odehrává v roce 1941 v okupované Paříži. Dva židovští bratři Jacob a Moses zůstali sami a aby se vyhnuli koncentračnímu táboru, utíkají a snaží se najít rodiče. Při svém putování poznají mnoho dobrých lidí, kteří jim pomůžou navzdory složité situaci.

Ač bych chtěla, tak nemohu dát vyšší hodnocení. Měla jsem s knihou pár problémů. Téma, jako takové je důležité, ráda si čtu knihy s tématem druhé světové války a holocaustu. Ale v této knize to je pojato až moc lehce a hezky. Celkový příběh byl pro mě neuvěřitelný. Navíc jsem se nezžila s hlavními postavami. V příběhu se objevovalo také až moc nepřesností (jednou chlapec neuměl plavat, podruhé šel plavat do řeky apod.).

Kniha na mě působila, že je psaná o dětech a pro děti. Určitě by ji zvládli děti kolem 12ti let. Hrůzy, které se v té době děly tu nejsou popsány brutálně. Takže kniha je i pro ty, kdo si chtějí číst příběhy z této doby, ale nechtějí číst hodně drsné příběhy.

Z těchto důvodů hodnotím knihu průměrně, ale pokud hledáte milý a odpočinkový příběh z této doby, určitě si ji přečtěte.
3.5*/5*