Hrdá Eleonora

Hrdá Eleonora https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47962/deti-revoluce-hrda-eleonora-47962.jpg 3 4 2

Děti revoluce série

První část románového cyklu Děti revoluce - příběhu lásky mladé šlechtičny a měšťanského synka, plný osudových zvratů, na pozadí bouřlivého kvasu prvních dvou let po pádu jakobínské diktatury. Píše se rok 1794 a ve Francii vrcholí revoluce. Eleonora a Charles, se vášnivě milují. Když však doslova v předvečer Robespierrova pádu padne za oběť teroru Eleonořin otec, stanou se z milenců zapřisáhlí nepřátelé, kteří obtížně hledají opět cestu k sobě.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Baronet

Fiere Éléonore , 2004

uzivatel83509
06.11.2023 3 z 5

Kdo čeká historickou romanci, kterou by obálka i obsah knihy měl čtenářům nabídnout, bude asi z příběhu zklamán.
Jde spíš o historický román z období Francouzské revoluce. Jestli v knize byla nějaká romantika, tak jsem ji asi bohužel při čtení nějak nezachytila..

Petra de Valo
04.10.2019 2 z 5

Nerada píšem negatívne recenzie, ale táto kniha/y ma naozaj nemilo prekvapila. Čakala som historickú romancu na pozadí pohnutých udalostí Francúzskej revolúcie a dostalo sa mi brutálneho vojnového románu. Hlavné postavy zvláštne, akoby nezrelé, konajú (pre mňa) úplne nepochopiteľne a iba si komplikujú život, Eleonora akoby ani nebola žena. Beriem do úvahy, že román napísal muž, ale toto bol akoby suchý opis bitiev a vojen, skutočného deja tam bolo málo. A to som kníh z revolučného obdobia a Napoleonových čias prečítala naozaj veľké množstvo a je mi jasné, že to nebola prechádzka ružovým sadom.

Velká francouzská revoluce (1789-1799) historické romány

Francois Cérésa