Děti pětilisté růže

Děti pětilisté růže https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203430/bmid_deti-petiliste-ruze-203430.jpg 3 12 2

Kniha Jiřiny Doležalové Děti pětilisté růže nabízí procházku staletou historií jihočeského rodu Rožmberků. Je neobyčejně zajímavým a čtivým průvodcem jihočeskými městy a hrady, seznámí nás s výraznými postavami doby, kdy rod pětilisté růže hrál (nejen) v jižních Čechách významnou roli. Nahlédneme do života šlechty a poučíme se o rozvoji řemesel ve městech v rožmberské době. Nakonec ochutnáme, byť jen na papíře, i středověká jídla.... celý text

Aranel15
13.08.2020 2 z 5

Pravdivost historických informací nemohu hodnotit, ale některé se zdají podezřelé i mně. Autorka si v knize také v některých pasážích trochu protiřečí a rodokmen Rožmberků je v této podobě dost nepřehledný. Styl psaní mi moc nesedí a nedokážu se do knihy začíst. Nicméně hodnotím kladně přidané obrázky a také mě zaujaly historické recepty.

nemharap
15.05.2013 odpad!

Tolik historických chyb a nesmyslů (jako v této knize) se hned tak v nějaké jiné nevidí (snad kromě knih pana Juříka, ale i ty jsou mnohem lepší). Možná by se kniha dobře četla jako beletrie, ale jako historická kniha? Nikdy více. Pokud bude knihu číst někdo, kdo se aspoň trochu vyzná v historii Vítkovců, bude hledat chyby a nepřesnosti, tak tady jich není jak máku, ale přímo celé makové pole. Knihu jsem vlastnil, nedočetl a rychle jí našel krásné zaprášené místo na půdě. Mám moc rád historii, ale tohle je nepovedený historický výsměch.

Rožmberkové

Jiřina Doležalová
česká, 1936 - 2009
2014  67%Děti pětilisté růže
2000  100%Rodinné stříbro
2004  90%Kouzelnou Šumavou
2007  80%Máchův kraj - Kokořínsko
2006  0%Pohlednice ze Šumavy

Kniha Děti pětilisté růže je v