Děti moře

Děti moře https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259324/mid_deti-more-KEi-259324.jpg 4 30 10

Historický román z doby Jindřicha VIII. Nový román autorky Kainova dědictví a Glencoe se odehrává za vlády Jindřicha VIII., kdy do katolické Anglie proniká reformace a kdy se Anglie chystá vládnout mořím. Příběh tří přátel na život a na smrt, Anthonyho, Sylvestra a Fenelly, se prolíná s osudem válečné lodi Mary Rose. Když je tato chlouba anglického loďstva spuštěna na vodu, dojde k tragické nehodě, která poznamená jejich budoucí život. Zatímco Jindřich VIII. zoufale touží po dědici, kterého mu Kateřina Aragonská nemůže dát, nadaný stavitel lodí Anthony chce za každou cenu dovést Mary Rose k dokonalosti a nezdráhá se kvůli ní obětovat všechno. Román o přátelství, posedlosti a o lásce opravdové i nenávistné.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Brána

Kinder des Meeres , 2014

knihovnička007
23.02.2020 3 z 5

Příběh Fenelly, Anthonyho i Sylvestera na pozadí anglických dějin. Jindřich VIII. se zamilovává a odmilovává, staví lodě a bojuje s Francií.
Všichni tři přátelé žijí v Portsmouthu a upřímně-mají mezi sebou dost zvláštní vztahy, které jsem nepochopila ani po přečtení pětiset stran :D
Bylo mi líto Anthonyho, autorka mu tedy na záda naložila pořádný ranec. A upřímně-žití v této době vůbec nebylo jednoduché, ať na tu dobu, ve které žijeme, nadáváme sebevíce...

Mám ráda příběhy z tudorovské Anglie, ale toto... nevím, jak to napsat. Jako obyvatelka suchozemského státu jsem nikdy s loděmi do kontaktu nepřišla, takže zrovna tyto "věci" mne nechávají chladnou.
Doporučuji pro lidi, kteří už nějaké informace o Jindřichovi mají a toto je spíš jakýsi "dodatek" :)
Nebyla špatná, jen jsem se občas nemohla začíst. A ty vztahy... Dynastie hadra :D :D

quendery
24.07.2018 5 z 5

Spisovatelka opět dokázala, že je skvělá vypravěčka....krásný příběh, ve kterém se prolíná život " obyčejných lidí" s tím tolikrát už popsaným příběhem Anny Boleynové a Jindřicha VIII. Možná se děj zdá někomu složitý, ale kniha vypráví o složité době, která je, viděno dnešníma očima, někdy těžko pochopitelná. Postavy tří přátel jsou vykresleny mistrným způsobem a vy musíte chtě nechtě i po odložení knihy o nich přemýšlet...... prostě kniha, která stojí za to přečíst.

ivulka15
25.04.2018 3 z 5

Docela zajímavý román odehrávající se ve velmi zajímavé době. Ale zbytečně protahovaná poslední třetina knihy mě otrávila.

Jossie
23.03.2018 5 z 5

Tohle mě moc bavilo, vyloženě jsem se nemohla dočkat, až budu zase číst. Anthony byl moje oblíbená postava i když občas by zasloužil pár facek, aby se probral. A jako bonus moje oblíbené období za vlády Jindřicha VIII.

iveetka
17.10.2017 2 z 5

Láska mezi Sylvestrem a Anthonym mi chvíleme přišla, jako vztah dvou homosexuálů a Fenella jako 5té kolo u vozu. Do čtení jsem se nutila a konec mě doslova otrávil. Historické romány mám velmi ráda. Tento příběh na mě vůbec nezapůsobil.

ritz
30.12.2016 4 z 5

Krásný, rozsáhlý historický román přesně podle mého gusta

RiverSong
24.08.2016 5 z 5

Já tyhle knihy prostě zbožňuji! Nejsem nijak extrémně citová, ale tady se mi chtělo občas vážně křičet nebo brečet a dát některé postavě pár facek. Vážně báječný román!

Dragell
06.08.2016 4 z 5

Rozsáhlý příběh o osudu nejen tří hlavních hrdinů. Po každé akci následuje reakce, vše je propojeno a dává smysl. Příjemné počtení z dob Jindřicha VIII. o jednom přístavním městě (a nejen o něm). Místy možná trochu natažený děj.

Acquenta
20.05.2016 3 z 5

Z těch všech přečtených historických románů mi tenhle přišel nejslabší. Ano, příběh byl hezký, čtivý, ale někdy se mi láska mezi Sylvestrem a Anthonym zdála příliš přehnaná...

zuzana2599
13.02.2016 5 z 5

Och, to byl krásný román ! Už dávno jsem si čtení tak neužila, prostě paráda, moc jsem si tento rozsáhlý a čtivý příběh vychutnala. Román o přátelství, posedlosti a samozřejmě o lásce opravdové i nenávistné. Fenello, Anthony a Sylvestře, moji knižní přátelé z dávných dob, sbohem a děkuji za čas strávený s vámi. Paní autorce Charllote Lyne patří můj obdiv !

Charlotte Lyne
německá, 1965