Deti krvi a kostí

Zélie si pamätá, že kedysi bola celá krajina Orïsha plná mágie. Ohnivci zapaľovali plamene, Vlnopáni rozkazovali vlnám a Zéliina mama Smrtonoska vzývala duše mŕtvych. No potom mágia kamsi zmizla a všetko sa zmenilo. Všetkých Madžiov na príkaz krutého kráľa vyvraždili, Zélie obrali o mamu a jej ľud o nádej. Teraz však má Zélie jedinečnú šancu zaútočiť na kráľovskú rodinu a vrátiť krajine mágiu. Musí zabrániť korunnému princovi, aby definitívne zničil mágiu, a s pomocou princeznej mu prejsť cez rozum. Na každom kroku na ne číha nebezpečenstvo, z krovín vrčia snežné lepardnéry a vo vodách vyčkávajú pomstychtiví duchovia. Najväčšou hrozbou pre krajinu sa však môže stať práve Zélie – ak sa nenaučí kontrolovať svoju moc. Tomi Adeyemi nadväzuje na tradíciu veľkých fantasy románov. Navyše prišla s neošúchaným námetom čerpajúcim z africkej mytológie a mágie. Autorkin štýl je plný farbistej fantázie, napínavú tajomnú atmosféru spestrujú prvky africkej kultúry a opisy rôznych druhov mágie. Preto sa nemožno čudovať, že filmoví producenti ihneď prejavili záujem a odkúpili práva na sfilmovanie príbehu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/404848/deti-krvi-a-kosti-Z6T-404848.jpg 3.729

Dědictví Orishy (1.)

Children of Blood and Bone (2018)

Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, Tatran (Bratislava)

Kniha Deti krvi a kostí

anishta

Nebylo to vůbec zlé. Místy předvídatelné a na to jak moc spěchali, tak dost plýtvali časem, ale to jsou maličkosti.

Čtenářka602

Kniha byla naprosto skvělá!!!! Jediné co mi lehce vadilo byl konec.... Všem milovníkům skvělých knih doporučuji.

lilites

Magie, láska, zrada, bolest, žal a touha dokázat, že bohové dali důvěru tomu správnému...

Pokud chcete utéci ze všednosti naší reality a máte rádi fantasy, tato kniha je dobrým společníkem..
A když se začtete a příběh Vás pohltí, tak už knihu neodložíte, ale nečekejte nějaké převratné děje, lecos se dá odtušit..

Je to taková příjemná oddechovka k čaji, či kávě aby Vám utekl čas. Konec je otevřený, tudíž můžeme očekávat nějaký navazující díl, kde nám snad vysvětlí jak to s celou říší vlastně dopadne..

lalikpepa

Za mě to bylo hodně oddychové čtení. Nijak mě to nepohltilo, ke konci to bylo zdlouhavé a natahované. Je to psané (pro mne) opravdu zvláštně - v ich formě a ještě se střídá pohled více postav mezi sebou. No nevím. Příběhově jsou DKAK dobré, má to zajímavé téma i děj...magie, exotika, putování za záchranou světa...zábavné ale zapomenutelné.

Emoun

Tohle bylo špatné. Možná za to z části mohou má velká očekávání, ale opravdu mě to zklamalo. Polovina stran je úplně zbytečná, nesedl mi styl psaní, protože celkově nemám ráda knížky v přítomném čase a v ich formě. Příběh byl bez nápadu, jemu podobných už tady máme desítky a jediným ozvláštněním byl zajímavý svět, který byl ale dle mého málo propracovaný. Dvě hvězdy za mně vybojoval jen on a obálka.

bookshelf
30.12.2018

Velmi zdařilá fantasy kniha, která se kromě klasických témat jako je magie nebo boj dobra se zlem nenápadně zaobírá diskriminací a nesvobodou určitého typu obyvatelstva, což přidává paralelu s naším současným světem. Musím zmínit také, jak si autorka bravurně pohrála s vývojem postav, které se navíc chovaly velmi logicky vzhledem ke své minulosti a nastalé situaci, což je podle mě jev, který ve většině young adult knihách úplně chybí.

Leeonteena
13.12.2018

Ve své podstatě nemám knize co vytknout. Není to žánr, který vyhledávám. Naopak! Spíš jsem po ní sáhla pro zpestření. Líbil se mi jak styl, kterým je kniha psaná tak i příběh samotný. Četla se dobře, hezky plynula, místy napínavá. Postavy sympatické, dobře se v nich orientuje. Další díl si určitě přečtu.

OndřejMergl
12.12.2018

Říkám si, jestli by po téhle knize štěkl pes, kdyby netěžila z exotického afrického prostředí. Dejte tam pár malých černoušků a domorodých slov, aby bledí Evropané obdivně skláněli poklony nad veledílem.

Ne, že by mě to nebavilo, nebo mi vadila magie. Naopak! Dokonce i přes značný počet (zbytečných) stránek čtení ubíhá poměrně svižně. Jenomže kromě exotického prostředí čtenáře v zásadě nic objevného nečeká, protože příběh "vzali nám magii, jsme na výpravě za navrácením magie" už tu byl tolikrát, že škoda počítat.

Celkově vzato po přečtení knihy nezářím nadšením, ale na druhou stranu ani příliš nelituji času stráveného čtením. Pokračování dalším dílem asi ještě zvážím podle nálady, až vyjde.

Purple7
09.11.2018

Asi jsem měla až moc velká očekávání. Půlka knihy se mi vysloveně dost líbila, ale některé kapitoly byly nudné a zbytečné. Jako kdyby autorka nevěděla, jak dál. Romantický prvek mi zde vůbec nesedl. Konec byl takový... hm... ehm... no tak nic. Také jsem postrádala slovník, cizími slovy se to jen hemžilo a já se občas nechytala. S láskou jsem v tomhle vzpomínala na Naslouchače. Druhý díl si přečtu, ale kdy vyjde, je mi upřímně jedno, poněvadž se do něj nadšeně nepohrnu.