Děti kapitána Granta

od:


KoupitKoupit eknihu

Až do Severního průlivu donesl žralok kusou zprávu o ztroskotání lodi Britania i výzvu nešťastných trosečníků o pomoc. A tak tři neúplné listiny nalezené v útrobách žraloka zavedou jachtu Duncan a její statečnou posádku, odhodlanou pomoci, na bludnou pouť kolem celého světa. Na palubě jachty jsou i Mary a Robert, děti skotského kapitána Granta, který se svou lodí Britania zmizel kdesi v neznámých oceánských pustinách, kde hledal novou vlast pro hladovějící lid své země. Jen úvahy a dohady řídí cestu dětí za otcem po neschůdných cestách, kde číhá plno nesnází, nebezpečí a nejednou i smrt. Víra obou dětí v konečný úspěch výpravy je však nezlomná a přenáší se i na jejich ochránce a přátele až do chvíle radostného setkání s kapitánem Grantem. Tato kniha se stala jednou z nejčtenějších a nejrozšířenějších Vernových knih, které byly i dramatizovány a filmovány. Verne vložil do tohoto prostého, ale napínavého příbehu mnoho zeměpisných, přírodovědných i národopisných poznatků o dalekých krajích, o Jižní Americe, Austrálii a Tichomoří, a jako dobrý znalec lidských povah vykreslil v dětech kapitána Granta opravdové malé hrdiny, kteří jsou i dnes vzorem statečnosti a odvahy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32259/deti-kapitana-granta-32259.jpg 4.5498
Orig. název:

Les enfants du capitaine Grant (1867)

Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (39)

Přidat komentář
ijcro
11. ledna

Na příběhu je neúžasnější odvaha a sveřepost, s jakou se cestovatelé vydávají za svým nejistým cílem podle nejasných indicií napříč světem. Samozřejmě, že je vede prozřetelnost, jako každé dítě odhodlané prokousat se těmi stovkami stran textu, plných popisů dobových reálií skoro zaniklého světa. :) Doporučuji odhodlaným.

c_sestaci
18.12.2018

Skvělá kniha, která si zaslouží, aby si ji všichni čtenáři přečetli.

boxas
14.10.2018

Bylo milé vrátit se znovu do dětství, kdy mě tato kniha nadchla.

Karcoolka2210
10.08.2018

Ja si nemôžem pomôcť, ale Jules Verne je neuveriteľný. Nielenže sú jeho príbehy pútavé, ale tento človek čitateľovi predostiera také množstvo informácií, že mi niekedy padala sánka. Skvelý príbeh! Skvelý autor! Odporúčam :)

Ran
10.07.2018

Postavy mi byly sice sympatické, ale samotný příběh mě nebavil.

RyonMathrin
27.03.2018

Asi se budu lišit od ostatních komentářů, ale tato kniha mne tolik nenadchla. Mezi ostatními Verneovkami je to sice slušný průměr, je to napínavé, pěkné... i hledání souřadnic podle rozmazané zprávy je vynikající nápad a dobře zpracovaný...
Přesto to na Pět neděl v balónu, Tajuplný ostrov nebo 20 000 mil pod mořem nemá.
Ale pořád je to Verne a tak si 4* s přehledem zaslouží.

Martian
27.03.2018

Moc dlouhé, moc popisné, moc Verneovské - a to mám rád.

vlastimil577
24.03.2018

Ale jo bavila mě !!

Peternikdy
09.02.2018

Úžasná knížka...plná příšerných nesmyslú. Méně by bylo více platí u tohohle románu stoprocentně. Méně kondorú, odnášejících v pařátech urostlého dvanáctiletého kluka a pak, se střelou v boce, ladně s uvedeným břemenem přistávajících. Méňe otravného pitomce Paganela, který je zde vědcem, aniž by věděl byť jenom kde sa nachází; týpek na hranici mentální dysfunkce - pane Verne, to jste...lecčeho méně.
...ale hezký, hezký příběh.

85098211
29.01.2018

V dobách mého mládí a dospívání byla tato kniha jednou z mých nejoblíbenějších verneovek. Moc se mi líbila, byla napínavá, dobrodružná s lehkým nádechem romantiky ;-). Byla a je i v dnešní době čtivá a vyprávění má co nabídnout.

midloch
19.12.2017

Jedna z těch lepších Verneovek - nejsem jejich zarytý fanda. Po polovině přichází trochu stereotyp - kdyby byla kniha o polovinu kratší bylo by to tak akorát...

Miro.slav
22.10.2017

Ako malý chlapec som si užíval putovanie ďalekým krajmi. Doteraz nezabudnem na scénu potopy, kde sa hlavní hrdinovia zachránili vylezením na obrovitánske stromy. Verne je naozaj dokonalý tvorca atmosféry a dobrodružstva. Odporúčam.

brodequin
11.10.2017

S touto knihou jsem měl od Verna problémy. Zkoušel jsem jí dvakrát a ani jednou jsem jí nedočetl. Začátek, nebo asi první třetina dobrá, ale pak se to začne tak neuvěřitelně natahovat, že to nevydržím. Přitom mě to tak vždycky zajímalo, jak to dopadne. Snad tomu dám zase někdy šanci a dokončím to.

tom0579
03.07.2017

Když jsem tuto knihu bral do ruky, říkal jsme si to nemůžeš přečíst vždyť to má přes 500 stran.Přečetl a jsem nadšený dobrodružstvím které skupinu potkalo a co všechno museli podstoupit.Člen geologické společnosti Paganel podával naprosto zajímavé historické fakta o dobývání neznámých končin.Třeba u cest Jacoba Laupera a Johna Witcomba jsem viděl v televizi dokument a hned jsem si je vybavil.

Christo
10.05.2017

Po pár Verneovkách už vím jaké mám rád. Ty s popisem zeměpisných reálií a cestopisné nikoli a tou je i tato tj. Děti Kapitána Granta. Kde jsou zeměpisné reálie v dávce vrchovaté a mohla by se spíše jmenovat Putování dětí kapitána Granta.

marmota-b
17.03.2017

Tohle je zcela subjektivně moje nejmilejší verneovka. Když jsem se k ní po letech vrátila, četla jsem skoro až překvapená tím, kolik je tam zajímavých detailů (zeměpisných i dějových), na které jsem zapomněla. Mám dojem, že v dospělosti zvlášť na ty zeměpisné pasáže prostě mám víc trpělivost a taky jsem na ně víc zvědavá. Tak jsem moc ráda, že teď mám vlastní výtisk a můžu se k ní vracet dál.

TheRaven
16.10.2016

K této knize mám trochu zvláštní vztah, protože Děti kapitán Granta byli mou vůbec první přečtenou verneovkou, která nakonec vedla i k tomu, že jsem u čtení Julese Verna zůstal dodnes. Jedná se sice o zástupce naivnějšího proudu verneovek, který se vyznačují silně romantickým chováním postav a poněkud černobílými charaktery, ale to pro milovníky Vernových knih jistě není překážka. O tom svědčí i velká obliba tohoto románu, nepochybně těžící i z vynikajícího námětu, díky kterému se spolu s hlavními hrdiny vypravíme na opravdu podivuhodnou a neuvěřitelně dobrodružnou cestu kolem světa. Pár dalších poznámek ke knize k přečtení zde: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/podivuhodne-cesty-julese-verna-zastavka-pata-deti-kapitana-granta-6613

tereza1198
10.08.2016

Výborná dobrodružná kniha. Doslala jsem se k ní až v dospělosti a četla ji při plavbě na moři. O to byl můj zážitek silnější a strach z bouře a ztroskotání větší. Můj výtisk bohužel skončil zapomenut na jednom ostrově (ne tolik tajuplném), ale myslím, že by se to té knize líbilo.

zuzana4291
07.05.2016

Tuto knížku jsem milovala v dětství. Díky čtenářské výzvě jsem se k ní vrátila a opět nezklamala. Velmi napínavý, dobrodružný děj. Některé dlouhé pasáže vyprávění Paganela jsou náročnější, ale popisné momenty má Jules Verne ve všech svých knihách, tudíž ani v této knize se čtenář tomu nemůže divit.

RAGDOLLMASA
19.04.2016

Kniha byla velmi povedená a čtivá jako u ostatních knih autora i tady sem měl problém začíst se, ale když se to stalo kniha byla do pár dní přečtená.

radusak9806
01.03.2016

Kniha je báječná, ale ponechávám si rozpětí pro další Verneho knihy.

konicekbily
15.02.2016

Ještě dnes žasnu na tím, kolik toho Verne ve své době stihl do sebe nasát, aby mohl psát takové romány! Neměl k dispozici žádné informační kanály jako máme dnes a přesto na základě jemu dostupných dokázal rozvíjet svou obrazotvornost.

woodward
22.06.2015

Trilogie o kapitánech Grantovi a Nemovi nepochybně představuje vrchol Vernova díla. Mám rád všechny tři romány, ale Děti kapitána Granta jsou asi přece jen nejlepší.

mira.l
12.06.2015

Pro mě je tohle asi jedna z nej- od Verna, mám tu knížku moc rád, četl jsem jí jako malý kluk, teď jsem se k ní vrátil, a zase mě naprosto pohltila:). Jacq Paganel je asi jednou z nejúžasnějších postav, které Verne kdy stvořil:)).
V téhle knížce si čtenář nepřijde na své ani tak co se týká Vernových vizionářských představ z oboru techniky, ale spíš co se týká zeměpisných, historických a přírodopisných údajů, záměrně nepíšu faktů, protože jsem nezkoumal, zda je to všechno opravdu pravda, a je mi to vcelku jedno:). Pravda, když to dneska čte člověk mého věku, tak se občas musí nad jistými pasážemi pousmát, ale proč ne?? Proč se nevrátit na chvíli zpátky do dětství, do těch dob, kdy každá Verneovka, které tehdy vycházely v dnes těžko pochopitelných periodách cca 1 rok, byla hltána jedním dechem?? ... pokud se jí tedy podařilo nějakým zázrakem někde sehnat...

alef
07.04.2015

I já mám dětství spojené s knihami Julese Verna a zůstávám jim věrná dodnes. Dříve pro mě byly postavy z Verneovek prostě báječní hrdinové na dobrodružných výpravách, které jsem doslova hltala. Dnes jsou jimi sice stále, ale zároveň pro mě dostávají i jiný, nový, rozměr. Když čtu tyhle skvělé příběhy dnes (a ráda se k ním občas vracím), pouštím se nejen na cestu za dobrodružstvím, při které si báječně odpočinu, ale zároveň na cestu za poznáním - dnes už vnímám i jinou rovinu tohoto příběhu, můžu vidět to, co jsem jako dítě prostě ještě vidět nemohla.
Verne možná píše jinak, než jak se píše dnes, jeho hrdinové jsou, v duchu své doby, "dychtiví" objevovat, jsou odvážní, pracovití, přátelští, ten entuziasmus je z nich přímo cítit , většinou jsou taky inteligentní a zároveň manuálně zruční :-), ... ale taky dost naivní, ... jak by taky ne, vzhledem k době, kdy vznikali, a přesto je Verne zároveň současný ... v té "druhé" rovině, můžeme vidět odkaz na naše schopnosti a možnosti (lidská mysl je v tomhle směru opravdu hodně unikátní :-)), všichni je nejspíš máme v sobě, ale jen někteří (jako právě např. Vernovi hrdinové :-)) je dokáží využít. Verne nám přitom připomíná (a to je hodně současné), že to naše lidské snažení a příroda spolu vždycky nějak souvisí a že jí nemůžeme ignorovat, nebo brát přírodní síly na lehkou váhu a to co nám příroda poskytuje, bychom měli přijímat s pokorou.
A tak už se těším, že se s Vernem a jeho knihami zas někdy, v brzké době, opět setkám ... ještě jsem je stále nepřečetla všechny :-).

Nelly
31.07.2014

Tak tahle verneovka je moje neoblíbenější. Dnes už bych ji asi nečetla, ale moje dětství bude navždy spojeno s touto dobrodružnou knihou.

moonchild
28.02.2014

Další oblíbená kniha od Julese Verna.Jeho knihy jsou tak poutavé,že jsem to někdy taky chtěla zažít.

Rup
18.10.2013

Opět skvělý dobrodružný cestopis, i když tentokrát se mi zdá poněkud zdlouhavý. Možná jsem postižen současnými možnostmi cestování, tudíž není chyba v autorovi, ale ve mně.

Eigis
21.08.2013

Jeden z pilířů Vernovi tvorby. Obsahuje všechny atributy jeho tvorby.

Thess
03.04.2013

Jedna z nejlepších knih pro dospívající. Před touto knihou jsem vůbec nečetla, nebavilo mě to. Ale pak jsem ji dostala k Vánocům, a tak jsem se přinutila ji začít číst a totálně jsem si jí užívala, měla jsem ji hned přečtenou a od té doby čtu strašně ráda. Fakt doporučuji.